📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Okres zimowy trwa w najlepsze, a wielkimi krokami zbliżają się ferie. To jedna z ostatnich chwil na to, aby zaplanować podróż z dzieckiem, tym bardziej jeśli zastanawiamy się nad wyjazdem zagranicznym. Zobaczmy, gdzie warto wybrać się z dziećmi podczas przerwy zimowej oraz przede wszystkim, jak podejść do organizacji takiej podróży.

Gdzie zabrać dzieci w zimową podróż?

Jeśli chodzi o zimowe podróże z dziećmi możliwości jest naprawdę mnóstwo, dzięki czemu każdy będzie w stanie zorganizować taki wyjazd na własną rękę. Jedyne ograniczenia w tym przypadku może stanowić nasza wyobraźnia oraz finanse, ale, jak się za chwilę przekonamy, także i one nam nie straszne, ponieważ w wyniku odpowiedniego researchu łatwo trafić na mnóstwo atrakcyjnych ofert. Wycieczka po kraju, a może wyjazd za granicę? Zobaczmy, gdzie nasi rodacy podróżują najchętniej!

Gdzie i jak zabrać dzieci w zimową podróż?

Gdzie na ferie z dziećmi?

Podróż z dzieckiem wymaga oczywiście nieco innego podejścia i przygotowania niż ma to miejsce w przypadku wypraw we dwoje. Mimo wszystko, nie jest to tak skomplikowane, jak się wielu osobom może początkowo wydawać. Kluczem do sukcesu jest tutaj przede wszystkim wybór kierunku podróży oraz zaplanowanie tego, jak zamierzamy spędzić czas już na miejscu. Popularne stają się zarówno krótkie wyjazdy w stylu city breaków, jak i dłuższe podróże. W obu przypadkach poznawanie nowych miejsc, zwiedzanie miasta, smakowanie lokalnych specjałów można połączyć z aktywnym wypoczynkiem, w tym uprawianiem sportów zimowych. Coraz częściej zdarza się też sytuacja, w której rodziny z dziećmi podczas panującej w Polsce zimy wybierają się w nieco cieplejsze, wręcz egzotyczne lokalizacje. Jak widzimy, każde rozwiązanie jest dobre, o ile wiemy, jak oraz gdzie znaleźć najlepsze okazje.

Zagraniczna podróż z dzieckiem – najlepsze kierunki

W okresie zimowym wśród najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym kraju należy wymienić oczywiście górskie miejscowości takie jak Karpacz, Wisła, Szczyrk czy wreszcie Zakopane. Natomiast jeżeli zależy nam na wyjeździe zagranicznym, dobrym wyjściem będzie podróż w austriackie lub szwajcarskie Alpy lub do któregoś z włoskich albo słowackich kurortów narciarskich. Zimowe otoczenie z prawdziwego zdarzenia odnajdziemy z kolei w krajach północnych, w tym przede wszystkim w Norwegii, Danii, Finlandii oraz Szwecji. Miłośnicy cieplejszego klimatu świetnie odnajdą się natomiast na południu Europy, w tym głównie, w słonecznej nawet zimową porą, Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. Decydując się na nieco dalszą i tym samym dłuższą podróż, dla wielu oczywistym kierunkiem będą ciepłe miejsca takie jak: Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Teneryfa oraz Dominikana.

Gdzie i jak zabrać dzieci w zimową podróż?

Jak zaplanować zimową podróż z dziećmi

Podstawową kwestią jest zarezerwowanie połączenia lotniczego oraz noclegu, co można zrobić za pośrednictwem serwisu eSky.pl. Najlepsze oferty lotów z Polski, w tym m.in. z Krakowa, ale i innych polskich miast można znaleźć pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/krk/0/0/krakow. Jeżeli zależy nam na jak najniższych cenach, a przy okazji podpowiedziach dotyczących tego, gdzie można się wybrać, wybierzmy zakładkę Okazje, która pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Zamierzasz polecieć do Hiszpanii albo np. do Włoch? Nie pozostaje nic innego jak zapoznać się z ofertą przewoźników na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym, a następnie dokonać szybkiej i prostej rezerwacji. Na uwagę zasługują też zakładki City Break czy Wakacje z gotowymi scenariuszami podróży zarówno w konkretnym okresie, jak i przez cały rok. Wybierając się z rodziną w zimową podróż, należy zadbać też o kwestie bezpieczeństwa, a w tym kontekście świetnie sprawdzi się zakup ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia od rezygnacji z podróży.

Materiał promocyjny