Weleda
Weleda Baby

Bomb(k)owa aukcja na WIOSNĘ!

Bombkowa-aukcja-na-WIOSNĘ
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Kilka lat temu jako 7-letnia dziewczynka Emilka Stachurska zasłynęła rolą Zuzi Skalskiej, graną w serialu TVN „Niania”. W ten sposób udowodniła, że każde dziecko może osiągnąć sukces. Ponieważ ta zasada przyświeca AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, gwiazdą zainteresowali się uczniowie Wiosennej szkoły. Od tamtej pory aktorka nazywana jest najmłodszą ambasadorką świata i w tej honorowej roli przy każdej okazji wspiera dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Na co dzień Emilka mieszka z rodziną w Sosnowcu. W czwartek z mamą i młodszą siostrą przyjedzie do Krakowa – specjalnie po to, by zrobić bombkę na Wiosenną aukcję. Będzie to miało miejsce podczas warsztatów decoupage’u, które sklep internetowy Nibylandia.net.pl organizuje w siedzibie Stowarzyszenia WIOSNA.
Postanowiliśmy pokazać, że nie tylko duże firmy mogą pomagać – mówi Joanna Harasymów-Romańczuk, menedżerka Nibylandii. – Chcemy wesprzeć dzieciaki z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI robiąc to, co umiemy najlepiej. W tym tygodniu nasi instruktorzy przeprowadzą warsztaty decoupage’u dla 70 dzieci
z WIOSNY. Dostarczymy wszelkie potrzebne do tego materiały. Jestem pewna, że w efekcie nie tylko powstanie 70 wspaniałych bombek, ale też uczniowie AKADEMII PRZYSZŁOŚCI będą się świetnie bawić!
– Każda zrobiona przez dzieci dekoracja choinkowa zostanie sprzedana w sklepie Nibylandia.net.pl oraz w naszym sklepie na portalu Allegro – dodaje Jakub Hajost, właściciel firmy. – Wylicytowaną kwotę przekażemy na pomoc uczniom AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam do naszej „bomb(k)owej” aukcji i kupna unikatowych prac, stworzonych przez tych wspaniałych młodych ludzi!

Dzieci, które wezmą udział w warsztatach, to zaledwie część studentów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Łącznie uczy się w niej aż 830 dzieci. Pod opiekę Stowarzyszenia WIOSNA trafiają uczniowie, którzy mają kłopoty w szkole.
Każdy z nich przez cały rok szkolny uczy się pod kierunkiem osobistego tutora – wolontariusza AKADEMII. W tej chwili program działa już w 12 miastach: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Kielcach, Lublinie, Katowicach, Sosnowcu, Oświęcimiu, Gdańsku i Łodzi. Zaczynając pracę pod okiem tutora, każde dziecko dostaje swój Indeks Sukcesów – i szansę na pierwszy szkolny sukces. Jak tłumaczy ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia – Taki indeks to dla dziecka przepustka do wymarzonej przyszłości.

– Każde dziecko ma czasem problemy szkolne – podkreśla Agnieszka Łapińska ze Stowarzyszenia WIOSNA – to najzupełniej normalne. Wystarczy wtedy, że odpowiednio zareagują na nie dorośli – pomagając w lekcjach czy też opłacając dodatkowe zajęcia. Niektórych rodziców nie stać jednak na taki wydatek. Nie chcemy, by ich dzieci funkcjonowały jako te „gorsze”; skazane na porażkę. Dlatego stworzyliśmy AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI.

– Od początku byliśmy zachwyceni pomysłem Nibylandii – uzupełnia Anna Żaczek, koordynatorka AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. – Co roku przed Bożym Narodzeniem organizujemy dla naszych uczniów świąteczne spotkania. Tym razem świątecznej atmosfery na pewno na nich nie zabraknie, a oprócz tego wykorzystamy szansę na zabezpieczenie budżetu naszego programu. Bo po to, by dzieci mogły się rozwijać pod okiem swoich tutorów, potrzebujemy środków – na przykład na szkolenia dla wolontariuszy. Chcemy, by do pracy z uczniem byli oni jak najlepiej przygotowani!

Warsztaty z udziałem Emilki Stachurskiej odbędą się w biurze Stowarzyszenia WIOSNA przy ul. Starowiślnej 21/3 w Krakowie, w czwartek 10 grudnia o godzinie 16.00. Już tego dnia gotowe bombki będzie można kupić w Internecie. Całkowity dochód z ich sprzedaży pozwoli Stowarzyszeniu WIOSNA objąć opieką kolejnych uczniów.

www.wiosna.org.pl 

Polecamy również Plastyczne warsztaty choinkowe  oraz Pastorałka dla całej rodziny

 

 

181 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent