Dzieci na weselu – tak czy nie?

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Obecność dzieci wpłynie na klimat przyjęcia, dlatego zastanówcie się, czy chcecie je zapraszać. Jeśli zdecydujecie, że powinny pojawić się na weselu, odpowiednio się do tego przygotujcie. Sprawdźcie, jak zagospodarować czas maluchom, żeby dobrze się bawiły, a przy tym nie przeszkadzały innym gościom.

Wesele z dziećmi czy bez?

Zapraszając dzieci, należy liczyć się z tym, że mogą odciągać uwagę od nowożeńców. Z drugiej strony wiele par nie wyobraża sobie, żeby w tym wyjątkowym dniu mogło zabraknąć ich bratanków, czy siostrzenic. Maluchy są spontaniczne i wprowadzają trochę chaosu, ale wielu gościom to nie przeszkadza. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiecie, pamiętajcie, że nie musicie się z niej tłumaczyć. Goście powinni uszanować Wasz wybór. Jeśli nie chcecie zapraszać dzieci na wesele, koniecznie poinformujcie o tym najbliższych. Wystarczy, że wpiszecie imiona i nazwiska rodziców, pomijając przy tym dopisek „z dziećmi”. Aby uniknąć nieporozumień, możecie również zapytać gości podczas potwierdzania przybycia, czy znaleźli kogoś do opieki nad maluchami.

Jak ubrać się na ślub?

Jeśli organizujesz wesele w stylu rustykalnym lub leśnym, koniecznie zwróć uwagę na suknię ślubną boho. Taka kreacja jest zwiewna, przewiewna, dziewczęca, a przy tym nieco nonszalancka. Sukienka podkreśli Twoją artystyczną naturę, a przy tym zapewni wygodę podczas całonocnej zabawy. Przykuje uwagę koronkowymi wstawkami, frędzlami, kryształkami, koralikami lub perłami. Jesteś świadkową i wybrałaś dla siebie odpowiednią kreację? Zastanawiasz się, jak ubrać córeczkę na wesele? Wybierz jedną z eleganckich i wygodnych sukienek na ślub dla dzieci. Prezentowane kreacje nie krępują ruchów, ani nie podrażniają skóry. Zostały uszyte z przewiewnych materiałów, dzięki czemu sprawdzą się nawet w upalne dni. Zdecyduj się na białą, beżową, różową, niebieską lub złotą sukienkę, a jeśli Twoja córka lubi być w centrum uwagi, postaw na czerwoną sukieneczkę. Z kolei dla chłopca możesz wybrać garnitur lub białą koszulę i granatowe spodnie.

Atrakcje weselne dla maluchów

Jeśli zapraszacie rodziny z dziećmi, pomyślcie również o atrakcjach dla nich. Możecie wynająć animatora, który zapewni maluchom dobrą zabawę. Zanim skorzystacie z jego usług, zapytajcie, jakie przygotuje zabawy dla dzieci na weselu. Specjalista przygotuje ciekawe zajęcia muzyczno-ruchowe, a przy tym zadba o bezpieczeństwo podopiecznych. Oprócz tego animator może zaproponować:

• warsztaty plastyczne,
  • gry integracyjne,
  • konkursy z nagrodami,
  • zawody sportowe.

Możecie również samodzielnie przygotować atrakcje dla najmłodszych gości. Starszym dzieciom podarujcie jednorazowe aparaty fotograficzne. Zaproście je do zabawy w szpiegu lub po prostu zachęćcie do robienia zdjęć.

Dzieci na weselu – o czym warto pamiętać?

Jeśli chcecie, żeby dzieci poczuły się ważne, możesz im powierzyć zadanie do wykonania. Maluchy mogą sypać kwiatki lub ryż, a jedno z nich może przynieść poduszeczkę z obrączkami. Podczas przyjęcia zachęćcie je do wykonania kartek z życzeniami dla Pary Młodej, które później im podarują. W ten sposób zorganizujecie im czas, a jednocześnie rysunki będą wspaniałą pamiątką dla nowożeńców. By dzieci poczuły się wyjątkowo, podarujcie im specjalne prezenty jako podziękowanie za przybycie. Jeśli zapraszacie całe rodziny, poszukajcie miejsca, które oferuje noclegi dla gości. Dzięki temu rodzice będą mogli ułożyć malucha do snu na miejscu, zamiast wracać do domu.

Kącik dla dzieci na weselu

Jeśli maluchów będzie niewiele, można je posadzić przy rodzicach. Spodziewacie się dużej liczby dzieci? W takim razie stwórz dla nich przytulny kącik. Zadbajcie o to, żeby znalazły się w nim stoliki i krzesła, dostosowane do wieku najmłodszych gości. Pamiętajcie też o obrusach, serwetkach, talerzykach i kubkach z postaciami z bajek. Przygotujcie menu weselne dla dzieci, zadbajcie o to, żeby znalazły się w nim dania lekkostrawne i mniej przyprawione. Uwzględnijcie w nim drinki bezalkoholowe, dzięki czemu maluchy będą mogły wznieść toast za nowożeńców. Przygotujcie też słodki stół dla dzieci – w ten sposób sprawicie im miłą niespodziankę.