Weleda
Weleda Baby

Akademia Piłkarska Grassroots

Akademia-Piłkarska-Grassroots
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
 
 Przez miesiąc w kursach prowadzonych w Akademii Pikarskiej Grassroots wzięło udział ponad 3000 trenerów i nauczycieli, który podczas zajęć teoretycznych i praktycznych uczyli się zasad szkolenia najmłodszych adeptów piłki nożnej.
 
 – „Projekt Akademii Piłkarskiej, prowadzony w ramach programu UEFA Grassroots powstał bardzo szybko, dlatego sporym sukcesem jest fakt, że mogliśmy przekazać naszą wiedzę i umiejętności ponad 3000 trenerom i nauczycielom. To świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego typu szkolenia i jest dla nas informacją w jakim kierunku powinniśmy podejmować działania” – mówi Tomasz Zabielski koordynator programu UEFA Grassroots w Polsce.
 
– „Cały cykl szkoleń wyznacza kierunek pracy, który uwzględnia obecne tendencję pracy z dziećmi panujące w Europiei – chęć zdobywania wiedzy, podnoszenia swoich kwalifikacji, wprowadzania do swojej pracy nowych rozwiązań i metod” – mówi Stefan Majewski.
 
Akademia Piłkarska Grassroots przez miesiąc odwiedziła 16 wybranych miast w Polsce. Szkolenia odbywały się w najnowocześniejszych halach umożliwiających przeprowadzenie zajęć praktycznych i teoretycznych na najwyższym poziomie. 
Bardzo dużo uwagi organizatorzy poświęcili na optymalny dobór tematyki prowadzonych zajęć. Program kursu przygotowany był w taki sposób, aby słuchacze mieli możliwość zdobycia wiedzy dotyczącej najistotniejszych elementów piłkarskiego szkolenia. Pod okiem znakomitych wykładowców wśród których byli między innymi Edward Klejndinst, Stefan Majewski, uczestnicy mieli okazje zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi przygotowania taktycznego, szkolenia bramkarskiego, podnoszenia umiejętności technicznych, pracy nad ogólną sprawnością i przygotowaniem fizycznym do gry w piłkę nożną. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów szkoleniowych, które będzie mógł wykorzystywać w swojej pracy.
 
 – „Podczas tego szkolenia staraliśmy się zwrócić uwagę trenerom i nauczycielom jak ważne dla późniejszego rozwoju piłkarza jest szkolenie początkowe. Wszelkie błędy popełnione na tym etapie będą miały z pewnością konsekwencje na kolejnych etapach przygotowań, dlatego szczególnie ważne jest profesjonalne podejście do pracy z najmłodszymi” – twierdzi Stefan Majewski, jeden z wykładowców Akademii Piłkarskiej Grassroots.
 
-„Główne założenie programu Grassroots – rozwój piłki powszechnej – jest niezwykle ważne w kontekście rozwoju profesjonalne piłki nożnej jak również ma znaczący wpływ na poziomu sprawności fizycznej całego społeczeństwa” – dodaje Stefan Majewski.
 
Zdaniem PZPN, organizatora szkolenia, program UEFA Grassroots stanowi świetną okazję do budowania w Polsce silnych podstaw dzięki którym piłka nożna będzie się systematycznie rozwijać, a tego typu działania skierowane i prowadzone z myślą o nauczycielach zaowocują w przyszłości podniesieniem poziomu sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych.
 
– „ Mam nadzieję, że będzie to obiecujący początek konsekwentnie realizowanego programu mającego na celu podnoszenie kwalifikacji osób zajmujących się trenowaniem naszych najmłodszych piłkarzy” – mówi Tomasz Zabielski.

880 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent