Dziecko nie chce spać

Dziecko-nie-chce-spać
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Każdy rodzic doskonale pamięta pierwsze nieprzespane noce i uczucie „braku kompetencji” przy usypianiu noworodka… Zazwyczaj już po kilku miesiącach wspomina się je ze śmiechem. Czasem jednak problemy z zasypaniem mogą trwać latami.

Czasem – poszukując winy we własnym zachowaniu, charakterze dziecka czy wyimaginowanych problemach zdrowotnych – zapominamy o takich oczywistościach jak wietrzenie pokoju dziecięcego, wygodny materac czy lekki posiłek zamiast wieczornej uczty.

Wskazówki zawarte w książce „Moje dziecko uczy się spać” pomogą rodzicom rozwiązać problemy dziecka związane ze snem. Autorzy podają wiele praktycznych porad – począwszy od urządzenia dziecinnej sypialni, a skończywszy na oduczaniu szkodliwych przyzwyczajeń. Poradnik pomaga pozbyć się uczucia niekompetencji czy bezsilności i przywraca „nocnym lękom” rodziców właściwe proporcje.  

Oprócz konkretnych porad w książce znajdują się bajki „na dobranoc” odpowiednie dla dzieci w różnym wieku i różnych sytuacjach – pomyślano np. o specjalnej opowieści dla „małego samotnika”! Autorzy nie zapomnieli o problemach takich jak moczenie sie w nocy i koszmary senne.

Autorzy zwracają uwagę rodziców na pozytywną rolę muzyki – która może pomóc dziecku wyciszyć się przed snem. Omawiają też „usypiające” zioła – które bez szkody dla zdrowia można parzyć maluchom. Kusząco brzmi też przepis na tradycyjną potrawę „przed snem” – „rosti”, placek z tartych i usmażonych ziemniaków, podawany z tofu. Chętnie spróbują go pewnie też dorośli członkowie rodziny…

Książka z pewnością przyda się i rodzicom przerażonym krzykami niemowlaka i zmęczonym wieczornymi rytuałami kilkulatka.

 Zapraszamy także do lektury artykułu Kid′Sleep – i dziecko wie, kiedy wstać oraz recenzji innych książek

205 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent