Czy materac piankowy jest dobrym wyborem dla dziecka? Poprosiliśmy o opinię ekspertów z Hilding Anders

Czy materac piankowy jest dobrym wyborem dla dziecka? Poprosiliśmy o opinię ekspertów z Hilding Anders
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Idealny materac nie istnieje. Nie oznacza to jednak, że nie może być idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika. Wręcz przeciwnie – jest to nie tylko możliwe, ale też jak najbardziej wymagane.

Szczególnie ważne okazuje się to w przypadku dzieci, których ciało nieustannie się rozwija. Przy braku odpowiedniego wsparcia może dochodzić do rozwoju wad postawy, a niewyspany maluch przez cały dzień będzie w złym nastroju. Nie warto więc zdawać się na modele dostarczane wraz z łóżeczkami, bo zwykle są one fatalnej jakości. Dużo lepszym wyborem będzie kupno dobrego materaca o parametrach odpowiednio dobranych do potrzeb dziecka. Jak jednak go wybrać? Czy materac piankowy okaże się dobrym rozwiązaniem? Na te pytania odpowiadamy wspólnie z ekspertami z firmy Hilding Anders.

Materac piankowy dla dziecka. Czy warto?

Wysokiej jakości materace sprężynowe oraz kieszeniowe dobrze sprawdzają się w przypadku dorosłych, jednak jako element łóżka dziecięcego – niekoniecznie. Odpowiednie podparcie zapewniają tylko pod wpływem odpowiednio dużego nacisku, którego ciało kilkuletniego dziecka nie jest w stanie wywrzeć. Eksperci odradzają zatem wybór takich modeli dla maluchów poniżej 6 roku życia.

Jak wybrać materac dla dziecka? Rodzaje pianek

Wachlarz rodzajów pianek jest na szczęście na tyle szeroki, że bez problemu dobierzemy piankę odpowiednią do potrzeb naszego dziecka. Więcej na ich temat przeczytamy w poradniku „Materac piankowy: czym charakteryzują się materace z pianki?”. Do wyboru mamy przede wszystkim:

  • piankę wysokoelastyczną: jest hipoalergiczna i zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa na różnych etapach rozwoju. Może być stosowana nawet w łóżeczkach noworodków. Wykonane z niej materace mają zdejmowane pokrowce – łatwo więc utrzymać je w czystości;
  • piankę termoelastyczną: reaguje na ciepło ciała, dzięki czemu idealnie się do niego dopasowuje. Dobrze sprawdza się szczególnie w przypadku kilkuletnich dzieci. Nie należy natomiast kłaść na niej niemowlaków, bo brak sprężystości powoduje trudności w odwracaniu się;
  • piankę lateksową: jej największa zaleta to odporność na rozwój pleśni, roztoczy i bakterii – jest zatem zalecana małym alergikom. Pianka tego typu nie przyjmuje też ciepła ciała, w związku z czym świetnie sprawdza się podczas upalnych nocy;
  • zwykłą piankę poliuretanową: wykonane są z niej najtańsze modele. Z niską ceną idzie w parze niestety niska jakość. Pianka tego typu szybko się zapada. Jest też zbyt miękka, by zapewnić dobre podparcie dla rosnącego ciała.

Szeroki wybór piankowych materaców dla dzieci znajdziemy w sklepie sennamaterace.pl.

uśmiechnięta mała dziewczynka leży na ortopedycznym materacu w sklepie z meblami

Nie tylko materac. Urządzamy sypialnię malucha

Jakość snu dziecka zależy nie tylko od tego, jaki materac znajdzie się w jego łóżku. Tu znaczenie ma także łóżko oraz pozostałe elementy wyposażenia jego sypialni. Uwagę warto zwrócić również na kolor ścian. Nie wszystkie barwy sprzyjają bowiem wyciszeniu, relaksowi i łatwemu zasypianiu. Wybór kolorów do sypialni to kwestia po części indywidualnych preferencji, po części zaś trzymania się określonych zasad. Sporo przydatnych informacji na ten temat znajdziemy w artykule „Kolory do sypialni – które warto wybrać, by stworzyć idealne miejsce do relaksu?”. Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent