Cecylia Knedelek przedstawia: zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków. Recenzja

Cecylia Knedelek Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków

 Z Cecylią Knedelek zdążyłyśmy się zaprzyjaźnić, ale ta lektura jest fenomenalna. Pamiętam z dzieciństwa wszystkie zakazy, nakazy i przestrogi, które szybko stały się powtarzalnym szumem, bez znaczenia.

I teraz, mając własne przedszkolaki, w pracy i w domu, dostałam książkę, pozwalającą w przyjemny sposób przekazać małym słuchaczom zasady bezpieczeństwa. Cecylka i gąska Walerka – bohaterki tej książeczki – pokażą, dlaczego pewnych rzeczy robić nie wolne, czemu coś zrobić trzeba, a co najważniejsze wyjaśnią, dlaczego trzeba słuchać owych rad. A więc dowiemy się jakich zasad przestrzegać na ulicy, w sklepie, w łazience, w pokoju, w kuchni, w przedszkolu i szkole, w ogrodzie i na wakacjach.

„Nie wchodź na stół i nie siedź na nim. Przecież nie jesteś filiżanką ani dzbankiem na kompot. No chyba że jesteś. Upadek ze stołu nie należy do przyjemnych. Często kończy się wizytą u lekarza”.

„Kiedy coś jesz, na przykład ciasto albo budyń, zerkaj na każdy kęs, który wędruje do twojej buzi, i sprawdzaj, czy nie siedzi na nim mały nieproszony gość, na przykład osa”.

Prawda, że brzmi to lepiej niż „Nie wchodź na stół” czy „Nie jedz na dworze”?

Cecylia Knedelek zasady bezpieczenstwa

Ponadto zasady bezpieczeństwa są przeplatane opowiastkami o przygodach naszych bohaterek, przy których nie tylko dzieci mają niezły ubaw. Ja również.

Ostatnim walorem są ilustracje, takie akurat, ponieważ uatrakcyjniają tekst, ale nie odwracają niepotrzebnie od niego uwagi. Polecam gorąco!

Cecylia Knedelek przedstawia: zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków
Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustracje: Zenon Wiewiurka
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 72
Wydawnictwo Jedność

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

 

TUTAJ zobacz inne recenzje pisane przez Rodziców!

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie