Cypr czy Fuerteventura? Która wyspa jest lepsza na szalone wakacje?

📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Cypr to gratka dla miłośników historii, na Fuerteventurze dobrze bawią się sportowcy. Odpowiedź wydaje się więc prosta, ale obie wyspy kryją w sobie niespodzianki. Sprawdzamy, gdzie można spędzić wakacje marzeń.

Wyspy Kanaryjskie – Fuerteventura. Wyspa wiatrów

Fuerteventura leży najbliżej Sahary ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Od stałego lądu dzieli ją „zaledwie” 100 km oceanu. Piasek pustyni gości tu bardzo często. Zresztą powulkaniczny krajobraz Fuerteventury jako żywo przypomina pustynię. To najmniej zielona ze wszystkich Wysp Kanaryjskich.

Czy warto wybrać się na Fuertę? Z całą pewnością, jeśli kochasz off road i masz chęć poszaleć po pustyni quadem lub samochodem z napędem na cztery koła. To idealne ku temu miejsce.

Wyspy Kanaryjskie i wiatry? Na pewno je poczujesz, jeśli wybierzesz się na wakacje all inclusive 2024 w ofercie last minute na Fuerteventurę. Ta wyspa bije rekordy, jeśli chodzi o prędkość wiatru. Kitesurferzy lubią to!

Poza tym to wyspa jak każda, więc nie brak plaż, wypożyczalni sprzętu plażowego i sportowego, wygodnych hoteli i pięknej pogody. Wyspy Kanaryjskie i słońce na wakacjach to niemal synonimy.

Cypr – wyspa marzeń dla spragnionych odpoczynku

Cypr został stworzony po to, by odpoczywać. Z całą pewnością jest to miejsce przyjazne człowiekowi. Świadczy o tym choćby fakt, że pierwsze ślady osadnictwa na wyspie liczy się w tysiącach lat!

Co robić na Cyprze na wakacjach last minute w ofercie all inclusive? W 2024 atrakcji na pewno nie zabraknie. W końcu to właśnie tu znajduje się słynna Blue Lagoon. Można się do niej wybrać z Pafos samochodem lub statkiem.

Tu też znajduje się skała Afrodyty, której opłynięcie ma gwarantować wieczną młodość, zdrowie i szczęście w miłości. Można wierzyć, można nie wierzyć, ale popływać warto.

Miasto Pafos to kopalnia zabytków, dosłownie i w przenośni. Tu znajduje się słynny park archeologiczny z wciąż czynnymi stanowiskami. Przy zwiedzaniu go warto patrzeć pod nogi, żeby dobrze zobaczyć słynne mozaiki.

Która wyspa jest lepsza na wakacje 2024 last minute? Każda ma swoje tajemnice i atrakcje. Zamiast wybierać, może lepiej zaplanować zobaczenie obu?