Jak wybrać odpowiednią szafę do sypialni?

Jak wybrać odpowiednią szafę do sypialni?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zapewne nikt nie wyobraża sobie sypialni bez dużej i pojemnej szafy. Z pewnością funkcja tego mebla jest wszystkim doskonale znana, jednak wybór odpowiedniej może przysporzyć wielu problemów. W tym tekście podpowiemy, jak znaleźć odpowiedni model, który jednocześnie połączy funkcjonalność z pięknym designem. Chcesz wiedzieć, jak scalić te dwie cechy? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Wybierz idealny rozmiar

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę to wymiary szafy. Jak wybrać odpowiedni? Zazwyczaj przy projektowaniu wnętrz zakłada się, że jedna osoba na swoje ubrania potrzebuje ok. 140 cm, przyjmując, że wysokość mebla, to standardowe 210 cm.

Oczywiście są to wyłącznie poglądowe wymiary, ponieważ decydując się na zakup szafy, należy liczyć się z metrażem pomieszczenia, a także tym, jaką wolną przestrzenią dysponujemy.

Warto pamiętać, że meblem, które powinno grać pierwsze skrzypce w sypialni, jest łóżko. Z tego właśnie względu szafa nie powinna zbyt mocno się wyróżniać i przytłaczać aranżacji wnętrza. Zatem, jaka szafa sprawdzi się najlepiej na małej przestrzeni?

W celu maksymalnego wykorzystania miejsca warto zdecydować się na duże szafy garderobiane najlepiej takie, z przesuwanymi drzwiami. To sprawi, że przestrzeń zajmowana przez mebel będzie znacznie mniejsza.

Przy wyborze warto zadbać o swoje potrzeby – zwróć uwagę na wymiar oraz wnętrze szafy, rodzaj drzwi, a także wygląd i kolor frontów. Warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję, aby mebel idealnie wpasował się w wystrój pomieszczenia.

Postaw na różnorodność!

Kluczowym aspektem przy wyborze szafy, powinno być jej wyposażenie, które powinno zawierać bardzo wiele różnych elementów.

Szuflady, półki, drążki na ubrania, szuflady na buty, wieszaki… To właśnie one sprawią, że szafa będzie w stanie pomieścić znacznie więcej ubrań, a także łatwiej będzie utrzymać w niej porządek.

Bardzo fajną opcją dostępną w niektórych szafach jest podświetlenie ledowe wnętrza mebla. To rozwiązanie z pewnością sprawi, że poszukiwanie ubrań w godzinach wieczornych będzie prostsze.

Wygląd idealnej szafy

Jeśli udało ci się już ustalić wymiary szafy oraz jej wnętrze, to pozostała tak naprawdę ostatnia, ale równie istotna kwestia – wygląd zewnętrzny mebla. Powinien on idealnie komponować się ze stylem wnętrza. Jak to zrobić?

Szukając idealnego mebla do sypialni, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego stylistykę, a dodamy, że w tym przypadku możliwości są niemal nieograniczone.

Do pomieszczenia urządzonego w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym najlepiej pasować będą szafki z gładkimi i błyszczącymi frontami, najlepiej bez żadnych uchwytów. Jeśli twoje wnętrze ma charakter rustykalny lub romantyczny, to warto wybrać mebel z drewnianymi elementami.

Pomimo tego, że zakłada się, że to łóżko powinno odgrywać najważniejszą rolę w sypialni, o czym wspominaliśmy wcześniej, to nie brakuje miłośników znacznie odważniejszych wnętrz. W tym przypadku kupno szafy o intensywnych barwach może być dość dobrym pomysłem na ożywienie całej aranżacji wnętrza.

Sypialnia to pomieszczanie, które trudno wyobrazić sobie bez szafy, a ta dobrze dobrana, nie tylko pomieści wszystkie ubrania, ale również będzie zachwycać swoim wyglądem.

W obecnych czasach możliwości są bardzo duże, więc podczas wyboru odpowiedniego mebla, warto skupić się na własnych potrzebach.

Jeśli chcesz zobaczyć bogatą ofertę szaf garderobianych, koniecznie odwiedź tę stronę. Znajdziesz tutaj wszystko to, czego potrzebujesz w doskonałych cenach. Dodatkowo przekonasz się, że wybór odpowiedniego mebla wcale nie musi być trudny.

Jak wybrać odpowiednią szafę do sypialni?

Materiał promocyjny

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:meble