UD

Inna?

Inna
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziemy w powieści Ireny Jurgielewiczowej, która stanowi kontynuację wątków „Tego obcego”.

Tytułowa „inna” to sierota, która Święta Bożego Narodzenia ma spędzić u byłej przyjaciółki matki. Niestety, nagle sprawa się komplikuje i dziewczyna pojawia się w domu państwa Pietrzyków, z czego nie jest zadowolony syn Marian. Chłopak ma inne plany. Świąteczną wizytę mają mu złożyć Julek i Zenek.  

Chłopak martwi się, że przyjazd obcej dziewczyny będzie im tylko przeszkadzał. Wreszcie pojawia się Danka. Początkowo jest nieśmiała, małomówna. Stopniowo próbuje nawiązać kontakt z Marianem i Julkiem. Stara się ich bliżej poznać. Magia wigilijnego wieczoru kojąco wpływa na duszę sieroty. Danka nigdy przedtem nie zaznała tylu wzruszeń, nigdy nie spędziła świąt w tak rodzinnym, pełnym ciepła gronie. Nazajutrz ma przyjechać Zenek. Julek z niecierpliwością oczekuje wizyty serdecznego kolegi. Wreszcie nadchodzi upragniona chwila -w drzwiach pojawia się smukła, przystojna postać Zenka.

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Który z chłopców okaże się dla Danki tym najważniejszym? Czy tytułowej bohaterce uda się przezwyciężyć „inność”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w książce Ireny Jurgielewiczowej pt. „Inna?”.  

Polecam ją szczególnie tym, których fascynuje wysokie prawdopodobieństwo zdarzeń. To niezwykle realistyczna powieść. Jeżeli nie radzisz sobie z nieśmiałością, jesteś osobą skrytą i zamkniętą w sobie to na pewno jest książka dla ciebie. Serdecznie polecam lekturę tej książki.

Autorka recenzji: Martyna Bens, lat 13, uczennica kl. VI b SP im. M. Konopnickiej w Glinojecku, interesuje się wszystkim co dotyczy języka polskiego, pisze wiersze, dużo czyta.

Autorka recenzji otrzymuje od redakcji Miasta dzieci książkę "Od bajki do baśni" wydaną przez Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa 2006.  

Dziękujemy! I gratulujemy lekkiego pióra!!!

Nagrodę – książkę wysyłamy pocztą.  

Zapraszamy dzieci i młodzież do pisania recenzji. Opublikowane na portalu recenzje nagrodzimy książkami!!  

 Polecamy również Nie kończąca się historia oraz Ten obcy – nie jest nam obcy

 

352 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent