UD

Aranżacja okna w kuchni – propozycje od Małgorzaty

Aranżacja okna w kuchni - propozycje od Małgorzaty
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Aranżacja okna w kuchni tworzy bardzo często wiele dylematów. Firanki, zazdroski, rolety czy żaluzje – co będzie prezentowało się najlepiej, a jednocześnie będzie praktyczne na co dzień? W tym artykule wspólnie z zespołem jednej z najlepszych w Polsce firm zajmujących się aranżacją okien na wymiar – Małgorzatą, powiemy wam, jakie typy dekoracji sprawdzają się najlepiej na oknach tego typu.

Aranżacja okna w kuchni - propozycje od Małgorzaty

Aranżacja okien w kuchni z roletami wewnętrznymi elektrycznymi

Zdecydowanie najpopularniejszym w Polsce typem dekoracji okiennych są rolety zwijane. Te w odpowiedniej konfiguracji świetnie sprawdzają się w aranżacji okna w kuchni. Zdecydowanie najbardziej efektownym i funkcjonalnym typem tych dekoracji są rolety wewnętrzne elektryczne. Na powyższej realizacji do takich rolet została zastosowana tkanina blokująca ok 50% wpadającego światła. Taka powoduje że a nawet w najbardziej słoneczne dni, po opuszczeniu rolet praca w kuchni będzie przyjemna a pomieszczenie nadal rozjaśniać będzie światło słoneczne.

Rolety wewnętrzne elektryczne to także komfort użytkowania. Przy ich zastosowaniu cała obsługa polega na jednym kliknięciu na panelu ściennym, pilocie czy w aplikacji mobilnej.

Aranżacja okna w kuchni - propozycje od Małgorzaty

Żaluzje drewniane/aluminiowe w aranżacji okna w kuchni

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na aranżacji okien w kuchni są żaluzje drewniane na wymiar i aluminiowe. W zależności od stylu i ich charakteru do wnętrz wybiera się któryś z tych typów dla jednego głównego celu. Żaluzje są świetne w wpuszczeniu sporej ilości światła do wnętrza, jednocześnie załamując rażące w oczy promienie słoneczne. Są także świetną dekoracją. Te wykonane z bambusa, idealnie komponują się w stylach takich jak naturalny, loftowy czy tak jak na zdjęciu – nowojorski. Żaluzje także mogą być elektryczne. W ich przypadku takie sterowanie całkowicie rozwiązuje problem z dość nie intuicyjnym regulowaniem. Dzięki mechanizmowi elektrycznemu zarówno ustawianie wysokości jak i kąta nachylenia lameli odbywa się za pomocą jednego kliknięcia na pilocie lub w aplikacji mobilnej.

Aranżacja okna w kuchni - propozycje od Małgorzaty

Rolety rzymskie dekorujące okna w kuchni

Bardzo popularnym i jednocześnie najbardziej dekoracyjnym z powyższych rozwiązań aranżacje okna w kuchni są rolety rzymskie. Dzięki temu że takie rolety szyte są z tkanin zasłonowych/firankowych można je skomponować na praktycznie niezliczoną ilość opcji. Ten fakt jest też ich największym minusem. Rolety rzymskie w stosunku do zwijanych czy żaluzji są dosyć skomplikowane w konserwacji. Wymagają one prania chemicznego, a przy każdym trzeba rozłożyć dużą część rolety. Rolety rzymskie także jak dwa powyższe typy rozwiązań mogą być sterowane elektryczne, jednakże z uwagi na nieduży rozmiar okna w kuchni najczęściej stosowany jest mechanizm koralikowy.

Artykuł sponsorowany

638 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent