Finał województwa dolnośląskiego

Finał-województwa-dolnośląskiego
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

W rozegranych w środę, 30 maja, na stadionie w Świdnicy finałach o awans do półfinałów ogólnopolskich rywalizowało 14 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i uczniowskie kluby sportowe.

W XII Pucharze TP o tytuł Mistrzów Polski 11-latków walczy 2300 drużyn szkolnych i uczniowskich klubów sportowych. Puchar TP jest największą ogólnopolską piłkarską imprezą dla dzieci i jedyną w Polsce pod Honorowym Patronatem UEFA.

Po pasjonujących meczach finałów wojewódzkich siedmiu województw dzisiejsze rozgrywki na kilka godzin zamieniły stadion OSiR w Świdnicy w arenę prawdziwej piłkarskiej rywalizacji. Dolnośląscy zawodnicy okazali się być trudnymi przeciwnikami, a mecze świetnymi widowiskami, których pozazdrościć mogą nawet I-ligowe kluby.

Niepokonaną wśród żeńskich zespołów okazała się drużyna SP Prochowice, która pokonała w wielkim finale zawodniczki UKS Wołów 1:0. Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny UKS Harcek Żarów i SP Chocianów. Ostatecznie zwyciężyła drużyna UKS Harcek Żarów pokonując rywalki 2:1.

W finale chłopców rywalizowały ze sobą drużyny UKS Wiko Wrocław i UKS Orzeł Ząbkowice. Najlepszą okazała się drużyna z Wrocławia, zeszłoroczny zwycięzca XI Pucharu TP, która zapewniła sobie awans do półfinałów pokonując przeciwnika 3:1. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny UKS Młode Orły Korzeńsko i SP 10 Legnica. „Młode Orły” odfrunęły przeciwnikom aż 8:3.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

Król strzelców: Karol Świderski, UKS Młode Orły Korzeńsko, 19 bramek

Najlepszy zawodnik: Artur Łuczkiewicz, UKS Wiko Wrocław

Najlepszy bramkarz: Dawid Staroń, UKS Orzeł Ząbkowice

Królowa strzelców: Adrianna Bagińska, SP Prochowice, 7 bramek

Najlepsza zawodniczka: Agnieszka Ostrowska, UKS Wołów

Najlepsza bramkarka: Alicja Fryska, SP Prochów

Na zwycięskie drużyny i zwycięzców indywidualnych czekały puchary, pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne upominki. Najważniejszą nagrodą był jednak awans do rundy półfinałowej oraz możliwość rywalizowania o tytuł Mistrzów Polski 11-latków i nagrodę główną – obecność na meczu eliminacyjnym Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej do EURO 2008. Do półfinałów XII Pucharu TP awansują po dwie najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców.

Sportowe trofea dla najlepszych drużyn dzisiejszego finału wręczył p. Zygmunt Załoziński, koordynator wałbrzyskiego okręgu piłki nożnej, a najlepsze zawodniczki i zawodników uhonorował p. Dariusz Słowiński, koordynator XII Pucharu TP z ramienia PZPN.

Więcej informacji o Pucharze TP można znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://www.tp.pl/puchartp.

Organizatorem turnieju jest PZPN, a głównym sponsorem – Telekomunikacja Polska.

 Polecamy również Puchar TP w Piłce Nożnej oraz Orange Cup – rusza XIV edycja piłkarskiego turnieju im. Marka Wielgusa

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent