Apartamenty w Szczyrku – rozgrzej się w jacuzzi po dniu na stoku! Jak spędzić ferie w Beskidach?

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Aura za oknem nie przypomina już złotej polskiej jesieni. Robi się coraz chłodniej, ciemniej, wietrzniej. Promienie słońca chowają się za deszczowymi chmurami. Jeszcze tylko chwila cierpliwości i… rozpocznie się kalendarzowa zima, a wraz z nią nadejdzie okres ferii zimowych. Jak spędzić ten szczególny czas? Co zaplanować? Gdzie wybrać się razem z pociechami? Podpowiemy, krok po kroku.

Tanie apartamenty – Szczyrk w dobie inflacji

Mówisz: ferie – myślisz: białe szaleństwo na ośnieżonych stokach Alp? Nic bardziej mylnego. W Polsce też może być bajkowo! Nie umniejszając Alpom, polecamy wyjazd w Beskidy, wciąż niedocenione, skrywające w sobie prawdziwe piękno.

Wysoki standard obiektów noclegowych, dobrze rozwinięta infrastruktura narciarska, zróżnicowane pod względem trudności trasy narciarskie, świetna lokalizacja – z Katowic  dojedziesz tutaj w nieco ponad godzinę – sprawia, że turyści coraz chętniej za kierunek swoich wojaży obierają właśnie położony w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy, Szczyrk.

To miejsce, w którym sezon trwa przez cały rok. Jednak to zimą, Szczyrk jest w tym regionie najchętniej wybieranym przez narciarzy miejscem, w którym zamierzają oni spędzić swój urlop. Nowoczesne ośrodki narciarskie, oferujące atrakcyjne dla turystów nartostrady, trasy biegowe, ale także popularne wśród początkujących „ośle łączki” przyciągają do Szczyrku tłumy amatorów białego szaleństwa.

Dzięki szerokiej ofercie lokali do wynajęcia, każdy znajdzie tutaj swój wymarzony apartament, odpowiadający na jego potrzeby, a zarazem przyjazny dla jego budżetu. Pamiętaj, że świetne, atrakcyjnie wycenione apartamenty w Szczyrku znajdziesz na stronie Renters.pl.

Apartamenty przy skoczni – Szczyrk dla narciarzy i fanów sportów zimowych

Poszukujący mocnych wrażeń podczas pobytu w Szczyrku mogą wybrać się do – położonej na zachód od miejscowości – Wisły, by pokibicować polskim skoczkom narciarskim podczas organizowanego konkursu Pucharu Świata.

Ci, którzy nie pojadą do rodzinnego miasta Adama Małysza, pod skocznię w Wiśle-Malince, mogą nadrobić zaległości i wybrać się na wydarzenie do Kompleksu Skoczni Narciarskich Skalite w Szczyrku. Bez wątpienia będzie to okazja do przeżywania ogromnych emocji, które zazwyczaj towarzyszą kibicom podczas oglądania zmagań poszczególnych zawodników naszej reprezentacji narodowej.

Luksusowy apartament przy stoku – Szczyrk ma do zaoferowania niemało!

Rezerwując apartament dla siebie i swoich najbliższych, warto rozważyć wynajęcie lokalu z dostępnym dla gości basenem, sauną czy jacuzzi. To idealna opcja, dla wszystkich, którzy chcą aktywnie wypoczywać oraz skorzystać z dobroczynnych właściwości, jakie niesie ze sobą kąpiel relaksacyjna. Po całym dniu spędzonym na stoku relaks w wodzie pozwoli Ci na szybką regenerację i wprowadzi w błogi stan odprężenia.

Polecamy również rozsmakować się w specjałach kuchni górali beskidzkich. Solidnej. Prostej. Arcysmacznej. Sycąca kwaśnica? Tradycyjny oscypek? Aromatyczna baranina? Golonka po beskidzku? A może nowoczesne wydanie sałatki caprese – zamiast mozzarelli, bundz à la caprese?

Szczyrk to miasto, które jest wyjątkowe nie tylko przez swoje położenie, ale także lokalną kulturę czy kuchnię. Nawet jeśli nie zamierzasz zakładać nart, warto tutaj przyjechać i poznać ten urokliwy region, jakim jest Beskid Śląski. Apartament z widokiem na Skrzyczne? Brzmi kusząco!