Bezpieczni na drodze. Recenzja

Każdy z nas zastanawia się jak ustrzec swoje dziecko przed wieloma niebezpieczeństwami życia codziennego? Co zrobić by uniknąć nieszczęścia? Jak przygotować dziecko
do funkcjonowania na drodze, chodniku i innych sytuacjach poza domem?
Przede wszystkim należy dziecko uświadomić i nauczyć go kilku ważnych zasad, bez tego wiele nie osiągniemy.

Tylko jak w prosty sposób przekazać te wszystkie cenne rady dziecku, by były zrozumiałe i czytelne, a dziecko nie czuło sie przygniecione natłokiem informacji? Pomocna będzie książka Bezpieczni na drodze Christa Wißkirchen i Thorsten Saleina, która skierowana jest do pierwszaków, ponieważ to zazwyczaj w tym wieku zaczyna się samodzielne poruszanie poza domem, miedzy innymi w drodze do szkoły. Wiem natomiast, że pomóc może zarówno starszym jak i młodszym dzieciom.

Nie jest to tylko książka, w której wymienione są same zakazy i regułki do wyuczenia.

Jest to przygoda z Kacprem i Mają, którzy pokazują, na co należy zwracać uwagę w drodze do szkoły, podczas zabawy na dworze czy jazdy na rowerze. Uczy jak powinno sie postępować, a jakich zachowań unikać. Przekazuje wiedze w bardzo przyjemny i czytelny sposób, jest kolorowa. Ważniejsze zdania, na które dziecko powinno zwrócić uwagę są koloru czerwonego, pogrubione i powiększone.

Nie jest to jednak sama nauka, pojawiają się humorystyczne elementy oraz różne zagadki i zadania, dzięki którym dziecko uczestniczy w przygodzie Mai i Kacpra. Na końcu książki umieszczone zostały ważniejsze znaki drogowe oraz notka do rodziców – jak powinni wspierać dziecko w nauce bezpieczeństwa i samodzielnego poruszania się poza domem.

Uważam, że jest to jedna z pozycji, która powinna znaleźć się w każdym domu, ponieważ bezpieczeństwo to jedna z ważniejszych kwestii, jakie dziecko powinno uczyć się od wczesnych lat życia.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Bezpieczni na drodze
stron: 56
format: 200 x 240 mm
okładka twarda
Wydawnictwo Debit

Zapraszamy do działu recenzji książkowych Miasta Dzieci!  

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie