Akcja ”Lato w mieście 2009” w Warszawie

Akcja-8221Lato-w-mieście-20098221-w-Warszawie

Co robią dzieci, kiedy kończy się rok szkolny? Na ogół oddychają z ulgą i bardzo się cieszą. Rodzice niekoniecznie podzielają te uczucia. Jak co roku pojawia się problem, co zrobić z dziećmi. Najgorzej, kiedy oboje rodzice pracują i nie ma z kim zostawić małolata na cały dzień.

Na szczęście w sukurs przychodzi nam miasto. W tym roku już sześciolatki można zapisać na warszawską akcję „Lato w Mieście 2009”, niezależnie od tego, czy do zerówki będą chodziły do szkoły, czy do przedszkola. Moje dzieci (6 i 8 lat) pierwszy raz uczestniczą w takich zajęciach. Codziennie rano mamy do wyboru kilka atrakcyjnych wyjść: basen, spacer do lasu, teatr, kino, muzea, zajęcia sportowe lub rozrywki organizowane na miejscu (ceramika, zabawy matematyczne, origami, filmy etc.).

Dzieci mają opiekę zapewnioną od 7 do 17. W zależności od wieku podzielone są na grupy, nie ma więc obawy, że pierwszaki oberwą od gimnazjalistów. W większości placówek mają też zapewniony posiłek. A za wszystko płaci gmina. Sama radość 🙂

Gdzie szukać miejsc? W każdej dzielnicy wyznaczono szkoły, w których odbywa się akcja. Tutaj dowiesz się, gdzie  możesz zapisać dziecko:

 

Autor tekstu : Joanna Engel

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:lato
Akcja ”Lato w mieście 2009” w Warszawie