UD

Jak samodzielnie urządzić przydomowy plac zabaw?

Jak samodzielnie urządzić przydomowy plac zabaw?
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W czasach smartfonów, komputerów czy konsol ważne jest, by zapewnić naszym dzieciom odpowiednią ilość czasu spędzanego na zewnątrz. Nic tak nie zachęci naszych pociech do zabawy poza domem, jak plac zabaw w ogrodzie. Jak go wykonać samodzielnie?

Plac zabaw w ogrodzie

Aktywność fizyczna to podstawa rozwoju fizycznego dziecka. Odpowiednio przygotowane miejsce do zabawy, to najlepszy sposób, by zachęcić najmłodszych do ruchu i przebywania na dworze. Budując przydomowy plac zabawy z pewnością sprawimy naszym dzieciom mnóstwo frajdy. Zadanie nie jest wcale trudne, wystarczy tylko zastanowić się, ile miejsca możemy na to poświęcić, a następnie odpowiednio je zagospodarować. Co może znaleźć się na podwórkowym placu zabaw?

Budowa piaskownicy

Piaskownica to niemal nieodzowny element placu zabaw przed domem. Można kupić gotową w sklepie bądź zamówić u stolarza taką, która idealnie wpasuje się do naszego ogrodu czy podwórka. Wypełnienie powinien stanowić dobrej jakości piasek, którego ziarnistość nie przekracza 2 mm.

Zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia  tworzywa to szczególnie fajny gadżet dla maluszków. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, a umieszczając w ogrodzie upewnić się, czy stoi stabilnie. Dla starszych dzieci można rozważyć zakup zjeżdżalni na drewnianym stelażu z dłuższym ślizgiem.

Trampolina

Trampolina to hit ostatnich lat. Warto kupować te od sprawdzonych producentów, które zapewniają bezpieczną zabawę dzieciom. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na odpowiednie dokręcenie poszczególnych elementów i prawidłowe położenie siatki zabezpieczającej przed wypadnięciem. Istnieją również trampoliny ziemne, które umieszcza się bezpośrednio w ziemi.

Bramki do piłki nożnej

W zależności od dostępnego miejsca można ustawić jedną bądź dwie bramki. Wspólna gra w piłkę to świetnie spędzony czas. Bramki można dość tanio kupić w lokalnym sklepie z zabawkami bądź zamówić przez Internet.

Domek na drzewie

To atrakcja przeznaczona raczej dla starszych dzieci. Niezwykle ważne w przypadku domku na drzewie jest zapewnienie bezpiecznego wejścia na górę i zejścia na dół. Warto przemyśleć, czy budowy domku na drzewie nie powierzyć w ręce fachowców. Istotny jest odpowiedni projekt i wybór drzewa, które wytrzyma ciężar konstrukcji.

 

 

Artykuł zewnętrzny

453 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent