Czy tablice dla dzieci pomagają w nauce? — kolorowe tablice dla dzieci

Czy tablice dla dzieci pomagają w nauce? — kolorowe tablice dla dzieci

Warto ułatwiać dzieciom naukę w domu jak to tylko możliwe. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu tablic! Tablice magnetyczne, kredowe czy korkowe umożliwiają dzieciom zarówno naukę przez zabawę, jak i kreatywne wykorzystanie do zapamiętywania najważniejszych informacji i zapisywania obowiązków. Tablice skutecznie wspomagają proces uczenia. Materiał zaprezentowany na tablicy łatwiej przyswoić wzrokowo i zapamiętać. Jakie tablice dla dziecka wybrać i jak najlepiej je wykorzystać? Podpowiadamy!

Tablica magnetyczna dla dziecka — Tablice suchościeralne

Tablice suchościeralno-magnetyczne pozwalają na tworzenie kolorowych notatek bezpośrednio na tablicy za pomocą pisaków w różnych kolorach. Ponadto dzięki specjalnym magnesom do tablic magnetycznych możliwe jest umieszczanie na tablicy dokumentów, wykresów czy innych rzeczy, np. zapisanych na kartkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko może uczyć się poprzez zabawę, zapisując odpowiedzi lub pytania na tablicy pisakami, a jednocześnie korzystać wygodnie ze ściągi przytwierdzonej do tablicy magnesami. Do powtarzania materiału, uczenia się na pamięć wiersza lub tabliczki mnożenia również przydadzą się magnesy do umieszczenie tego wszystkiego na tablicy w formie papierowej, by opatrzeć się z przykładami. Podczas nauki z dzieckiem możemy wykorzystać tablicę do nauki poprzez zabawę i wykorzystywać ją w tym celu. Dziecko lub osoba dorosła może wcielać się w rolę nauczyciela, lub ucznia i powtarzać w ten sposób materiał. Dzieciom może znacznie pomóc to w nauce. Szczególnie takim, które uwielbiają ruch i wyzwania i takie, którym siedzenie nad przykładami przy biurku wydaje się nudne i zniechęcające.

Tablice korkowe, kredowe, suchościeralne — Jaką tablicę dla dziecka wybrać?

Tablice dla dzieci powinny być dostosowane do preferencji, wieku dziecka oraz do miejsca, jakim dysponujemy w naszym domu. Dla dzieci, które dopiero uczą się pisać, idealnie do nauki będą tablice suchościeralno-magnetyczne z nadrukiem imitującym linie lub kratkę. Takie tablice mogą wspierać naukę pisania liter lub po prostu ułatwiać dzieciom równe pisanie. Możemy również zamówić tablicę na wymiar, która idealnie wpasuje się w miejsce nad biurkiem. Tablice korkowe nie pozwalają na pisanie, ale można umieszczać na nich różne notatki za pomocą pinezek. Tablice kredowe i magnetyczne pozwalają zarówno na przytwierdzanie wydrukowanego materiału za pomocą specjalnych magnesów do tablic, jak i na pisanie po powierzchni tablicy. O tym, czy dla naszego dziecka najlepsza będzie kreda, czy pisaki powinniśmy zdecydować na podstawie znajomości dziecka i jego ewentualnych preferencji.

Dlaczego warto kupić dziecku tablicę do nauki?

Wszystkie dzieci muszą przejść przez trudny i mozolny proces uczenia się nowych rzeczy. Chociaż trwa on całe życie, to właśnie dzieci i młodzież muszą sprostać tym trudnym zadaniom niemal każdego dnia i przyswajać w krótkim czasie ogromną ilość informacji. Tablice umożliwiają dzieciom atrakcyjną naukę przez zabawę oraz wspomaganie procesu uczenia się przez przedstawienie ważnego materiału tablicy, by łatwiej przyswoić go wzrokowo. Poza tym dziecko uczy się zapisywać ważne informacje i robić notatki, co w przyszłości może bardzo przydać się w procesie planowania zadań. Kreatywne wykorzystywanie tablic, a nawet samo rysowanie może pobudzać wyobraźnie młodszych dzieci i wspomagać ich rozwój poznawczy.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

Artykuł napisany we współpracy z https://tableo.eu/
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie