Dlaczego dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne dziecięce?

Dlaczego dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne dziecięce?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, co oznacza, że są napromienione większą ilością promieni słonecznych niż dorośli. Dlatego też powinny nosić okulary przeciwsłoneczne dziecięce, aby chronić oczy. Ponadto okulary przeciwsłoneczne zapobiegają przedostawaniu się ciał obcych (na przykład piasku) do oczu. Z jakich jeszcze powodów dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne?

Dzieci — okulary przeciwsłoneczne

Co roku wraz z nadejściem wiosny pojawiają się liczne komunikaty o tym, jak ważna jest ochrona przed wysokimi temperaturami i promieniami słonecznymi. Nie tylko skóra jest jedną z części ciała, która w tych miesiącach wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy chronić także oczy, a zwłaszcza oczy dzieci, ponieważ są one bardziej wrażliwe. Soczewka oka u dzieci poniżej 10. roku życia przepuszcza ponad 75% promieniowania ultrafioletowego. Pomimo tego, że jest to istotne, znaczny odsetek rodziców nie chroni oczu swoich dzieci. Warto zadbać o ochronę wzroku dziecka, wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Trzy główne powody, dla których warto kupić okulary przeciwsłoneczne dziecięce

Zdaniem ekspertów częste noszenie okularów przeciwsłonecznych w dzieciństwie i w wieku do około 16. roku życia może znacznie zmniejszyć ryzyko długotrwałych uszkodzeń wzroku. Mowa tu o takich problemach, jak uszkodzenia rogówki i spojówki, przedwczesna zaćma, zwyrodnienie siatkówki. Jeśli jednak dziecko korzysta z dobrych okularów przeciwsłonecznych, ryzyko wystąpienia takich problemów maleje. Dlatego warto postawić na sprawdzone przez rodziców i specjalistów marki okularów przeciwsłonecznych: Real Shades, Mokki, Olivio&Co czy Shadez. Poniżej przedstawiliśmy kilka powodów, dla których warto zainwestować w najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

1. Wzrok dziecka jest bardziej podatny na UV, niż wzrok dorosłego

Jak wspominaliśmy wcześniej, oczy dzieci są bardziej podatne na promieniowanie ultrafioletowe, a co za tym idzie narażone na uszkodzenia nim spowodowane. Aby temu zapobiec, powstały różnego rodzaju okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Zapewniają one komfort noszenia, jednocześnie chroniąc oczy dziecka przed promieniowaniem słonecznym.

2. Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, chronisz dziecko przed urazami wzroku

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci zapobiegają pewnym problemom ze wzrokiem, które mogą powstać w związku z narażeniem wzroku na promieniowanie UV. Uszkodzenia spowodowane promieniami ultrafioletowymi kumulują się z czasem, więc im szybciej zaczniesz chronić oczy przed słońcem, tym mniejsze ryzyko przyszłych problemów z oczami. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to doskonałe rozwiązanie dla Twojego malucha — kiedy zaczniesz z nim chodzić na spacery, będzie w pełni bezpieczny.

3. Ryzyko promieniowania UV nie tylko latem, ale przez cały rok

Wiosną i latem jest co prawda więcej światła dziennego, a dzieci spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu — to sprawia, że są one bardziej narażone na oparzenia słoneczne oraz na uszkodzenia wzroku przez promieniowanie UV. Jednak promieniowanie jest obecne cały rok, również jesienią i zimą, kiedy to śnieg odbija je niczym lustro, prosto do dziecięcych oczu.

Kiedy zacząć korzystać z okularów przeciwsłonecznych dla dzieci?

Chociaż nigdy nie jest za wcześnie, aby dziecko, nawet niemowlę, nosiło okulary przeciwsłoneczne, w pierwszych miesiącach życia będzie mu trudno je tolerować. Dla takich maluchów powstały okulary na elastycznych gumkach, które pomogą łatwiej utrzymać okulary przeciwsłoneczne na głowie malucha. Również dziecko od ok. pierwszego roku życia, kiedy już chodzi, może i powinno nosić okulary, bo nie zapominajmy, że choć czapki czy kapelusze chronią przed słońcem, to nie chronią przed promieniowaniem odbijającym się od ziemi, piasku, śniegu lub wody. Jeśli szukasz wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, odwiedź sklep UVOK.

Dlaczego promieniowanie słoneczne może być szkodliwe?

Promieniowanie ultrafioletowe nie tylko uszkadza skórę, ale jest też bardzo szkodliwe dla oczu, potencjalnie wpływając na rogówkę (zapalenie rogówki), a w dłuższej perspektywie uszkadzając siatkówkę. Dlatego warto wyrabiać dobre nawyki u dzieci, chroniąc ich wzrok za pomocą najlepszych okularów przeciwsłonecznych marek Olivio&Co, Mokki, Real Shades i Shadez.

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent