Konkurs Świat przyjazny dziecku – ruszamy już po raz piętnasty!

całą Polska
📅 niedziela 14.08.2016 do sobota 17.09.2016
LOGO_SPD_AKCEPT

Czy wiecie Państwo, co to znaczy dobra książka, wartościowa, bezpieczna zabawka i jakimi kryteriami kierować się przy zakupie ? bo my- wiemy! I z ogromną przyjemnością co roku wybieramy i nagradzamy kolejne zgłoszenia.

Czekamy!

Konkurs „Świat przyjazny dziecku”, którego organizatorem jest ogólnopolska organizacja Komitet Ochrony Praw Dziecka, ma już piętnaście lat. Celem Konkursu jest nagradzanie najlepszych na rynku produktów dla dzieci w wieku do 15 lat, a także miejsc i portali internetowych przyjaznych dzieciom.

Konkurs ma pomagać rodzicom i opiekunom w wyborze zabawek, książek, miejsc i usług, które mają pozytywny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny i wrażliwość estetyczną dziecka. Wyróżnione produkty, miejsca, usługi nabywają prawo do posługiwania się oznaczeniem „Świat przyjazny dziecku”, które dla wielu osób stało się znakiem drogowym na mapie nowych produktów i usług dla najmłodszych.

Co istotne, pojawia się ostatnio sporo inicjatyw ze strony firm komercyjnych, wzorowanych na naszej. To, co odróżnia Świat przyjazny dziecku, to przede wszystkim Kapituła- złożona ze specjalistów. Konkurs jest także najdłużej działającą inicjatywą tego typu a jedyną, zorganizowaną przez organizację pożytku publicznego. Ma cel nie tylko edukacyjny- ale i pomocowy. Środki finansowe, przekazywane przez firmy, są istotnym wkładem w działalność KOPD i skuteczną pomoc naszym podopiecznym. Produkty zaś zgłaszane do konkursu, są przekazywane podopiecznym KOPD.

Kapituła Konkursu

Artur Barciś  –  aktor, reżyser
Beata Jewiarz – dziennikarka radiowa
Mirosława Kątna –  Przewodnicząca  Zarządu Krajowego KOPD, psycholog