Biżuteria dla dziecka – jaką wybrać?

Biżuteria dla dziecka – jaką wybrać?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Biżuteria u dzieci to dla wielu osób kontrowersyjny temat. Niektórzy przekłuwają uszy już kilkumiesięcznym dzieciom, inni są temu przeciwni. Czy biżuteria dla dziecka to dobry wybór? Na jaką się zdecydować, by była ona odpowiednia? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Biżuteria dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Małe dziewczynki już od najmłodszych lat przypatrują się swoim mamom i chcą wyglądać tak jak one. Mierzenie ubrań mamy, butów na obcasie, zakładanie naszyjników to etap, który raczej nikogo nie ominie. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju uroczystości, jak np. pierwsza komunia święta, gdzie coraz więcej dziewczynek chce mieć np. przekłute uszy. Biżuteria to też bardzo częsty prezent, dziewczynki są nią obdarowywane już od pierwszych dni życia. Oczywiście różnego rodzaju kolczyki, bransoletki czy naszyjniki są niewątpliwą ozdobą, jednak dla rodzica przede wszystkim najważniejsze powinno być bezpieczeństwo swojej pociechy, dlatego, jeśli już zdecydujesz się na nią, zwróć uwagę na to, by nie stwarzała ona zagrożenia. Dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego wiszące kolczyki, które mogą się zaczepić o różne elementy, nie będą dla nich dobrym wyborem. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko miało kolczyki, postaw na drobne sztyfty, które znajdują się przy samych uszach i nie spowodują zaczepienia. Wybierając koła kolczyki, zwróć uwagę, by były one niewielkie. Duże modele absolutnie się tu nie sprawdzą i mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. By zminimalizować ryzyko urazów z udziałem biżuterii, pamiętaj, by nie zakładać kolczyków do intensywnej zabawy ani snu, podobnie w przypadku naszyjników.

Biżuteria dla dzieci – jaką wybrać?

Biżuteria to nie tylko ozdoba, ale często także pamiątka wielu ważnych wydarzeń, np. chrzcin, pierwszej komunii czy bierzmowania. Niekiedy jest ona przechowywana przez wiele lat, a także przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeśli postawisz na ponadczasową klasykę z metali szlachetnych, np. ze złota, będziesz mieć pewność, że będzie służyć wiele lat, ciągle prezentując się dobrze. Możesz oczywiście wybrać wzory takie jak np. kwiatki, które pasują do małych dzieci, ale także postawić na coś, co będzie mogła nosić Twoja pociecha nawet przez całe życie, np. kolczyki w formie małych kulek. Jeśli poszukujesz bransoletki, możesz postawić na klasyczną z łańcuszka, ale także dodać zawieszkę z grawerunkiem, który nada jej indywidualnego charakteru. Może to być także bransoletka koraliki, czy wykonana ze sznureczków, jednak takie rozwiązanie będzie o wiele mniej trwałe. Dobrym pomysłem może być także łańcuszek z medalikiem, do którego będzie można wymieniać zawieszki i korzystać przez wiele lat, pamiętaj jednak, by jeśli Twoje dziecko jest jeszcze małe, nie nosiło go do intensywnej zabawy na dworze czy na lekcje z wychowania fizycznego, gdyż może nie być to dla niego bezpieczne. Szukając odpowiedniej biżuterii dla dziecka, dość bezpiecznym rozwiązaniem może być zakup uroczego złotego pierścionka ze złota – różne modele znajdziemy w sieci, między innymi tutaj: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/bizuteria-ze-zlota-proby-585.html. Wybór modeli jest tak duży, że nie jest trudno znaleźć coś odpowiedniego, jednak należy wiedzieć, że rączki dziecka szybko rosną i na pewno nie będzie to prezent, który posłuży przez wiele lat.

Biżuteria dla chłopca – na co warto się zdecydować?

Nie tylko dziewczynkom wręczane są prezenty w postaci biżuterii, choć zdecydowanie zdarza się to częściej niż w przypadku chłopców. Bez wątpienia też o wiele więcej biżuterii przeznaczonych jest właśnie dla nich. Jednak, jeśli chcesz też kupić biżuterię dla chłopca, dobrym wyborem będzie zakup klasycznego złotego lub srebrnego łańcuszka z krzyżykiem czy medalikiem. Taki prezent z pewnością będzie piękną pamiątką na lata, pamiętaj jednak, żeby mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swojego dziecka. Jeśli wybierzesz odpowiednio i zwrócisz uwagę, by nosiło ono biżuterię w odpowiednich sytuacjach, zminimalizujesz szanse na urazy z jej udziałem.

 

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent