Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Dokąd idziesz biblioteko?

Dokąd-idziesz-biblioteko
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Zakład Narodowy im. Ossolińskich – Wydawnictwo z Wrocławia, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida z Zielonej Góry, Wydawnictwo "Pro Libris" też z Zielonej Góry i Wydawnictwo Literatura z Łodzi organizują akcję zatytułowaną Wędrująca Biblioteka.

 

Cóż to znaczy?

 

Przemieszczać się będą budynki wraz z tysiącami regałów i milionem książek…??

Ależ nie :)

To autorzy książek wraz ze swoimi dziełami wyjdą na spotkanie czytelnikom.

 

Ideą przedsięwzięcia Wędrująca biblioteka jest porozumienie instytucji oraz ludzi działających na rzecz książki (pisarzy, ilustratorów książek, wydawców, bibliotekarzy, animatorów kultury, nauczycieli) w trosce o rozwój czytelnictwa dzieci i młodzieży.  

 

W skład „Wędrującej biblioteki”, cyklicznej imprezy czytelniczej wchodzą akcje: „Z książką na walizkach” i „Wokół książki”. W roku 2007 odbędzie się czwarta edycja wojewódzkiej dolnośląskiej imprezy „Z książką na walizkach” i piąta edycja miejskiej imprezy czytelniczej „Wokół książki ale dodatkowo Wędrująca Biblioteka wyjdzie w Polskę.

 

W 2007 roku w akcji wezmą udział biblioteki publiczne z 7 województw: opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego oraz Zaolzia.  

 

W 7 województwach odbędzie się 272 spotkań z udziałem 20 autorów w szkołach, przedszkolach, bibliotekach miejskich, powiatowych i gminnych. Przewidywana liczba uczestników akcji to ponad 24.100 osób.  

 

Już niebawem do miast, miasteczek i wsi województw: lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego przyjadą znani i lubiani przez młodych czytelników pisarze: Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska,   Beata Ostrowicka, Anna Onichimowska, Izabella Klebańska, Barbara Kosmowska, Barbara Gawryluk, Kalina Jerzykowska, Ewa Chotomska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Leszczyński, Tomasz Trojanowski, Grzegorz Gortat, Kazimierz Szymeczko, Wojciech Karwacki, Arkadiusz Niemirski, aktor Karol Suszczyński,  ilustratorka książek dziecięcych Joanna Zagner-Kołat i wydawca Gabriela Niedzielska.  

 

Na trasach ich przejazdu odbędą się otwarte spotkania autorskie, kiermasze książek, konkursy, zabawy i wiele innych imprez okolicznościowych promujących książkę.

Stałą opiekę medialną sprawować będą: czasopismo o książce dla dziecka Guliwer,  czasopisma dziecięce Miś i Świerszczyk oraz portal Miasto Dzieci.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje organizator kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – Fundacja ABC XXI.  

 

W I półroczu 2007 odbędą się następujące imprezy w ramach akcji Wędrująca biblioteka:

 

1    19-21 kwietnia 2007 „ Z książką na walizkach .Lubuskie  spotkania pisarzy

                                                z młodymi czytelnikami”:

 

  współorganizatorzy: WiMBP W Zielonej Górze ,Biblioteka Miasta i Gminy w Bytomiu Odrzańskim, Wydawnictwo „Pro Libris „ z Zielonej Góry, Powiatowe i Gminne Biblioteki Publiczne woj.lubuskiego

 

2.   6 – 8 maja 2007           „   Z książka na walizkach. Opolskie spotkania pisarzy  

                                                z młodymi czytelnikami”.

współorganizatorzy:  Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna w Głuchołazach ,Powiatowe i Gminne Biblioteki Publiczne woj.Opolskiego

 

3.   30 maja- 2 czerwca 2007 „ Z książką na walizkach .Dolnośląskie spotkania pisarzy  

                                              z młodymi czytelnikami”.

współorganizatorzy:  Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach, Centrum Animacji w Polkowicach,  66 Powiatowych  

                                   i Gminnych   Bibliotek Publicznych  Dolnego Śląska  

 

4.   15-17 czerwca 2007   „Z książką na walizkach .Podkarpackie  spotkania pisarzy

                                            z młodymi czytelnikami”

współorganizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna – samorządowe Centrum Kultury  w Mielcu, Gimnazjum im. Maksymiliana Ossolińskiego w Woli Mieleckiej  

 

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego "Promocja czytelnictwa".

 

Polecamy również  Królową biblioteki nadal jest książka oraz "Czytamy Dzieciom" opowiada Wojciech Malajkat

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent