Co na wyciszenie i koncentrację dla dziecka? Podpowiadamy!
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Co na wyciszenie i koncentrację dla dziecka? Podpowiadamy!

Co na wyciszenie i koncentrację dla dziecka? Podpowiadamy!
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
W obecnych czasach dzieci są coraz częściej i bardziej narażone na stres i napięcie. Otaczające nas z każdej strony intensywne bodźce słuchowe i wizualne mogą przeciążać młode organizmy i prowadzić do problemów z zachowaniem, a także trudności w opanowaniu emocji. Taki stan jest dla najmłodszych szczególnie nieprzyjemny, ponieważ nie mają jeszcze wykształconych psychicznych mechanizmów do radzenia sobie z nim. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców szuka sposobów, by pomóc swoim pociechom. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są leki na uspokojenie dla dzieci.

Jak wybrać leki uspokajające dla dzieci?

W aptekach dostępnych jest wiele preparatów bez recepty, które mają na celu wyciszenie, wyrównanie nastroju i poprawienie zdolności kognitywnych. Duża część z nich zawiera w swoich składach substancje takie jak: wyciągi z melisy, rumianku, kwiatów róży lub lipy czy też walerianę. Odpowiednio skomponowane ziołowe ekstrakty działają kojąco i uspokajająco. Zmniejszają napięcie nerwowe i emocjonalne, a także lęk. Mogą także łagodzić nadpobudliwość i pomagać w spokojnym zasypianiu.

Wybierając leki uspokajające dla dzieci nadpobudliwych, należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby pociechy, a także określone przez producenta wskazania do stosowania i ewentualne ograniczenia. Jednym z najważniejszych czynników jest próg wiekowy. Inne leki na uspokojenie dla dzieci są zalecane dla maluchów, a inne dla większych pociech. Warto decydować się na produkty stworzone pod potrzeby konkretnych grup wiekowych.

Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się na stronie: https://abcapteka.pl/pl/menu/dzieci-i-niemowleta/leki-suplementy/wyciszenie-uspokojenie-654.html.

Jak stosować preparaty na poprawienie koncentracji?

Obok produktów opartych na wyciągach i ekstraktach z ziół dostępne są preparaty bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, cynk, oleje roślinne i witaminy D oraz K konieczne dla utrzymania właściwej pracy mózgu. Wspomagają także prawidłowy rozwój, chronią komórki przed stresem oksydacyjnym i wspierają układ odpornościowy. Podobnie jak leki na uspokojenie dla dzieci, preparaty na poprawę koncentracji mogą złagodzić objawy napięcia, stresu i poprawić ogólne samopoczucie.

Stosując leki uspokajające dla dzieci, a także te wspomagające pracę mózgu, należy koniecznie przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych w ulotce oraz na zewnętrznym opakowaniu. Prawidłowe stosowanie preparatów jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Warto pamiętać, że nie należy przekraczać maksymalnych dobowych dawek, ponieważ może to doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych. Wszelkie preparaty medyczne wymagają także odpowiednich warunków przechowywania – dotyczy to najczęściej naświetlenia oraz temperatury. Leki i suplementy diety powinny być trzymane poza zasięgiem dzieci, nawet jeżeli są dla nich przeznaczone. Pozwoli to uniknąć niekontrolowanego spożycia preparatu.

Dodatkowe informacje znajdziesz na: https://abcapteka.pl/pl/menu/dzieci-i-niemowleta/leki-suplementy/koncentracja-i-pamiec-655.html.

Pisząc artykuł, inspirowaliśmy się materiałami dostępnymi na stronie apteki internetowej ABCapteka.pl: https://abcapteka.pl/.

Artykuł sponsorowany

417 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent