UD

Dziecko lubi zabawy w dom? Zróbcie letnią kuchnię. To proste!

Jak zrobić dla dziecka letnią kuchnię?
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Zrobienie dziecięcej kuchni plenerowej nie jest tak trudne, jak może się wydawać. I nie kosztuje wiele! Pisząc o takiej kuchni nie mamy na myśli gotowej kuchenki kupowanej w sklepie z zabawkami za ogromne pieniądze. Chodzi o to, by wykorzystać to, co macie pod ręką. Jeśli pozwolicie dziecku pomagać w budowaniu, jego wyobraźnia na pewno podsunie mnóstwo ciekawych rozwiązań.

My także mamy kilka pomysłów….

1. Kuchnia w ogrodowym strumyku lub kałuży

Do tego nie potrzeba wiele! Kilka drewnianych skrzynek imitujących kuchenne szafki i stół, taboret dla pani domu, kuchenne przybory, no i oczywiście… dobra pogoda. Reszta zrobi się już sama, a zupy z kamykami czy dodatkiem kwiatów będą smakować wybornie!
Kuchnia plenerowa do zabawy dziecka


2. Super kuchnia podwórkowa

kuchnia plenerowa dla dzieci

Do jej stworzenia potrzebny będzie ktoś, kto lubi pracować z drewnem. Bo szkielet tej kuchenki to drewniana podstawa zrobiona ze starego blatu i kilku desek. Pamiętajcie o wycięciu w blatach otworów na zlew oraz zamontowaniu półek i wieszaków na kuchenne przybory! Reszta pójdzie już łatwo – trochę zabawek, trochę zalegających w domu przypraw oraz nieużywanych przyborów i nasza kuchnia plenerowa gotowa na wielogodzinne gotowanie. Trzeba przyznać, że kuchnia Stacji Badawczej prezentuje się bardzo profesjonalnie!
Kuchnia podwórkowa dla dzieci jak zrobić

 

3. Kuchnia z materiałów pozostałych po budowie

kuchnia podworkowa dla dzieci

Jeżeli na Waszym podwórku zalegają deski, palety, płyty OSB, to macie ułatwione zadanie.

Kuchnia, którą znaleźliśmy na blogu emilowowarsztatowo ma nawet palniki z pomalowanych drewnianych klocków! Do tego szafki ze skrzynek na owoce,  drewniana deska z haczykami w postaci gwoździ, naczynia z odzysku i kilka gustownych drobiazgów. Robi wrażenie!

 

 

 

 

 

 

 

4. Przenośna kuchnia z kartonu

Recykling jest w modzie! Taka przenośna kuchenka z kartonu stanowi już większe wyzwanie, a żeby ją zrobić przydadzą się podstawy wiedzy o składaniu mebli. Taka kuchnia ma dodatkową zaletę – można ją postawić w domu, albo wynieść na taras czy podwórko.

Jest tu więc i zlew i trzypoziomowy (!) piekarnik, kran, szuflady, szafki, palniki… Niejedna gospodyni domowa marzyłaby o takim eleganckim wyposażeniu kuchni!
Kuchnia z kartonu dla dzieci

Instrukcje tworzenia kuchni z kartonu znaleźliśmy na stronie zrobionezkartonu.pl

Przeczytaj także:

 

 

560 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent