Gdzie warto pojechać w Polsce na ferie zimowe 2022?

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Polska to wyjątkowo piękny i różnorodny kraj, który warto zwiedzać o każdej porze roku, łącznie z zimą. Zarówno miłośnicy morskich, jak i górskich krajobrazów bez problemu znajdą dla siebie wymarzone miejsca do odpoczynku. Gdzie warto spędzić ferie zimowe 2022? Sprawdźmy, jakie polskie zakątki są szczególnie godne polecenia.

Ferie zimowe 2022 w górach — Tatry, Karkonosze, Sudety

Polskie góry są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Idealną bazą wypadową będą:

• Zakopane

Miłośnicy gór i białego szaleństwa na śniegu mogą spędzić ferie zimowe 2022 w Tatrach. Jak wiadomo, stolicą tego szczególnego miejsca jest Zakopane, popularne turystycznie miasto, które niezmiennie zachwyca niepowtarzalnymi widokami i pozwala oddychać świeżym powietrzem. Wybierając hotel zlokalizowany blisko stacji narciarskiej, będziesz mógł wraz z rodziną czerpać przyjemność z uprawiania sportów zimowych bez konieczności dojazdu do stoku samochodem.

• Karpacz

Jeśli preferujesz spokój, odnajdziesz go, decydując się na ferie zimowe 2022 w Karkonoszach, które są mniej popularne od uwielbianych przez turystów Tatr. Przykładowo, Karpacz to malownicze miasteczko obfitujące w ciekawe trasy spacerowe, które pozwalają oderwać się od codziennego zgiełku i rozkoszować pięknem przyrody. Będąc w Karpaczu z rodziną, warto też zobaczyć średniowieczny, drewniany kościół Wang oraz Muzeum Zabawek, które powstało w 1995 roku.

• Szklarska Poręba

Z kolei położona nieopodal Szklarska Poręba to mekka fanów narciarstwa biegowego. Blisko 100 km tras sprawia, że to istny raj dla miłośników tego sportu. Dużą atrakcją dla najmłodszych może być też Rodzinny Park Rozrywki Esplanada i Muzeum Mineralogiczne.
Zarówno rodziny z dziećmi, jak i zakochane pary czy grupy przyjaciół znajdą w Zakopanem, Szklarskiej Porębie i Karpaczu mnóstwo atrakcji dla siebie. Jaki jest orientacyjny koszt tego typu zimowych wyjazdów? Oferty ferii zimowych 2022 w górach zaczynają się już od około 200 zł za noc dla 2 osób.

Ferie zimowe 2022 nad morzem — Gdańsk, Kołobrzeg, Międzyzdroje

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ferie zimowe 2022 spędzić niestandardowo, bo nad Bałtykiem, a nie w górskiej scenerii. Jakie miasta i miasteczka warto odwiedzić zimą? Oto nasze propozycje:

• Gdańsk

Jednym z najpiękniejszych nadmorskich miast jest bez wątpienia Gdańsk. Wybrzeże zimą wygląda zupełnie inaczej niż latem. To doskonała okazja, aby podreperować swoje zdrowie, bo jak wiadomo, najwięcej jodu jest nad morzem właśnie w okresie zimowym. Spacery po plaży i gdańskiej starówce, gdzie znajduje się mnóstwo przytulnych kawiarenek to nie jedyne zalety tego niezwykłego miasta. Nie brakuje tu muzeów, które warto odwiedzić zimą, gdy zwiedzających jest nieco mniej niż okresie letnim. Stocznia Gdańska i Muzeum Bursztynu to punkt obowiązkowy na liście miejsc do odwiedzenia. Zaletą tego miasta jest także bogata baza noclegowa. Znajdziesz tu zarówno skromne pensjonaty, jak i luksusowe hotele dla najbardziej wymagających turystów.

• Kołobrzeg

Inna propozycja dla zagorzałych fanów morza to Kołobrzeg, który oferuje wiele atrakcji dla młodszych i starszych. Z pewnością warto odwiedzić molo, źródełko solankowe i kołobrzeską latarnię morską. Odważniejsi mogą spróbować również morsowania. Jeśli wraz z dziećmi interesujesz się tematami militarnymi, koniecznie zobacz Muzeum Oręża Polskiego. Poza sezonem kołobrzeskie plaże są ciche i przestronne, stanowią więc idealne miejsce na rodzinne spacery.

• Międzyzdroje

Zwolennicy ekskluzywnych hoteli mogą spędzić ferie zimowe 2022 w malowniczym kurorcie, jakim są Międzyzdroje. Wielką atrakcją dla najmłodszych może być Muzeum Figur Woskowych i Aleja Gwiazd. Z kolei rodzice zregenerują się w jednym z miejscowych SPA, hotelowym basenie, łaźni lub saunie.

Jeśli chodzi o ferie zimowe 2022 nad morzem, w ofercie travelist.pl można znaleźć pakiety za około 250 zł za noc dla 2 osób. Sprawdź już teraz najnowsze promocje i ciesz się niezapomnianym wypoczynkiem w dobrej cenie.

Materiał promocyjny