Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Jak dobrać buty dziecięce?

Jak dobrać buty dziecięce?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Buty są jednym z podstawowych oraz ważnych elementów ubioru. Buty dziecięce nie mają wyłącznie zdobić stopę dziecka, ale również dbać o ich zdrowie. Większość dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, lecz w życiu dorosłym duża część osób narzeka na bóle stóp. W jaki sposób dobierać obuwie, żeby zadbać o swoje zdrowie?

Obuwie dziecięce – jak dobrać rozmiar?

Stopy dziecka należy mierzyć systematycznie, najlepiej co 2-3 miesiące. Trzeba wziąć również pod uwagę, że stopy u najmłodszych rosną bardzo szybko, średnio o 1 centymetr rocznie. Zbyt małe buciki dziecięce mogą powodować dyskomfort oraz poważne deformacje stóp. Rodzice mogą sami mierzyć stopę za pomocą obrysu oraz pomiaru długości. Innym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu, gdzie profesjonalny personel zajmie się tą czynnością. Ważne jest, aby butów nie kupować na zapas. Każde dziecko rozwija się inaczej, dlatego obuwie należy zmieniać systematycznie, zgodnie z potrzebami dziecka. Wygodne i komfortowe buty znajdziesz na limango.pl.

Buty dziecięce – wybieraj dobry materiał

Buty dziecięce powinny być wykonane z dobrej jakości materiału. Materiał musi być dopasowany do obecnych warunków atmosferycznych. W trakcie sezonu letniego ważne jest, aby obuwie pochłaniało pot. Wilgoć sprzyja powstawaniu grzybicy, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup butów wykonanych z wysokogatunkowego materiału tekstylnego bądź skóry naturalnej. Kolejną ważną kwestią jest to, by buty były lekkie. Ciężkie obuwie utrudnia chodzenie. Podeszwy w butach muszą być elastyczne oraz sprężyste. W trakcie zakupów dobrze jest zwrócić uwagę czy podeszwa zgina się na linii stawów, które znajdują się między palcami, a śródstopiem. Najlepiej by podeszwa miała również zabezpieczenie antypoślizgowe.

Nie można też zapomnieć o tym, aby buty dla maluchów były ładne. Dzieci są wymagającymi klientami, dlatego warto liczyć się z ich zdaniem. Zadaniem rodziców jest wybranie obuwia, które jest dobrze wykonane, komfortowe oraz dba o zdrowy rozwój stopy. Na limango.pl można kupić bezpieczne oraz stabilne buty dla dzieci. Wykonane są również z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Jak dobrać buty dziecięce?

Wygodne buciki dziecięce

Buty dla dzieci muszą wytrzymać podczas zabaw na świeżym powietrzu. Ważne jest też, żeby zbyt szybko się nie zużyły. Najlepszym materiałem zwierzchnim jest skóra, więc warto ją wybierać dla najmłodszych. Podczas zabaw na powietrzu przydadzą się również czapki z daszkiem dla dzieci. Na lato powinny być przewiewne, a zimą chronić głowę przed zimnem. Na limango.pl jest duży wybór, więc bez problemu można kupić czapkę na każdą porę roku.     

Jak dobrać buty dziecięce?

Materiał promocyjny

501 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent