UD

Dlaczego nosimy maseczki? Recenzja książki

dlaczego nosimy maseczki recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Siedząc w domu bez możliwości odwiedzania bliskich i przyjaciół, trudno zapomnieć o koronawirusie, który dezorganizuje nasze codzienne życie. Pełni bezsilności, lęku i niepewności, przechodzimy test ludzkiej psychiki, który zgotowała nam pandemia. Test psychiki ludzi dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które często niewiele rozumiejąc z całej sytuacji, zostają narażone na nadmierny niepokój. Pojawia się zatem pytanie, jak pomóc najmłodszym osiągnąć spokój i zrozumieć ogólnoświatową walkę z wirusem. Z pomocą przychodzi wydawnictwo HarperKids, prezentując książeczkę Dlaczego nosimy maseczki? Jej autorka, Ilaria Capua to włoska wirusolożka.

Rozmawiając z mamą przy włączonym telewizorze, Kaja zauważa, że w wiadomościach pokazani są ludzie chodzący z maseczkami na twarzy, a zaniepokojona dziennikarka przekazuje niezrozumiałe informacje o jakimś wirusie. Zaintrygowana dziewczynka dopytuje o niego mamę, a nawet rozpoczyna poszukiwania wirusa w swoim pokoju. Niestety bezskuteczne. W wyniku kłębiących się w jej głowie myśli, wirus pojawia się jednak w jej snach i przekazuje dziecku najważniejsze informacje o sobie – jak się przemieszcza i co najbardziej lubi. Jeśli jesteście ciekawi, co dokładnie usłyszała Kaja i jakich podjęła się misji, koniecznie sięgnijcie po książkę. Może i wam uda się uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania?

Dlaczego nosimy maseczki? to kartonowa książeczka dla najmłodszych, pełna okienek, kryjących w sobie ważne, wnikliwe informacje dotyczące koronawirusa. Oprócz nich, na kartach publikacji znalazło się również opowiadanie o Kai, która stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości pełnej obostrzeń. I tak, na kolejnych stronach pojawia się temat higieny, pomocy osobom starszym, stosowania środków dezynfekujących i maseczek. Wszystko przekazane w sposób adekwatny do wieku dzieci, językiem prostym i zrozumiałym. Informacje dopełniają wesołe ilustracje Ilarii Faccioli, na których mali czytelnicy prześledzą sposób przenoszenia się wirusa.

Ilaria Capua spisała się na piątkę z wykrzyknikiem. Dlaczego nosimy maseczki? to jedna z lepszych publikacji dla dzieci od 3 roku życia, podejmująca aktualny teraz temat pandemii. W wartościowy i wyczerpujący sposób tłumaczy dzieciom obowiązujące na każdym kroku obostrzenia, minimalizując ich strach i aktywizując podczas lektury.

Eliza Idczak

Dlaczego nosimy maseczki?

Wydanie: 2020
Autor: Ilaria Capua
Ilustrator: Ilaria Faccioli
Tłumacz: Katarzyna Skórska
Typ oprawy: kartonowa
Data premiery: 09.12.2020
Więcej informacji: Wydawnictwo HarperKids

462 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent