alma_belka_040216

Pomysły na andrzejkowe wróżby

Tekst Anna Perlińska-Supeł
Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, żeby potem w ciszy i zadumie wspominać bliskich, którzy odeszli. Koniec listopada także jest wyjątkowy. Zbliżają się ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Chcielibyście sobie przypomnieć wróżby z dzieciństwa? Szukacie pomysłów na nowe andrzejkowe wróżenie? Zapraszamy!

Replica Handbags cheap handbangs cheap bags online cocktail dresses cheap clothes Replica Louis Vuitton Handbags Gucci Replica Handbags Cheap Louis Vuitton handbags

Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia.

Nasze babcie nie świętowały Andrzejek wspólnie z dziadkami.

Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.

Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.

Z przedszkola pamiętam emocje przy ustawianiu butów w kolejce do drzwi, bo przecież wszystkie chciałyśmy wyjść pierwsze za mąż!:) W szkole podstawowej prawdziwym andrzejkowym wyzwaniem było stworzenie czytelnego kształtu z wosku lanego przez klucz. Jako nastolatka pod poduszką chowałam mnóstwo karteczek z męskimi imionami marząc, że nazajutrz wylosuję imię swojej pierwszej miłości, które – zupełnie przypadkowo i na „wszelki wypadek” - wpisałam na kilka karteczek :)

Wszystko z przymrużeniem oka i "przecież to tylko zabawa", ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat.


Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo! Kiedyś zaszczytu wróżb andrzejkowych doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”.

Pomysły na andrzejkowe wróżby


LANIE WOSKU i odgadywanie kształtów jego cieni to najpopularniejsza wróżba andrzejkowa. Będziesz potrzebował: zwykłych świeczek, papierowego (tekturowego), samodzielnie wykonanego klucza, miski z wodą, dobrego humoru.
Wosk należy roztopić w rondelku na małym ogniu. Uwaga rondelek pewnie do niczego innego nie będzie się już nadawał!
Ciepły wosk ostrożnie przez dziurkę od klucza lejemy do wody. Gdy wosk na wodzie zastygnie podnosimy go do światła i oglądamy powstały na ścianie cień. Z jego kształtu wróżymy naszą przyszłość.

 

ANDRZEJKOWE SERCE. Aby wykonać tę wróżbę należy wyciąć serce z papieru i napisać na nim imiona chłopców i dziewczynek. Następnie trzeba serce odwrócić zapisaną stroną do dołu i przekłuć je igłą. Imię na które natrafimy należy do naszego przyszłego ukochanego/ukochanej.
Będziesz potrzebować: kolorowy papier (lub biały papier i farby), nożyczki, długopis, szpilka.

 
 

ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z RUREK. Do miski z wodą delikatnie wrzucajcie rurki. Właściciele "magicznych" rurek, które się połączą - na zawsze zostaną przyjaciółmi. Ale pamiętaj, że to tylko andrzejkowa zabawa!
Będziesz potrzebować: patyczków, liczmanów, pomalowanych wcześniej zapałek, słomek lub po prostu podpisanych markerem rurek do napojów, miski z wodą.

ANDRZEJKOWE KARTKI NA WODZIE. Aby wywróżyć imię przyszłego ukochanego do korków dziewczynki przyczepiają kartki ze swoim imieniem i wkładają je do miski z wodą, w której pływają korki z przyczepionymi imionami męskimi. Gdy korki się złączą jest to magiczny znak że przyszły wybranek będzie nosił imię z kartki :) Aby stworzyć bardziej magiczny nastrój w czasie zabawy - można ozdobić kartki brokatem a imiona wypisać atramentem - jak prawdziwa wróżka.
Będziesz potrzebować: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, miska z wodą, szpilki.

ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z JABŁKIEM. Potrzebujesz jedynie skórki od jabłek i bezpiecznej obieraczki. Obieramy jabłuszka. Ciskamy za siebie ostrużyny z jabłek, a z ich zakrętów próbujemy zgadnąć literę początkową imienia przyszłego narzeczonego/przyszłej narzeczonej.

ANDRZEJKOWE KUBECZKI
Wersja 1
5 kubeczków, pod każdym z nich schowany inny przedmiot. Dzieci wybierają kubek:
- pierścionek - wyjazd do krainy złota Eldorado
- kluczyk - nowy, piękny domek
- pieniążek - bogactwo
- cukier - słodkie i wesołe życie
- autko - podróż w nieznane

Wersja 2
Należy przygotować cztery kubeczki. Tak, żeby uczestnicy zabawy nie widzieli, na stoliku pod jednym z nich kładziemy obrazek - symbol zakonnego życia, pod drugim monetę - na znak przyszłego majątku, pod trzecim obrączkę - symbol szybkiego zamążpójścia. Pod czwartym nie kładziemy nic - to przepowiednia staropanieństwa (starokawalerstwa). Następnie losujemy kubeczki i z bijącym sercem odkrywamy co się pod nimi kryje...

KOLOROWO-ANDRZEJKOWO. Losowanie kolorów.  Uczestnicy zabawy siedzą w kręgu i losują karteczki w sześciu kolorach. Osoba, którzy wylosowała dany kolor wstaje, a „wróżka" czyta przestrogi na przyszłość, odpowiadające kolorom wylosowanych kartek. I tak:
czerwony - Oj, te zgubne słodkości! Jeśli nie ograniczysz batoników i cukierków to w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty.
zielony - Bądź ostrożny w drodze do szkoły.
żółty - Bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj.
niebieski - Pilnuj swoich rzeczy, bo w powietrzu czai się zguba.
biały - Pijesz za mało mleka!
czarny - Unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół radosne i kolorowe.
albo
biały - szczęście
czerwony - jesteś bardzo lubianą osobą!
czarny - drobny pech
żółty - ktoś zazdrości ci dobrej oceny!
fioletowy - czeka cię miła niespodzianka
szary - smutek
zielony - spełnią się Twoje marzenia

MAGICZNY KRĄG NA ANDRZEJKI. Będziesz potrzebować: kostki do gry, kolorowy karton, nożyczki.
Dzieci siadają wokół kręgu - każde po kolei rzuca dwiema kostkami do gry tak by trafić w karton.
Po rzucie liczymy oczka, bez tych, które poleciały poza kartonowy krąg.
Wynik to wróżba na przyszły rok
1. w tym roku znajdziesz nową pasję lub talent
2. poznasz nowego przyjaciela lub... wreszcie dostaniesz zwierzątko
3. niedługo dostaniesz naprawdę wspaniały prezent
4. wycieczki i wesołe przygody
5. piątki w szkole, pochwały w przedszkolu!
6. nauczysz się nowego sportu (może jazdy na rolkach lub na nartach?) i będziesz zachwycony/a!
7. zostaniesz królową lub królem karnawałowego balu! Szykuj już kostium!
8. w tym roku polubisz coś czego nie znosiłaś/eś (szpinak? czytanie? wizyty w operze?)
9. czekają cię cudowne i pełne przygód ferie zimowe
10. w tym roku szczęście będzie Ci dopisywać we wszelkich konkursach
11. pogodzisz się z kimś kogo nie lubiłeś/łaś
12. w tym roku czekają cię same wspaniałe chwile i drobne kłopoty nie zdołają zepsuć Ci humoru

ANDRZEJKOWE SZPILKI. Szpilki wkładamy do kubeczka, potrząsamy nim i wysypujemy szpilki na stół pokryty obrusem, tak długo aż w układzie rozpoznamy jakąś literę. Następnie odczytujemy literki, jakie zostały utworzone przez rozsypane szpilki.
A - przed tobą podróż lub przeprowadzka
E - pomyślność w szkole
H - szczęście w miłości
K - sukcesy w nauce i towarzystwie
L - uważaj na złodziejaszków kieszonkowych (jeżeli litera jest odwrócona - ostrzega przed chorobą lub wypadkiem)
M - wyjątkowo korzystna propozycja
N - dobra passa w najbliższej przyszłości
T - pomoc oddanych przyjaciół
W - uważaj na oszustów wokół ciebie
V - ktoś będzie chciał cię wykorzystać
X - szczęście sprzyja ci we wszystkim.
Będziesz potrzebować: 7 lub 13 szpilek, stół z obrusem lub serwetką, kubek.

ADRZEJKOWA ZABAWA. To nie wróżba, ale zabawa idealna na andrzejkowe przyjęcie. Zainspirowana anglosaską zabawą na zjadanie jabłka pływającego w misce z wodą, ale... łatwiejsza:)
Będziesz potrzebować: paczka lub dwie groszku ptysiowego, kordonek, patyk (np. do poprawiania firan)
Na mocny kordonek nawlekamy kulki groszku ptysiowego, tak po 6 na jednej nitce. Takie nitki, o rożnych długościach (bo dzieci są zwykle rożnego wzrostu) zawiązujemy na patyku (ja używam patyka do poprawiania firan). Trzeba pamiętać o odstępach miedzy sznurkami. Podczas zabawy dwoje dorosłych trzyma patyk a dzieci ustawiają się pod wiszącymi nitkami z rekami splecionymi za plecami i na dany znak mają jak najszybciej zjeść wszystkie groszki z nitki bez użycia rak. Kto sobie pomaga rękami albo komu upadnie groszek - odpada. Zwycięzca, który pokaże pusta buzię i pusty sznurek, wygrywa!

KWIATOWA WRÓŻBA ANDRZEJKOWA. Będziesz potrzebować: rysunki lub zdjęcia kwiatów, a jeżeli dzieci wykonują obrazki samodzielnie: kredki, kolorowy sztywny papier, nożyczki.
Na stoliku kładziemy "magiczne" kartoniki z rysunkami lub zdjęciami różnych kwiatów. Zabawę można połaczyć z pracą plastyczną - dzieci mogą rysunki kwiatów wykonać samodzielnie. Zadaniem Dzieci jest wybrać swój ulubiony kwiat i poprosić Wróżkę o wyjaśnienie co dany kwiat "przepowiada":
-stokrotka: musisz ostrożniej dobierać przyjaciół
-róża: jest symbolem piękna
-dalie: czekają cię sukcesy
-bez: miłe spotkanie z przyjaciółmi
-aster: uważają, mogą nadejść kłopoty
-fiołek: niedługo fajna niespodzianka
-mak: jest symbolem marzeń. Zatem pewnie marzenia się spełnią!
-narcyz: odzwierciedla samouwielbienie. Może czas przestać kaprysić?

ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z BUTELKĄ. Wróżba z zaczarowaną butelką to świetna zabawa na Andrzejki! Dowiesz się co czeka Cię w najbliższej przyszłości - wesoła wycieczka czy wygrana w konkursie. A może wizyta u dentysty?
Będziesz potrzebować: kolorowy karton, nożyczki, butelka, farby do szkła, markery, pisaki
Z kartonu wycinamy koło, dzielimy na sześć części. Na każdej części koła zamieszczamy andrzejkową wróżbę. Na butelce malujemy "magiczne" znaki. Kiedy zaczarowane koło jest gotowe - zadaniem dzieci jest kręcić butelką i odczytywać wróżby. Wróżbę wkazuje szyjka butelki.
Wróżby:
- czeka cię niespodziewany ale udany wyjazd
- niedługo wizyta u dentysty
- niebawem dostaniesz śliczny prezent
- czeka cię miłą niespodzianka
- zaprzyjaźnisz się z nową osobą
- wygrasz nagrodę w konkursie

ANDRZEJKOWE CIASTECZKA Z WRÓŻBĄ. Andrzejkowe ciasteczka rozpływają się w ustach - a wróżby w nich ukryte odkryją przed dziećmi tajemnice nadchodzącego roku... Pysznej zabawy!!
Będziesz potrzebować: 3 białka jajek, 1/2 szklanki cukru, 110 g masła, 1 szklanka mąki pszennej, 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii lub jeden cukier waniliowy, 4 łyżki (60 ml) wody.
Wykonanie:
Napisać wróżby na małych podłużnych karteczkach. Karteczki złożyć kilka razy.
Piekarnik rozgrzać do 190 stopni. Masło rozpuścić w rondelku i zostawić do ostygnięcia. Białka ubić z cukrem mikserem na pianę. Następnie stopniowo ciągle ubijając dodawać mąkę,roztopione i ostudzone masło, wodę, cukier waniliowy lub wanilię.
Ciasto powinno mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia lub posmarować masłem lub olejem. Łyżką nabrać porcję ciasta i rozsmarować tworząc koła o średnicy ok. 8 cm. Ciasta powinno być mniej więcej na 3/4 łyżki stołowej. Zrobić na początek 2 krążki na blasze i
włożyć do piekarnika. Piec ok. 5-6 minut, brzegi powinny być zrumienione, a środek pozostać blady.
Dopiero po upieczeniu widać czy nabraliśmy za dużo czy za mało ciasta, dlatego trzeba próbować po 2 krążki maksimum.
Krążki zdejmować z blachy łopatką, błyskawicznie wkładać do nich papierek z wróżbą, składać na pół, rogi zagiąć do siebie i włożyć do formy muffinkowej lub do foremki do babeczek, dzięki temu ciasteczko stygnąc zachowa kształt podkowy.
Ta operacja musi być wykonana błyskawicznie, bo krążki ciasta natychmiast po wyjęciu z pieca sztywnieją i już po chwili nie da się ich uformować. Warto mieć przygotowane dwie blachy i wkładać je zamiennie do
piekarnika, dzięki temu praca będzie sprawniejsza.
dodatkowe informacje
Ilość cukru można zmniejszyć. Ciasteczka nie są bardzo słodkie, ale jak ktoś woli bardziej wytrawne wypieki może poeksperymentować z 1/3 szklanki.
czas: 10 min + pieczenie
trudność: trudne
liczba porcji: ok. 30 ciasteczek
kalorie: tego nie wie nikt...

ANDRZEJKOWA WRÓŻBA NA DOROSŁE ŻYCIE. Gdy w Andrzejkowy wieczór nudzi Ci sie wystarczy wziąć czerwoną kredkę i białą kartkę. Na kartce napisz ok.50 zawodów jakie przychodzą Ci do głowy, każdy z nich obrysuj czerwoną kredką i włóż pod poduszkę. Rano wyjmij kartkę, zamknij oczy i wskaż palcem wskazującym u lewej ręki jeden z zawodów. Na który wypadnie ten będziesz wykonywał w przyszłości. NIE OSZUKUJ!!

ANDRZEJKOWE CZARY. WŁOS UKOCHANEJ... Jeżeli pragniesz,aby jakiś chłopak/dziewczyna zwrócił na Ciebie uwagę TO PROSTE!! Wystarczy, że zdobędziesz jego włos i w andrzejkowy wieczór spalisz go. Z tego co po nim pozostało włóż do małego pudełeczka i noś przy sobie przez 13 dni. Ostatniego dnia on/ona ,"spojrzy" na Ciebie jak na innego człowieka...

ANDRZEJKOWY NIEWIDZIALNY ATRAMENT. Ekscytująca andrzejkowa wróżba wypisana "niewidzialnym atramentem" pojawi się nad płomieniem świecy.
Czarodziejskie karteczki: przygotowujemy wcześniej kilka karteczek białych i piszemy na nich imiona (dla dziewczynek imiona chłopców, dla chłopców imiona dziewczynek) sokiem z cytryny. Następnie wszystkie kartki wrzucamy do kapelusza i losujemy. Gdy dziecko wylosuje kartkę z pomocą opiekuna odczytuje napis-wróżbę nad płomieniem świecy.
Będziesz potrzebować: białe karteczki, świeżo wyciśnięty sok z cytryny.

ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z MONETĄ. Każde dziecko dostaje grosik i ustawia się w kolejce, wymyśla sobie jakieś życzenie. Następnie tę monetę rzuca z odległości do miski. Jeżeli moneta wpadnie życzenie się w tym roku spełni. Będziesz potrzebować: grosze lub inne małe monety, nieduża miska.

ANDRZEJKOWE WYŚCIGI BUCIKÓW. Będziesz potrzebować: po jednym bucie każdego z uczestników zabawy:)  Od najbardziej oddalonego od drzwi miejsca sali/pokoju zaczynamy ustawiać buty jeden za drugim tak, żeby pięta jednego, dotykała przodu drugiego. Buty ustawiamy wzdłuż ściany, w kierunku drzwi, te z końca "kolejki" przekładamy na początek. Tej osobie, której but pierwszy "dotrze do mety" i przekroczy próg, spełni się najwieksze marzenie.

ANDRZEJKOWE DRZEWKO SZCZĘŚCIA. Wskaż kopertę na drzewku (jeśli nie posiadasz drzewka szczęścia, może to być np. sztuczny świerk). Sprawdź, jaki znajduje się w niej symbol:

orzeł - wysoki lot, osiągniesz sukces;
mrówka - pracowitość, czeka cię pracowity rok; mleko- zyskasz szacunek;
lustro - masz dar jasnowidzenia zdarzeń; pieniądz - dobra materialne, wygrasz na loterii; jabłko - niezgoda, pokłócisz się z przyjacielem;
książka - wiedza, zdobędziesz świetne wyniki w nauce;
korona - władza i potęga, czekają cię pochwały i nagrody;
język - zło, plotka, ktoś cię obgaduje
koło- harmonia, podejmiesz bezpieczne przedsięwzięcia;
róg- triumf, okażesz się lepszy od innych w pewnej dziedzinie;
serce - czeka cię miłość i szczęście;
słońce - początek kariery;
drzwi - duża zmiana w twoim życiu;
1- ktoś cię doceni;
4- szczęście przez cały rok;
7- szczęśliwa liczba- czeka cię zwycięstwo, szczęście, zdrowie, przygoda;
8- masz "głowę do interesów";

ANDRZEJKOWA NUMEROLOGIA. Przy okazji wróżb andrzejkowych można poćwiczyć... matematykę! Każde dziecko oblicza swoją urodzeniową cyfrę (data urodzenia 29.12.2002: 2+9+1+2+2+0+0+2 = 18 = 1+8 = 9) .

Wróżka odczytuje charakterystykę każdej cyfry:

"1" Cichy i spokojny, ale też sumienny i obowiązkowy. Kiedy już wybierze zamierzony cel, dąży do niego wytrwale. Nie sprawia problemów wychowawczych, staraniie prowadzi zeszyty, pilnie notuje wiadomości, zawsze ma odrobione lekcje. Uczeń idealny! Lubiany przez nauczycieli za sumienność, nie lubi jednak robić więcej niż musi. Bardzo często "Jedynki" mają uzdolnienia artystyczne.

"2" Dobry uczeń. Łagodny, uprzejmy, ale skryty, żyjący często w świecie własnych planów i marzeń. Szkoła nie jest jego pasją, ale nie ma żadnych problemów w nauce, a dzięki wrażliwości i miłości do czytanie, najlepiej czuje się na przedmiotach humanistycznych - języku polskim i historii. Nie ma wielu przyjaciół i chodzi własnymi drogami, ale dla osób, które wzbudzą jego zaufanie jest bardzo koleżeński i uczynny.

"3" Klasowa gaduła . Zadaje mnóstwo pytań, bierze udział we wszytskich dyskusjach. Ciekawski i dociekliwy i zawsze uśmiechnięty, co owocuje sympatią kolegów i nauczycieli. Ci ostatni zwykle starają się utemperować jego szaloną naturę, zwykle bezskutecznie... Interesuje się nowymi technologiami, ciekawostkami, wszystkim co intrygujące i tajemnicze. "Trójkę" charakteryzuje doskonała pamięć i zdolności aktorskie.

"4" To osoba dobra, myśląca, obdarzona zdrowym rozsądkiem i lubiącą ruch na świeżym powietrzu. W szkolnych murach nie czuje się najlepiej, ulubionym przedmiotem jest wychowanie fizyczne. Elokwencja i bystrość sprawiają jednak, że wszelkie testy i egzaminy zaliczają bez problemu. Otwarte na ludzi i koleżeńskie, szybko zyskują sympatię kolegów i nauczycieli. Są wrażliwe na zło i krzywdę - chętnie pomagają w schroniskach dla zwierząt, dbają o czystość środowiska.

"5" Szkolny łobuziak, który zrobi wszystko, żeby w szkole się nie nudzić. Osoba ruchliwa i uparta, ale inteligentna i wszechstronnie uzdolniona. Jeśli lubi jakiś przedmiot, poświęca się mu całkowicie i osiąga doskonałe efekty, także na konkursach i olimpiadach. Ma oryginalne poczucie humoru, potrafi stworzyć karykaturę kolegi czy nauczyciela. Lubiany, wszędobylski i energiczny.

"6" Uczciwy, skromny, towarzyski i otwarty na innych. W klasie unika spięć i konfliktów. Nauka to dla niego przyjemność, choć często torzyszą jej stresy "przedsprawdzianowe". Posiada poczucie obowiązku, nie skuszą go wagary czy psikusy robione kolegom i nauczycielom. Wszystko co robi, wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Jeśli jednak przedmiot go nudzi, to za nic nie będzie chciał się go uczyć.

"7" Uczy się sumiennie, ale nie dla stopni i wyróżnień, wybiera sobie ulubione przedmioty i na nich skupia całą uwagę. Ma naturę samotnika, nie lubi szkolnych imprez ani publicznych wystąpień. Nauczyciele doceniają go za obowiązkowość i upór w obronie własnych poglądów, przyjaciele - za lojalność i wierność.

"8" W życiu i szkole kieruje się emocjami. Do nauki podchodzi z pasją, wszystko go interesuje, jest ambitny i dociekliwy. Bierze aktywny udział w życiu szkoły, działa w samorządzie, chętnie wyjeżdża na szkolne wycieczki, rajdy, pomaga w ich organizacji. Nie lubi jednak rywalizacji, dlatego zawody sportowe nie są jego mocną stroną. Jest bardzo krytyczny wobec siebie i niepowodzenia szybko go zniechęcają.

"9" Ambitny i zdolny. Uwielbia być w centrum uwagi, chciałby być klasowym przywódcą i we wszystkim być najlepszy. Lubi szkołę, bo może się w niej wykazać, zabłysnąć polotem i inteligencją. Bierze udział we wszystkich apelach i uroczystościach, dobrze się uczy i uwielbia poznawać nowych ludzi. Jest uczynnym kolgą, pomaga słabszym, mimo zabiegania zawsze znajduje czas na rozmowę.

Zapraszamy do lektury artykułu ANDRZEJKI I KATARZYNKI

 
Pomóż się nam rozwijać. Podziel się tym artykułem na Facebooku:
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Oliwia
2010-11-09 16:42:13
nawet nawet

natalia
2010-11-12 13:29:23
WRÓŻBA O ŻYCIU Potrzebnych będzie Ci 8 talerzy, obrączka(pierścionek), listek, różaniec, cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka i kamyk. Pod talerze włóż losowo podane przedmioty. Znaczenie przedmiotów: -obrączka(pierścionek)-życie z sympatią, -listek-życie długo panieńskie, -różaniec-życie w modlitwach, -cukierek-życie słodkie i wesołe, -piórko-życie lekkie i przyjemne, -ziarenko pieprzu-życie pełne przygód, -muszelka-życie w dalekim kraju, -kamyk-życie pracowite i pożyteczne.

Olaa
2010-11-13 11:26:18
świetne wróżby ; D ale mimo to dalej nie wiem w jaki sposób włożyć te karteczki do ciastek ? :O

ziutaxD
2010-11-15 20:17:59
świetne wróżby ale ja potrzebuję ich więcej. dzięki za pomoc w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej Xd***:

pela
2010-11-17 16:30:39
ekstra juhu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anetka
2010-11-19 17:28:57
superrr wielkie dzieki

natula
2010-11-20 21:59:51
ja z 3 kumpelami organizujemy impre andrzejkową klasową a jak w te ciacha włożyc kartki

Zosienka
2010-11-22 13:26:33
Super zabawa wróżeniem sobie;-) Pamiętam te zabawy już od przeczkolnych lat i uwazam ze to super zabawa,dla dzieci i nawet dla młodziezy ,teraz bawie sie z dziecmi własnymi;)ANDRZEJKI

dodo...
2010-11-22 17:01:20
ta strona pomogła mi w awaryjnej sytuacji

Lilia
2010-11-22 20:47:00
Czy ktoś wie jak zrobić zabawy z całą klasą??? Mówcie bo nie wiem.

Wercia
2010-11-23 16:36:02
No mam teraz pomysły na adrzejki

werta
2010-11-23 16:52:58
Organizuję zabawę andrzejkową w szkole, więc przydadzą mi się te wtóżby! Wielkie dzięki za pomysły, :*, wykorzystam kilka na pewno!!!! ;)

natalia
2010-11-23 17:22:50
ekstra juhu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

olacee
2010-11-23 18:34:58
Ekstra wróżby ;) Dzięki za pomoc, gdyby nie to nie poradziłabym sobie z organizacją ;)

lola
2010-11-23 20:50:22
fajna stronka i wróżby dzieki były mi potrzebne :) nasza klasa na dyskotece urządza óżby i na pewno się przydadzą

ania
2010-11-24 11:51:48
świetne wróżby

julia090901
2010-11-24 14:09:16
WRÓŻBA Z SERC przygotuj duży blok rysunkowy wytnij czerwone i różowe serce napisz na jednym imiona chłopców a na drugim dziewczyn potem wez szpilkę i chodz po osiedlu i pytaj czy chcą ludzie twoją wróżbe PAMIĘTAJ IMIONA CHLOPCÓW WRÓŻ DZIEWCZYNOM A IMIONA DZIEWCZYN CHŁOPCOM mają wbić szpilkę w serce i w taki sposub dowiedzom się jak będzie miała na imię żona lub mąż tego człowieka!!! WSPANIAŁA DO SZKOŁY

Dominika
2010-11-24 18:34:57
zajebiste są te wszystkie przygotowane wróżby!!!

malutka 9 lat
2010-11-24 19:57:53
fajne dzieki za pomysl jutro mam andrzejki w szkole napewno skorzystam z ktorejs z nich te andrzejkowe wrozby+moja klasa=exstra pomys

nas
2010-11-25 14:53:43
nawet nawet:)

karola
2010-11-25 15:50:24
świetne, w prost cudowne 100/100 i do ulubionych

Andzrzejkowo
2010-11-25 16:43:05
Ja zgłosiłam się zostać ,,wróżką\'\' (jedną z 3)na andrzejkach po lekcjach i musze cos wymyslec.za kazda wrozbe beda placic mi 10 gr. a te kase musze przeznaczyc na rzecz szkoly ale dostane ocene,(im wiecej zbiore)pochwale od nauczyciela i oczywiscie bede sie dobbrze bawic.dzieki tej stronece mam 6pomysłów....dziekuje założycielowei

Doda
2010-11-25 17:04:28
Świetne

FARNA EWA
2010-11-25 19:56:46
POROSTU SWIETNE

angelika krasówka
2010-11-25 20:21:27
super wróżby

Ja
2010-11-25 21:54:44
Dzięki :) Zrobiłam kilka z tych wróżb z koleżanką i zobaczymy czy jutro w klasie na andrzejkowej imprezie będą się podobać. Super :D

klaudia
2010-11-26 11:43:28
swietny sposob na zabawe chetnie skorzystam klosia,..ks,jdwdj

OLA
2010-11-26 14:52:37
super

peter
2010-11-26 15:39:38
fajne

magdalena(madżoland)
2010-11-26 17:10:45
elo no super wrozby pozdro dla sp 21 w gliwicach

weronika
2010-11-26 19:29:01
nawet nawet ciekawe co nie :)(:

wernikas
2010-11-26 19:30:36
subcio

anga2501
2010-11-27 08:39:09
nawet mi się podobało

Gaba
2010-11-27 14:30:11
Thanks! Teraz wiem co zrobić na andrzejki!

żaba
2010-11-27 18:33:59
bardzo fajne wrórzby polecam połowe z nich wykorzystam dziękuje

kacper
2010-11-28 09:56:20
dobre

sara
2010-11-28 17:18:08
ekstra wróżby polecam

karola
2010-11-28 18:55:36
przydatne;]

OlaB4444
2010-11-28 20:06:19
Fajne wróżby, wszystkie to prawda!

julia
2010-11-29 16:41:23
super wróżby dzienki za pomysły

olcys
2010-11-29 18:57:45
No ... nie które wróżby świetne ;) wykorzystam pare na klasowe andrzejkiii ;]

wera
2010-11-29 19:22:54
możecie wstawić jakieś wróżby by cała szkołą mogła wźść w tym udział ?!

q-_-p
2010-11-29 20:13:45
ja zrobie tom wrozbe gdzie dziewczyna ma sie na mnie spojzec jak na innego czlowieka.Tylko mam nadzieje ze nie spojzy sie na mnie jak na debila XD.

kasia
2010-11-29 21:38:30
bardzo faje dzieciom z mojej klasy bardzo się podobały dziękuję za pomysły super stronka

lola1234
2010-11-30 18:58:49
super wróżby , ale jest ich mało ;)

Karolcia
2010-11-30 19:16:04
tu szukałam wróżb ale rzeczywiście włożyć kartkę do ciasteczka... nie łatwa sprawa.......ale wróżby fajne

nikola
2010-12-30 14:56:35
swietna wrozby

Patrysia
2011-09-18 18:36:45
To jest nortmalnie czadowe i będą plusowe jak z koleżanką będę wróżyć za darmo w tamtym roku ja i kolega dostaliśmy od pana lizaki ;)

madzia :**
2011-10-10 18:49:01
mam nadzieje że będzie fajna zabawa :)

zuzia
2011-10-18 20:40:18
fajne wróżby tylko dajcie jakieś z sercem na pszykład przekówanie,jak wyjdziesz za mąsz

klaudia
2011-10-19 17:00:52
ta strona pomaga mi we wszystkim

kasia
2011-10-30 15:35:47
Fajne te wróżby

katy_k
2011-10-31 17:25:27
fajne pomysły na wróżby:)

Girl >>
2011-11-02 22:04:31
Bardzo Fajne wróżby.. Na pewno mi się przydadzą i z góry DZIĘKI >>

ola
2011-11-03 14:08:10
fajne

Weronika
2011-11-03 17:48:31
Ciekawe zabawy na imprezę andrzejkową. Wykorzystam je. Dziękuję za pomoc, ale czekam na więcej pomysłów :)

monia
2011-11-05 13:15:06
Nawet fajne:)

KICK
2011-11-05 14:37:49
SUPER

gabi444444444
2011-11-07 17:28:31
super pomogło mi

wika
2011-11-07 18:46:43
niezłe

Aleksandra
2011-11-08 20:36:25
fajne bardzo mi sie podoba czekam na wiecej

grzef
2011-11-09 18:41:22
słabe i mało

naśka
2011-11-09 19:55:12
Bardzo dziękuje za pomoc ;))

Daniel
2011-11-09 20:44:24
Zajebiste pozdrawiam :D

nieznajoma
2011-11-11 13:39:50
sory ale tylko jedna mi sie spodobała .. słabo wszystkie znane..

Angelika
2011-11-11 17:31:34
Super wróżby ja chodzę do 5 klasy i mi napewno pomogą najlepsze z tą numerologią .

magda2001
2011-11-13 21:52:36
super teraz już wszystko wiem napewno udadzą sie te andrzejki

Olga
2011-11-13 23:34:29
hmm... mogą być coś się wybierze, ale potrzebuje wróżb dla młodzieży a nie dla dzieci ;D

Bella.
2011-11-14 17:20:55
Świetne. Bardzo mi się przydadzą, ponieważ za tydzień pilnuję z Koleżanką dzieci z zerówki na ich zabawie andrzejkowej. I tak pomyślałyśmy, że przydałyby się jakieś wróżby. Dzięki !! :D

Lola123:*:D
2011-11-14 17:25:51
Dzięki za fajne pomysły! Super wróżby, na pewno z nich skorzystam! :*

Niki
2011-11-14 19:15:55
Wszystkie dziewczyny ściągają lewego buta.Buty pokoleji układac od najdalszego kąta aż do drzwi,której dziewczyny but wyjdzie poza drzwi ta dziewczyna pierwsza się ożeni.

GIRGILDA
2011-11-15 07:48:26
DZIĘKI HIHIHI JA JESTEM CZAROWNICA NA BALU ANDRZEJKOWYM JUZ TERAZ IM POWRÓŻĘ HEHEHE

karol
2011-11-15 15:31:45
DZiĘkI PrzYdAłO SiĘ

mikaś88888888
2011-11-15 18:17:08
super najlepsza strona z wróżbami łatwe proste bomba

Natalaa01999
2011-11-15 18:32:51
Ładne:)

ninka
2011-11-15 19:05:08
całkiem niezłe !!!!!!!!!!!!

kazikxd
2011-11-16 15:21:17
`spokoo... dzieki...organizujemy kl. impreze andrzejoowa.!! ;))

Ewelina
2011-11-16 15:23:19
Superrrrrrrrr!!!!Miałam najlepszą wróżbę!!:)Dziękuję autorce za wróżbę Andrzejkowe Szpilki:)

samantusia12345
2011-11-16 17:06:51
super!!! wszystkie przykłady były extra!!!:):):)

Olcia :)
2011-11-16 18:25:06
fajne ale potrzebuje więcej do szkoły ;)

ktoś
2011-11-16 18:26:56
fajne

liki
2011-11-17 17:01:25
wróżby bardzo fajne

Dominika
2011-11-17 18:20:40
Fajne wróżby,napewno skorzystam do szkoły,bo jestem czarownicą :D

wikipiki1999
2011-11-17 19:35:07
Fajne te wróżby

jagoda
2011-11-18 13:19:11
no a co to

mika
2011-11-18 13:34:58
nudy

jas
2011-11-18 13:58:23
fajne

Karolina
2011-11-18 14:09:28
dzięki wróże na andrzejkach w szkole i mi się przydadzą

jasiu
2011-11-18 14:24:24
bardzo fajna stronka :)

frygiel
2011-11-18 15:41:44
fajne pomysły,bardzo mi pomogły

Weronisia;-)
2011-11-18 17:50:15
Dzięki.... Te wróżby są świetnee.... Wiem bo organizuje trzeci raz andrzejki klasowe...

elizzzzzzza
2011-11-18 19:39:13
świetne wróżby:)

domacianka
2011-11-18 20:51:10
Dzięki wielkie,pomogło mi to,bo będziemy robić klasowe andrzejki

Adka
2011-11-19 10:15:48
TO pomogło mi w zorganizowaniu Imprezy andrzejkowe :P DZiękii :P

gabrysia n.
2011-11-19 11:10:02
fajne wróżby ale nie które są troche skomplikowane! dzieki za pomysły.

gabi000
2011-11-19 11:12:07
czadowe!

cocococo to
2011-11-19 17:29:39
bardzo mi się przydało

` . ~ Sandrusia . !
2011-11-19 17:40:49
` . ~ Jakie boskie wróżby . !

hanaimiki
2011-11-19 18:47:02
przydalo siebo organizuje wróżby w szkole

kakakaka111
2011-11-20 13:57:41
fajne wróżby, tak się zastanawiam, którą wybrać

dfghhjggh
2011-11-20 15:33:45
fajne

nick
2011-11-21 08:16:39
dzięki

dawidsurma12
2011-11-21 10:34:27
dzienki

frontil sprawdź w margonem na zoźy
2011-11-21 12:31:21
extra

ola785
2011-11-21 13:55:54
to potrzebne

paulinaemo
2011-11-21 13:57:00
fajne wróżby:)

kot56
2011-11-21 14:21:39
fajne

roksana
2011-11-21 14:27:58
no te wróżby są do bani

Adzia
2011-11-21 14:53:02
Dzięki za fajne pomysły potrzebuje do szkoły na zabawę

Natalia
2011-11-21 15:50:28
Świetne rady!!!!! Bardzo mi się przydały.

Martyna
2011-11-21 15:55:41
super

kimi
2011-11-21 15:56:39
bardzo fajne wrurzby dzięki

gabi
2011-11-21 16:02:35
super

Królik
2011-11-21 16:20:28
Ciekawe te wróżby!:P

ilona kochanka marcin
2011-11-21 17:02:19
fajne wożby

Domciaaa
2011-11-21 17:02:20
Super!!! Ja mam jutro i chcę coś wymyślić!!!!! Nie udało mi się, więc skorzystałam ze stronki :)))) B. mi się podoba

Justin Biber
2011-11-21 17:25:17
Zajebiste są te wróżby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kocham wszystkich bo mnie kochacie jestem na drugim miejscu pocalujcie mnie plisssss

m@rtyn@75
2011-11-21 18:06:31
świetne wróżby ale mi są bardziej by przydały taki dla kilku osób naraz na dykotekę;]

kasia
2011-11-21 18:11:24
lubię wróżby takie gdzie jest najwiecej m... takie wróżby andrzejkowe uwielbiam

kati
2011-11-21 18:49:57
przydatne

KuciaPa
2011-11-21 18:59:33
Fajne tylko kture wybiore ^.^

Wiktoria Winiatorska
2011-11-21 19:20:36
fajne wróżby :)))

emilka
2011-11-21 19:49:40
super robie to

mala
2011-11-21 20:42:29
super fajne!!!

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
2011-11-21 20:44:12
ok fajne

Ana525
2011-11-21 20:46:15
Super!!!!!!!!!

ShadoW
2011-11-21 21:07:10
Gratuluje pomysłów! Bardzo dobre i przydatne wróżby:)

Lukasiuk
2011-11-22 08:36:09
Duzoo ich

heniek
2011-11-22 09:11:17
Hardkorowe.!:D

iza
2011-11-22 14:23:13
fajne ale głupie

emilka
2011-11-22 15:13:40
wróżby są świetne!napewno w mojej klasie będzie zabawa:)muszę z pomocą przyjacół sama zrobić różne wróżby ta strona bardzo mi w tym pomoże.uważam ją za bardzo przemyślaną ,i fajną stronę.:)

Kornelia
2011-11-22 15:25:42
Wróżba z kleksów - Na kartkę papieru puszczamy kilka kropli atramentu, tuszu czy farbki, aby utworzyły duży kleks. Następnie składamy kartkę tuż przy kleksie, rozkładamy i odczytujemy powstały symetryczny obraz. Znak ten interpretuje się po swojemu. Mówi on o najważniejszym wydarzeniu następnego roku. Motyl oznacza gorący, ale krótkotrwały romans. Zarys twarzy symbolizuje rywala, przeciwnika. Drzewo oznacza pragnienie miłości, ale bardzo wysoko ustawiasz poprzeczkę, przez co nieprędko ją znajdziesz. Kwiat oznacza wielkie szczęście w obecnym związku. Pojazd mówi o tym że miłość musi poczekać, ale zastąpią Ci ją wielkie przyjaźnie. potwór, stwór oznacza iż czyjeś uczucie, bierzesz za prawdziwe, ale ta osoba nie jest szczera, lepiej poszukać kogoś innego.

Tosia
2011-11-22 16:19:21
Wielkie dzięki! Organizuję imprezę szkolną i ciasteczka z wróżbami były świetne!!!!

mix
2011-11-22 16:34:19
:) super wrużby

kwiatek
2011-11-22 16:50:57
dzienki za przepis na ciasteczka z wrużbom :)

kiniaaaa ;*****
2011-11-22 17:15:38
ekstra wróżby !!!!!!!!

klaudia
2011-11-22 17:25:58
fajne

paula
2011-11-22 17:49:14
wielkie dzięki.......

marrry
2011-11-22 18:13:42
Jestem w 6-klasie podstawówki. Jutro będę wróżyć pierwszaczkom!!!

Amcia
2011-11-22 18:15:48
Ogólnie spoko wróżby Chociaż przydało by się jeszcze więcej

Rozalia
2011-11-22 18:56:59
Za dużo tego ;))

julia
2011-11-22 19:03:58
nawet wajne

Olaa
2011-11-22 19:14:56
o jakięś sensowne

lol
2011-11-22 19:23:28
niezłe wróżby choć nie które znam

Anonim
2011-11-22 21:02:29
\"ANDRZEJKOWA NUMEROLOGIA. \' Do mnie taka wróżba nie pasuje, bo nie jestem taki jaki w tym numerku :P

patrycja
2011-11-22 22:43:50
Dziękuję za wróżby wszystkie skopiowałam i teraz wybieram,które mi pasują...

patixdd
2011-11-22 22:47:36
Najlepiej ciastka kupić za sklepu heh...Gdy jesteście uparci to zróbcie swoje...Mogę wam powiedzieć jak włożyć do ciastek wróżby!!!To proste upiecz ciastka z ciurką nie wielką i włóż do niej wróżbę np.będziesz szczęśliwy albo w twoim życiu spotka cię tylko raz wielki pech...

Fido
2011-11-23 14:31:11
Są dobre. Ludzie zadziwia mnie wasza ortografia. :)

weronika
2011-11-23 15:11:41
żeby włożyć do ciastek kartki - 1.zrobic to co każą czyli wlać pół formy i szybko włożyć kartkę i zalać resztą w formie kartkę i błyskawicznie włożyć do piekarnika a potem ŻYCZĘ UDANYCH WRÓŻB I JEDZENIA !!!!!!!! TYLKO SIĘ NIE OBJEŚĆ ZA BARDZO!!!!

Pros
2011-11-23 17:36:31
Fajne Skorzystam

Wisnia
2011-11-23 17:55:47
super pomogly mi bo szukam do szkoly wrozby

wiktor
2011-11-23 20:07:47
macie super wróżby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wikon309
2011-11-23 20:38:26
no te wróżby to coś he

tomek
2011-11-24 14:59:39
trudne połowy rzeczy nie mam

natalia
2011-11-24 15:39:46
fajne wróżby xdd

Patrycja
2011-11-24 16:01:37
ale fajnie właśnie w srode mam imprezke andrzejkową

issska
2011-11-24 16:04:31
nati fajna wróżba

Olcia
2011-11-24 17:33:33
Dużo pomysłów. Napewo coś mi się przyda. =)

wika
2011-11-24 17:51:19
przydadzą mi sie;)

Livia
2011-11-24 18:09:16
Te wóżby są jedwabiste ^^. kocham Andrzejki : * pozdówko dla was *;

basia
2011-11-24 18:40:54
uuuuuuuuuuuuuuuu

PatuŚ
2011-11-24 19:51:17
Świetne wróżby. Przydały mi się ;P

klaudia10
2011-11-24 20:07:27
k bardzo ciekawe są te wróżby na pewno skorzystam mam nadzieje że wstawicie więcej takich ciekawych wróżbe

Roksia ~~~~~~~********
2011-11-24 20:19:42
Bardzo fajne wróżby. :*

enik
2011-11-24 21:23:40
trzeba mieć kartkę i kiedy jest urobione ciasto to kartkę wkładamy do środka przed upieczeniem ciasta

buzka222:-)
2011-11-25 09:49:54
super wróżby. świetna zabawa i niezapomniane przezycia. naprawde sie sprawdzaja POLECAM !!!!!!!!!!!:-)

nati
2011-11-25 13:06:46
te wróżby są niesamowite myślę że wszystkim się spodobają

lola
2011-11-25 14:02:27
nawet nawet!!!!!

Kinga
2011-11-25 14:59:22
niektórych pytań nie rozumiem

k
2011-11-25 16:18:12
super

ola
2011-11-25 16:38:52
fajno

PATRICK
2011-11-25 16:40:37
fajno fajno

LOLEK...; dd
2011-11-25 16:57:19
Hahahahhahahah...; dd

Magda
2011-11-25 18:17:03
mi się podobają KOLOROWO-ANDRZEJKOWO i MAGICZNY KRĄG NA ANDRZEJKI

****
2011-11-25 18:33:37
najlepsza to ta ostatnia :))

aga
2011-11-25 19:00:04
super dzięki za pomysł wróżby extra zajefajne!!!!

izka9943
2011-11-25 19:37:42
super!!!!!!!!!!

Zulek
2011-11-25 20:05:07
Będziesz potrzebować: kostki do gry, kolorowy karton, nożyczki. Dzieci siadają wokół kręgu - każde po kolei rzuca dwiema kostkami do gry tak by trafić w karton. Po rzucie liczymy oczka, bez tych, które poleciały poza kartonowy krąg. Wynik to wróżba na przyszły rok 1. w tym roku znajdziesz nową pasję lub talent 2. poznasz nowego przyjaciela lub... wreszcie dostaniesz zwierzątko 3. niedługo dostaniesz naprawdę wspaniały prezent 4. wycieczki i wesołe przygody 5. piątki w szkole, pochwały w przedszkolu! 6. nauczysz się nowego sportu (może jazdy na rolkach lub na nartach?) i będziesz zachwycony/a! 7. zostaniesz królową lub królem karnawałowego balu! Szykuj już kostium! 8. w tym roku polubisz coś czego nie znosiłaś/eś (szpinak? czytanie? wizyty w operze?) 9. czekają cię cudowne i pełne przygód ferie zimowe 10. w tym roku szczęście będzie Ci dopisywać we wszelkich konkursach 11. pogodzisz się z kimś kogo nie lubiłeś/łaś 12. w tym roku czekają cię same wspaniałe chwile i drobne kłopoty nie zdołają zepsuć Ci humoru.

Oliwia
2011-11-26 08:37:44
Prześwietne!! Już wiem jakie wróżby do szkoły!!!

zuzanna
2011-11-26 09:52:51
Wielkie dzięki! Odpowiadam w tym roku za dzieci na andrzejkowym spotkaniu - skorzystam na pewno z zabaw proponowanych u Was! Pozdrawiam-mama Ali

lilka
2011-11-26 11:52:54
jest ok.

karciaa
2011-11-26 12:52:12
boskiee wróżby bardzo pomogły dzięx ;*

BIJACZ
2011-11-26 12:56:40
świetne wrożby

Monika
2011-11-26 13:10:09
Olaa , musisz nałożyc do foremek troszeczke ciasta, położyć wróżby i nałożyć reszte ciasta :) Wróżby świetne ;)

kasia
2011-11-26 13:21:45
jak dla mnie może być

kinga
2011-11-26 14:00:41
no no nawet fajowskie

kiśśka
2011-11-26 14:54:43
super dzięki

Wiktoria
2011-11-26 14:55:41
Bardzo przydatne :-)

Aleksandra Maja
2011-11-26 16:11:19
Do Olaa Co do tych ciasteczek to należy przed zrobieniem góry włożch katreczkę . Później tą górę i go piekarnika : )

maja
2011-11-26 16:31:47
dzięki wielkie! robimy z kumpelami zbiórkę harcerską i bardzo nam to pomogło! ;* pozdrawiam

Alunia
2011-11-26 17:47:51
Super. W środę mam Andrzejki dla dzici z klasy 2 i nie wiedziałam co mam przygotować. Ta stronka bardzo mi w tym pomogła. Pomysłowa jest wróżba z tym grosikiem co si rzuca do miski... SUPCIO!!!!!!

julita
2011-11-26 18:10:01
super nigdy nie widziałam tylu wróżb

olivci aa
2011-11-26 18:27:59
HEJ MACIE NK.PL WEJDZIE NA NASZA KLASA WRÓŻY ANDRZEJKI TAM SA FAJNE WRÓZBY ALE PAMIETAJ MUSISZ BYC ZAJESTROWANY ABY ZOBACZYC WÓRÓŻBY to nic nie KOSZTUJE!

szymek
2011-11-26 21:55:07
PIĘKNE CAŁE !!!

Maryś.
2011-11-27 11:53:43
Te wróżby nie są najgorsze. ; * xd !

klaudia
2011-11-27 12:50:23
bardzo mi pomogło w tamtym roku w szkole jako pierwsza doszłam do drzwi z butami polecam a jakże też serce kogo macie

klaudia
2011-11-27 13:36:48
Jakie można zrobić czadową imprezę andrzejkową pomocy odpiszcie:)

paula
2011-11-27 16:56:43
super

And!
2011-11-27 18:31:11
super!!!!!!!bardzo pomogło ;DD

GOŚĆ
2011-11-27 18:49:07
Dzięki za pomoc fajne wróżby

agnieszka
2011-11-27 20:02:12
super, dobre pomysły dla młodszych i starszych

patryk
2011-11-27 20:13:44
wielkie dzieki!!!!!!!!

olidoli
2011-11-28 13:26:03
super te wróżby

NIKA
2011-11-28 14:43:40
fajne wruzby akurat znalazlam ta strone babowa strona

zuzzzzzzzza
2011-11-28 15:05:06
super!! bardzo mi się przydały;p

zuzia
2011-11-28 15:28:37
fajne pomysly a szczegolnie te z liczeniem swojej daty urodzenia:)

ika123
2011-11-28 15:34:22
weź trzy plastikowe kubeczki,pierscionek,różaniec i pieniądz lub coś innego:)

natka
2011-11-28 16:06:55
świetne wróżby

niuniaa
2011-11-28 16:49:13
Fajne ale niektóre nie do wykonania...:D

gdib
2011-11-28 17:07:20
supcio

natalia
2011-11-28 18:24:03
nawet mądre ale gdyby byłą większa grópa byłoby głupio

Asia
2011-11-28 18:40:39
Pracuję jako psycholog, na codzień mam kontakt z dziećmi, te wróżby to dobry pomysł na porozumiewanie się z nimi! Na dodatek, mogę pobawić się w to nawet z mężem (co zrobię!).

Kozak Andrzej
2011-11-28 19:17:51
Fajne ale głupie głupie ale fajne Nawet nawet ale w wiecej osób to by sie nie udało

tin@
2011-11-28 19:22:56
dziękuje teraz wiem co bęndę robić w andrzejki :P

Zuzanna
2011-11-28 19:35:19
Fajne jest wróżba z monetą ja może w tym roku będę robić napewno

Patronix9
2011-11-28 20:05:04
Dziki serdeczne założycielowi dzięki tym pomysłom dostałem punkty plusowe i ocene: 6

Patronix9
2011-11-28 20:08:22
dZIĘKI ZAŁORZYCIELOWIE TEJ SRONKI DOSTALEM PUNKTY PLUSOWE I OCENĘ:6

Andrzejki
2011-11-28 23:16:11
Supert. Bardzo mi to pomogło .

fliper2002
2011-11-29 11:12:46
nie ma więcej???

agata
2011-11-29 12:14:46
super podpowiedzi

didka
2011-11-29 12:51:10
dziaaa :**

1212121
2011-11-29 14:07:46
super zabawy

Wiktoria
2011-11-29 14:55:34
Fajne wróżby :**

k.p
2011-11-29 15:11:37
bardzo dobre

AdaKotek
2011-11-29 15:14:25
Fajne wróżby:) Andrzejki klasowe. Jupi. Wróżby można włożyć do ciastek wycinając pod spodem dziurkę do której zmieści się karteczka i potem zatkać dzirkę wycientym ciastem. Mi się to udało. Pozdrawiam.

AdaKotek
2011-11-29 15:17:48
Do ciastek można włożyć wróżby wycinając pod spodem dziurkę do której zmieści się kartka, następnie ją tam wcisnąć a potem zatkać dziurkę resztką ciasta. Mi się to udało. Pozdrawiam :)

marta
2011-11-29 15:56:30
super

witek
2011-11-29 16:11:46
siema

kki
2011-11-29 16:25:08
fajne

adaho
2011-11-29 16:25:46
fajne wróżby -_- y

lena
2011-11-29 16:30:56
Niezłe niezłe ale niektóre mi sie nie podobają ;( I tak sie przydadza na impreze mojej siostry :D Pozdrawiam lena

;p
2011-11-29 16:55:13
Hehe! Jutro do szkoły ;/ .

Tomek kocha Oliwie
2011-11-29 17:24:29
Moja koleżanka umiętą wróżbę wiesz kochana moja Oliwio

Speedy
2011-11-29 17:24:43
Dzięki wielkie,na jutro musze z kolegą wróżby dla dziewczyn z klasy zrobić i już wiem jakie ;D

maria
2011-11-29 17:30:44
podoba mi się andrzejkowa numerologia i tak wszystkie mi się podobają!!!

ch748931c
2011-11-29 17:39:02
Super wróżby na pewno wykorzystam kilka

super wrozbitkaXD
2011-11-29 17:40:48
super bardzo mi to pomoglo mielismy w szkole zadanie i wszyscy musieli miec jakas swojja wrozbe wybralam kolorowo andzejkowo!podoba mi sie jednak bardziej andzejkowa numerologia ale nie moge tego wziasc poniewaz kazdy z mojej klasy ma taki sam rok urodzeniaXdale tamto tez moze byc troche dodalam swoich kolorow iwroz bo bylo troche za malo ale trudno troche zajelo mi szukanie odpowiedniej ale warto bylo(sory za bledy ale nie jestem dobra w ortografii wiec nie uwazajcie mnie prosze ze sie nie ucze ortografii ani ze jestem dopiero w 1 klasie bo nie jestem.jestem w 4 ale no

Chhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
2011-11-29 17:43:14
Super! Wykorzystam te wróżby!

Ch333343
2011-11-29 17:46:19
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wykorzystam to!!! Dzieki

s
2011-11-29 17:48:09
Wspaniałe super wróżby!

Żyrafa
2011-11-29 18:02:30
Wprost genialne.

wiki
2011-11-29 18:04:14
świetne wróżby dzięki

seba
2011-11-29 18:04:29
te wróżby są super

n
2011-11-29 18:42:46
OK

Ninka
2011-11-29 18:51:16
Fajne wróżby chyba z nich skorzystam!!

Ola Głowacka kl. 4 b
2011-11-29 19:12:36
Narysuj tabelkę gdzie napisz: Chłopak/dziewczyna, dziecko, dom, samochód, pieniądze, zdrada, kochanie, praca. Poniżej napisz trzy różne np. samochody np. fiat BMW skoda potem uczestnik niech powie jakąś liczbę (od 1 do 50) i kiedy np. powie 5 to w tedy liczysz to tak: 1 fiat 2 bmw 3 skoda 4 fiat 5 bmw i na końcu wszystko mówisz co wyszło danej osobie! Życzę dobrej zabawy!!!

justa
2011-11-29 19:16:45
coz za piekna stronka pomogla mi uwiesc krzysia

dalia
2011-11-29 19:21:10
moze być

justa
2011-11-29 19:24:42
dziekuje wam za ta stronke dzieki niej poderwalam kysia

olka. e
2011-11-29 19:43:45
zajebiste. dziekuje za pomysly :***

Nati453
2011-11-29 20:04:07
WOW super teraz wiem co powiedzieć jutro pani na NZ co przeczytałam w internecie na ten temat. Dzięki!

nika
2011-11-29 20:10:05
super przydadzą się

gwiazda
2011-11-29 20:14:16
WRÓŻBA O TWEJ MIŁOŚCI NA ZAWSZE napisz na kartkach 10 imion chłopaków/dziewczyn połóż je drugą stroną na podłodze w kółku na środku połóż ołówek zakręć nim i zamknij oczy po 5 sekundach je otwórz odkryj kartkę i zobacz jakie to imię noś je ze sobą przez 7 dni a zobaczysz że ta osoba się w tobie zakocha przygotuj:ołówek, białą kartkę. PA PA

Isia
2011-11-29 20:17:57
dzia potebuje bo jutro mam andrzejki i przepowiadam zal no nie

gabrysia
2011-11-29 20:23:44
Super strona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Xaero
2011-11-29 20:30:42
Więcej tych komentarzy, niż wróżb ;D Ale wrózby fajne

lolo
2011-11-29 20:31:45
przyda mi się

Helga
2011-11-29 20:52:44
mie sie tam nie podoba

Olu$ xd
2011-11-29 20:58:40
Są SPOKO! baju

-_-
2011-11-29 21:06:08
fajne

nomo229
2011-11-29 21:08:04
nawet fajne

Ministerstwo Oświaty Internałtów
2011-11-29 23:01:59
bardzo dziekuję za pomoc w zorganizowaniu andrzejek w kl6 świetnie się bawili jak rzedszkolaki wypowiadam sie wartościowo poniewarz nie nawidze wypowiadać sie po jednym zdaniu. Niektóre zabawy troche dziecinne ale przecierz to ma byc dla mniejszych dzieci a nie dla 6 klas. tak jak wiele osób pytało się i ja sie spytam jak włorzyć kartkę do tych ciastek prosimy o uzasadnienie wten czas stawimy opinie celujacą czyli bardzo dobrą. Reszta pomysłów tez nas zadziwilo pozytywnie. Niektóre były niczego sobie ale po obliczeniu średni wyszla nam celująca czuli bdb (bardzo dobra). Czas kończyć naszą wypowiedz i powiedzieć dowidzenia, ale zanim powiemy to kulturalne słówko dopiszę jeszcze 8 zdań prosimy o uzasadnienie jak włożyć karki do ciastek. Dowidzenia upoważnieniem Ministerstwo Oświaty Internałtów

monia
2011-11-30 12:21:06
niezłe

iza
2011-11-30 14:15:49
super

Wiku$ia
2011-11-30 14:56:29
Bardzo dużo i fajnych pomysłow na zabawe Andrzejkową !!! Dzięki xxx

kaja
2011-11-30 15:14:23
fajne

kuba2002
2011-11-30 16:31:21
super dzisiaj zkorzystam

Lucyna. :)
2011-11-30 16:35:43
Dziwne. Wszystkie juz znane i nudne. ;/

imię
2011-11-30 16:40:01
super!!!!!!!!!:)

olcia
2011-11-30 16:42:40
niekture fajne wrŹżba anektura bardzo beznadziejne

marcins153
2011-11-30 16:53:20
przydatne!Dzięki Za Pomysł

Dj.Micky
2011-11-30 17:49:25
Fajne jest to z monetą i lanie wosku. Według wróżby z grosikiem dostane laptopa pod choinka ;D

_Malina_18
2011-11-30 17:51:32
TAk,tak ,,ALE\'\' zawsze musi być ;)

lola>
2011-11-30 17:56:58
może byćććć .....

salcia
2011-11-30 18:46:43
wow!

hanka
2011-11-30 18:57:08
fajne nono

M;)
2011-11-30 19:19:37
super, bardzo dziękuję!

Sonia,Piesio
2011-11-30 19:36:09
Super zabawy na andrzejki!:) Dzięki:)

kapisss
2011-11-30 20:18:55
te wróżby andrzejkowe są takie fajne że mogę wszystkie spróbować :)

Sonia O_o
2011-11-30 21:03:20
Zajebiste zabawy ! :) Thx;*

ha ha
2011-11-30 21:59:07
Dzieki za pomysły

sandruś
2011-12-01 09:41:14
listonosz donoszący miłość;potrzebne będą ci kopeerty(TYLE ILE BĘDZIE OSÓB dodatkowo jedną więcej)w koperty włóż kartki z imionami chłopców. jedną os.przebierz z listonosza.weż jakiśworek i włóż w niego koperty.następnie os.przebrana za listonosza niech podejdzie do każdej dziewczynki a ona niech wylosuje kopertę.następnie odczytajcie imiona ćhopców .imiona chłopców wyjdą za was.milutkiej zabawy a co do stroju wustarczy czapka z daszkiem spodnie fartuch przewiązany sznurem.paaaaaa

kasiulekee
2011-12-01 17:29:22
dzieki przydały się !!!!

msmsms
2011-12-01 18:59:31
fajne ale za duzo

Madzia
2011-12-01 19:02:59
Fajna stronka wykorzystałam te wróżby na andrzejkach z moimi przyjaciółkami =)

lol
2011-12-02 08:18:19
zrobiłam kilka i podobały się dziewczyną z mojej klasy

wiki
2011-12-03 15:47:05
super wrurzby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Julitka
2011-12-10 13:57:46
Naprawde F a j n e !!!! ja je wykorzystałam LOL

mychaaa
2011-12-30 19:11:18
Te wróżby można wykorzystać na sylwestra z koleżankami (kolegami). Ja tak robie.

wisienka2012
2012-01-14 10:40:18
Nareszcie coś fajnego

wera
2012-01-26 20:24:09
Fajne

natalia
2012-02-17 16:44:19
te wróżby są zajebiste

anita
2012-02-23 11:38:04
fajnie

Weronika
2012-08-03 14:14:22
świetne wróżby w andrzejki na pewno je wykorzystam :)

olaaa
2012-10-09 18:31:19
dzięki ci bardzo

mery
2012-10-16 12:44:37
super wróżby ......... polecamhttp://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/135:/1590:pomysy-na-andrzejkowe-wroby

Znak zodiaku Koziorożec
2012-10-25 13:54:18
Dorzucę jeszcze jedną wróżbę dla dziewczyn. Potrzebna będzie obrączką lub pierścionek zaręczynowy i kawałek nitki. Należy zawiesić biżuterię na nitce i przytrzymać wahadełko nad otwartą dłonią. Jeśli pierścionek zacznie obracać się w kółko - znaczy to, że w przyszłości będziesz miała dziewczynkę. Natomiast jeśli zacznie chodzić pionowo lub poziomo - będziesz miała chłopczyka. Wróżbę należny wykonywać dopóki wahadełko się rusza.

Julia
2012-10-29 17:19:20
fajne te wróżby

domia
2012-10-30 19:11:43
Te wróżby są naprawdę spoko, muszę je wypróbować

We ;**
2012-10-31 09:36:20
Huehuehue ;P Byłyśmy tu xxxD

klaudia123
2012-10-31 20:59:30
no nawet sopko te wróżby !!!!!

Berka2000
2012-11-04 16:14:09
Fajne z pewnośćią mi się przydadzą

durex
2012-11-04 18:55:24
Supcio, bardzo mi pomogły:)

lol
2012-11-06 12:19:42
fajne mi wyszło kup** hehe żart xd fajne nawet fajne informacje

kinga
2012-11-06 16:37:31
Super XD

Angela
2012-11-07 14:59:58
dzięki tym wróżbą to będą najlepsze andrzejki

julia
2012-11-07 20:25:45
organizuje andrzejki dla pierwszej klasy a, te wróżby napewno spodobają się dzieciom

marta
2012-11-08 18:07:11
Mam nqdzieje ze te wrozby wyjdą na andrzejkach klasow ych przetestuje je w domu .tylko jak wsadzic te kartki do ciastek hhmmmmm

ola
2012-11-09 16:06:03
super przydały się

aniulka7
2012-11-10 22:47:28
popisze ktoś ze mną? a macie gg??

gabi
2012-11-11 10:11:14
fajne wróżby skorzystam.

Andrzejkowa
2012-11-12 18:03:06
No no no super ty to wymyśliłeś czy poprostu dowiedziałeś się od kogoś???!!

Aliva
2012-11-12 18:10:41
mam juz 3 pomysly na za 2 tygodniowa impreze

fef
2012-11-13 10:19:29
super wróżby

pma
2012-11-13 14:10:37
nie pomogło nam to

aneta
2012-11-13 17:00:00
bardzo fajne

Zuzia
2012-11-13 19:08:52
No nawet dobre ;D sweet ;^^

Magda
2012-11-14 14:12:08
Fajniee... super musze zrobic kilka do szkoly bardzo mi to pomoglo..!!! fajnie

mc wolek
2012-11-15 16:30:32
można położyć na stole kilka misek z karteczkami.w których będą np: -marki samochodów -imie małżonka -zawód -majątek -miejsce zamieszkania

error
2012-11-16 16:10:09
:)

alison
2012-11-16 17:17:19
fajne z tą monetą

Łukasz Fabieński
2012-11-16 17:28:49
Te wróżby są bardzo fajne spróbuje je wykorzystać =)

hania
2012-11-16 18:59:12
super są te wróżby!!!!!!!!!! dzięki wielkie ;]

weronika
2012-11-17 09:38:59
fajne

ola
2012-11-17 12:55:36
spoko przydało sie

kuba
2012-11-17 20:33:27
Będziesz potrzebował do tego czerwoną kartkę odrysuj z niej duże serce a potem je wytnij potem napisz imiona samych chłopców a na drugim sercu dziewczynek.Jak już wszystko zrobiłeś będziesz jeszcze potrzebował jedną małą igłę.Zamknij oczy i igiełkę wbij w te serce i okaże się jakie imię będzie miała twoja dziewczyna lub chłopak.

kasia
2012-11-18 13:20:58
fajne

Roksana
2012-11-18 15:19:52
Super .! Dziękuję za pomoc .!

Ola
2012-11-18 16:44:46
No super teraz ja będe wróżką w szkole !

werka
2012-11-18 17:48:20
masz jeszcze jakieś pomysły?ponieważ organizuje z koleżanką wróżby na impreze andrzejkową i potrzebuje ich więcej

alex
2012-11-18 19:52:12
super wróżby :D pomogły mi w dyskotece szkolnej :D dostałam 20 pkt. ! juhu!! xd POZDRO DLA WSZYSTKICH ;P

325
2012-11-19 15:04:31
super pomoc dzięki

Karolinka
2012-11-19 18:07:10
Super wróżby juupiii . !

julian
2012-11-19 19:23:38
daję 4/5

madziablk2000
2012-11-19 21:09:55
Dzięki za wróżby ,przydadzą mi się już niedługo na dyskotekę.

patrycja
2012-11-20 14:53:37
super te wróżby napewno je wykorzystam do szkolnej zabawy andrzejkowej

miko896
2012-11-20 15:10:28
Fajny pomysł ale za stary bez urazy:)

Agusiaaa
2012-11-20 16:06:06
Superowe są te wróżby i naprawdę się sprawdzają!

pipi
2012-11-20 17:27:24
szkoda że wszędzie są takie same wróżby andrzejkowe =[

asia
2012-11-20 17:35:49
fajne ale mało

JUlia
2012-11-20 17:48:25
Niezłe i przydatne na Andrzejki

Werka
2012-11-20 17:50:01
Super jet ze szpilkami,wymiata!!!!!!:)

hey tu pati
2012-11-20 18:36:03
ciekawe jak mam zdobyć tego kogoś włos np.: Hej mogę twój włos muszę go spalić żebyś się we mnie zakochał lub wyrywam włos i po 13 dniach to wspomina i patrzy się na mnie jak na debila. Ale jednak fajne wróżby

micser55
2012-11-20 19:06:16
super ta wróż ba ostatnia gdy ją zaprezentowałam w kl to pani była zaskoczona

KLAUDIA
2012-11-20 20:04:42
Mam jeszcze wiele innych ale te też się przydadzą

Anonim5
2012-11-21 15:59:25
to trochę bardziej jak dla dzieci. ale spoko też może być XD

kinga
2012-11-21 16:03:28
nawet,nawet

magda662144
2012-11-21 16:25:12
Fajne wróżby chyba użyje paru na andrzejkowej zabawie w szkole. Pozdrawiam wszystkich polecam. S U P E R!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kama102
2012-11-21 16:47:15
dzięki super przyda mi się

misia
2012-11-21 18:28:07
oki ale dalej nie wiem7 o tych ciachach

Julia
2012-11-21 19:20:19
dzięks za pomoc w zorganizowaniu szkolnej imprezy andrzejkowej

Olga
2012-11-21 21:18:17
Całkiem fajne zabawy są też na mowimyjak.pl pOlecam inspirująco http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/uroczystosci/zabawy-andrzejkowe-dla-dzieci-poznaj-najprostsze-wrozby-andrzejkowe,87_33326.html

wiki
2012-11-22 14:10:18
fajne ten z włosem nawet nawet

ooo
2012-11-22 18:10:02
super

klaudusia1654
2012-11-22 19:44:16
BARDZO FAJNE WRÓZBY POLECAM :P

Olka G.
2012-11-22 20:06:36
Super są te wróżby ale mają 2 błędy : 1. Jest ich za mało 2. Niektóre są nie do końca wytłumaczone Ale oprócz tego jest spoko :p

agata
2012-11-23 06:48:51
świetne

diana
2012-11-23 13:23:19
najlepsze wrozby jakie znalazłam

magda
2012-11-23 15:07:03
fajne wróżby

Tosia
2012-11-23 15:24:18
Bardzo fajne wróżby

patka762
2012-11-23 15:35:09
tu są super wróżby pewnie znacie mnie z muvi

ewelka
2012-11-23 16:20:08
my przedstawiamy z e szpilkami heheh :) ;p XD

Natalka
2012-11-23 16:56:20
To jest bardzo pomocne

ania
2012-11-23 17:15:56
super wielkie dzięki

gregor
2012-11-23 17:42:45
ekstra polecam na andrzejki bo to jest ekstra

Oki
2012-11-23 18:12:04
Te wróżby są super :_)

Weronika
2012-11-23 20:21:45
śwet :P

Werka28
2012-11-23 21:38:10
aaaaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllleeeeeeeeeeee supco wróżby a w ogóle weszłam na tą stronę bo ja chciałam zobaczeń jakie wróżby mogę zabrać (przepisać) sobie na kartkę i dać pani żeby były na imprezie Andrzejkowej

Dobrusia
2012-11-23 22:55:45
Extra

Katarzynka
2012-11-24 08:16:29
Dzienki za pomysł na andrzejki!

Kornelia
2012-11-24 09:31:14
Super wróżby ! W szkole będę miała na imprezę andrzejkową dużo niespodzianek ! Z góry dzięki :)

ktosiek
2012-11-24 12:19:53
pomoże mi to w szkole

fruzia
2012-11-24 12:45:44
super

Ziomuś112
2012-11-24 16:02:04
WOW! Za te wróżby mam dwie piątki:) wielkie dzięki i szacun dla załorzyciela:D

jakub100021
2012-11-24 17:52:34
eksta te wrórzby(; ja wybrałem Andrzejkowe kubeczki (wersia 1.) EKSERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sara
2012-11-24 21:31:54
super!skorzystam z dwóch bo bardzo mi zależy żeby moja klasa świetnie się bawiła pozdrowionka

sasas
2012-11-25 10:51:09
fajne

sasas
2012-11-25 10:54:37
fajne i pomocne chyba wezmę te z kubeczkami albo wszystkie

madzik89
2012-11-25 11:31:14
fajne przyda mi się ;)

jula com
2012-11-25 12:33:59
super strona mozna za szalec

ma2001
2012-11-25 13:10:17
nawet fajne pierwsze

Ola
2012-11-25 13:14:42
fajne sposoby najbardziej z tymi kubeczkami.

wikuś
2012-11-25 14:12:10
robie andrzejki w moim domu a ta stronka mi podsunela mi duzo super pomyslow:)

pawelsnejder
2012-11-25 17:04:01
proszę o inne wróżby

ja
2012-11-25 17:06:06
fajne

kam
2012-11-25 17:13:16
Ja będę robić z kubków grosz bieda 5 groszy bogactwo różaniec ksiądz zakonica piłeczka kariera sportowa pierścionek małżeństwo połowa serca samotność

tosia
2012-11-25 17:14:29
super lecz chciałabym jeszcze jakieś bo te znam

norman
2012-11-25 17:39:42
dzienki

Kuba
2012-11-25 18:37:46
Super! bardzo mi się przydało użyję parę :D

kajusia
2012-11-25 19:09:46
fajne

LOL
2012-11-26 14:30:31
LOL PL bez sensu lanie wosku to niebezpieczne a zwłaszcza dla dzieci można się poparzyć!!!

iwa
2012-11-26 14:49:08
super................

MAJA
2012-11-26 15:12:27
SUPPER

oliwia1
2012-11-26 15:54:34
więcej

lukasz
2012-11-26 16:24:51
super

klauduś
2012-11-26 17:48:08
super thx fajna stronka

lolinjio
2012-11-26 17:50:26
fajne

alex
2012-11-26 17:52:56
super pomysły dzięki XD

SuperMama
2012-11-26 18:27:43
Genialne! Moje dzieci są szczęśliwe, a mają (synek)7 lat i (córka) 15 lat. To naprawdę niesamowite...

Weraaaaaaaaa
2012-11-26 18:42:01
mi się przydały, bardzo dziękuje.

tori
2012-11-26 19:13:59
ta wróżba z kubkami jest bardzo ciekawa

sANDRUPKA
2012-11-26 19:24:07
lUBIĘ TĘ STRONĘ

PAULA
2012-11-27 13:47:06
MOGĄ BYĆ.MOGŁY BY BYĆ LEPSZE!!!!!

ewelka
2012-11-27 14:28:24
bardzo fajne wróżby przydadzą się w andrzejki

kk
2012-11-27 15:47:13
wejdźcie też na: http://www.andrzejki.ezoteria.pl/Wrozby.html

kindzia
2012-11-27 16:26:56
Bardzo wajne wróżby polecam

kala009
2012-11-27 16:58:44
super te wróżby na pewno wyprubóje

kala009
2012-11-27 17:00:59
super te wróżby na pewno wyprubóje

truskwa
2012-11-27 17:50:07
niezłe wrurzby

Karo
2012-11-27 17:55:19
no fajne te wrozby!LOL

Karoolina25304
2012-11-27 17:56:21
lol ale nawed nawed super nbajlepsza ta 1!

marta200455
2012-11-27 18:47:18
to są super wróżby

ola
2012-11-27 19:19:49
fajne o włosie

MARTYNA
2012-11-27 20:16:14
fajne wróżby wykorzystam którąś

ja haha
2012-11-27 21:06:15
fajne no nie hi

zuziua
2012-11-28 09:37:03
super mam nareszcie swoje wróżby.

Koniczynka4l
2012-11-28 11:36:28
JAK WSADZIĆ WRÓŻBĘ DO CIASTKA - widzę że to najczęstsze pytanie, więc odpowiadam - wróżby tnę na małe paski , każdy mocno składam i zawijam w folię aluminiową spożywczą - dzięki temu karteczka się nie tłuści, tusz z drukarki czy atrament nie rozpływa a ciasteczko nie nabiera nieprzyjemnego papierowego smaku. Do pieczenia takich ciasteczek z wróżbami najlepiej nadaje się ciasto kruche lub francuskie, zależnie od plastyczności najlepiej cienko rozwałkować ciasto (jak na pierogi) pociąć na niewielkie kwadraty, na każdym położyć los w folii, następnie rogi złożyć do środka i mocno skleić - tak by powstał taki malutki tobołek - ciastka robimy bez żadnego nadzienia - one nie muszą być smaczne wystarczy że są jadalne.Dżemik może spowodować upaćkanie siebie przy łamaniu ciastka i wróżby.Wyglądać będą jak prawdziwe chińskie ciasteczka. 5-10 min w piekarniku wystarczy- a i pracy przy tym nie dużo. Dla lepszego wyglądu na wierzchu ciastka można tylko przesmarować rozbełtanym jajkiem (nabiorą złotawego koloru) lub dodatkowo obsypać grubym cukrem, pokruszonymi orzechami, wiórkami kokosowymi lub czymś w tym rodzaju - ale to dla tych pedantów którzy chcą mieć ładnie. ;), Polecam gotowe ciasto francuskie ze sklepu - kosztuje parę złotych, a trochę ciastek z tego wychodzi - i UWAGA!! - NIE WYCIĄGAMY Z PIEKARNIKA CIEPŁYCH CIASTEK - bo się porozwalają - muszą wystygnąć - dopiero wtedy bez problemu odejdą od papieru do pieczenia czy natłuszczonej blachy. Smacznego

Irenka
2012-11-28 13:32:07
fajne dosyc http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/uroczystosci/zabawy-andrzejkowe-dla-dzieci-poznaj-najprostsze-wrozby-andrzejkowe,87_33326.html tutaj inny przykaład

wiwa
2012-11-28 13:49:54
nie wiem czy isc na andrzejki

K@rolci@
2012-11-28 14:57:45
suuuuuuuuuuuper:**

ja
2012-11-28 15:17:46
jest taki8 mały kłopot... odpowiedzi do numerologii są inne ale poza tym fajne

Kasia
2012-11-28 15:18:42
Dzisiaj w szkole mam zabawę andrzejkową, dokładnie za godzinę i 41 minut;D Ja skorzystałam z tego pomysłu, że wzięłam listek, pierścionek, monetę i 4 kubeczki, jeden został pusty, trzeba losować i jak wylosujesz listek - to będziesz mieć szczęście, pierścionek - jako pierwszy/a z klasy wyjdziesz za mąż, moneta - będziesz bogaty/a , puste miejsce - nowy rok nie przyniesie zmian. Tylko mam pewien dylemat, co będzie, gdy kilka osób na raz wylosuje pierścionek? :D

kasia
2012-11-28 15:41:46
fajne pomysły macie

Marika
2012-11-28 16:49:05
Fajne;-)

S A R A
2012-11-28 17:23:44
super.

lolitka
2012-11-28 18:10:30
Tak wróżby niby fajne, ale jak mam karteczki do ciastek powkładać???

julunia999
2012-11-28 18:11:06
bardzo dziękuje poradze sobie ;D mam nadzieję że na andrzejkach klasowych zatańczę z oim idolem

weronika
2012-11-28 18:15:52
BARBO FAJNE WRÓŻBY POLECAM WERONIKA Z INTERNETU

Roki1248
2012-11-28 18:24:44
Ale super wróżby!!

ANTEK.KONARSKI
2012-11-28 18:51:55
NO POSTARALIŚCIE SIĘ!

Moim
2012-11-28 19:09:07
Ale super poprostu bąba

dagusia
2012-11-28 19:19:58
te wrurzby są czadowe:D

miloook mk 4c
2012-11-28 19:37:40
to jest super ekstra czat pomysly sa genialne bardzo mi sie to podoba

oliwia
2012-11-28 20:14:58
no fajo to do szkoły

Żabcia
2012-11-28 20:23:41
to mi naprawdę pomogło ; Gdyby nie te podpowiedzi nigdy nie wpadła bym na pomysł z tymi liczbami . Dzięęki za pomoc

wkiki003
2012-11-28 20:39:16
ekstra wróżby

Pati Kempa
2012-11-28 21:16:16
Mój sukces w miłości

Olunia
2012-11-28 21:46:26
Bardzo fajne wróżby!!!

Kinga
2012-11-28 21:57:59
No i teraz będę miała więcej gier do zabawy na anrzejki

LOL
2012-11-29 10:58:11
Lol Lol I Jeszcze Raz Lol.

alicja109
2012-11-29 13:13:11
Bardzo fajne zabawy

Kasia
2012-11-29 13:26:46
fajne

gosia
2012-11-29 14:22:26
Fajne zabawy:)

julka
2012-11-29 14:41:36
nie ma tu nic z zabaw andzejkowyh

ronaldo
2012-11-29 14:45:03
fajowe

Jaganadja
2012-11-29 14:59:11
Extra wrózby nie mogę zdecydować ,które pokazać na andrzejkach.;)

lolo
2012-11-29 15:02:27
fajowskie!!

kremowka
2012-11-29 15:02:48
no no ładnie ale bardziej znam się na minecraftcie niż na wróżbach ^_^ hihihi wysyłać nawet tu jakieś serwy lub surwiwale i escapy prosze was ^_^

Jola
2012-11-29 15:03:37
CUDNE...

halina banka
2012-11-29 15:04:48
super dzienki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale jak włożyć kartki do ciastek??????????????????????????????????????????????????????nie wiem

ania rybicka
2012-11-29 15:14:59
ale fajne wróżby po prostu xd

anna rybicka
2012-11-29 15:21:39
wróżba z monetą jest exstra

anka jenke
2012-11-29 15:33:13
niektóre nawet Soko

domiisia
2012-11-29 15:44:34
świetne wrużby napewno wykorzystam ;D

justyna
2012-11-29 16:01:12
ekstra

Kotek
2012-11-29 16:07:18
Fajne ale trochę długie nie ma krótszych.? ;)

karolina
2012-11-29 16:08:12
zajebista

kinga
2012-11-29 16:08:58
chalo ziomki szukam jakiś wróżb na jutro do szkoły

Pata:)
2012-11-29 16:09:08
Może być ale to trochę głupie...

kama7011
2012-11-29 16:20:32
Ciekawe

uszatek
2012-11-29 16:29:42
podobają mi sie

karolina
2012-11-29 16:34:21
andrzejki

Oskar
2012-11-29 16:47:41
Fajne..

(natkapietruszka9999)nati913
2012-11-29 16:48:13
fajna jest wróżba kolorowo andrzejkowo!!!!!!!

Piotrek Babiarz
2012-11-29 16:49:24
SuPer.. a i przy okazji..; KOCHAM CIĘ Karolina Szopa.. i ciebie Juia dęsoł..;)

koksu
2012-11-29 17:28:09
sztuczny atrament jest najlepszy

Patrycja
2012-11-29 17:50:13
Bardzo mi sie podoba ta stronka. Mam 11 lat i szukalam wrozb na Andrzejki. Nic nie umialam znalesc i przez przypadek weszlam na ta stronke. Sa tu swietne wrozby ;)) Bardzo mi sie podoba ;))))))))))

zzuuzziiaa
2012-11-29 18:24:06
nawet super co ja mówię! to jest naprawdę fajne

kaadeelaa
2012-11-29 18:49:55
super.pomogle mi bo na impreze andrzejkowa w klasie mialam przygotowac wrozby

nikola
2012-11-29 19:00:41
zajefajne pomoglo mi zrobic super zabawe andrzejkowa

mmmmmadzia
2012-11-29 19:15:31
aaale super

ja ; )
2012-11-29 19:39:38
Ja mam pomysł, zróbcie sobie kanapkę z serem i kto pierwszy zje ten wygra ;) hie hie hie ; ) ; )

administratooor
2012-11-29 19:59:27
ANDRZEJKI HURAA NO OCZWIŚCIE NOKIA LUMIA 800- JUPILLA

Ania009
2012-11-29 20:11:10
fajne jest o kubkach 5 i 4 musiće to przeczytać !

Skw
2012-11-29 20:31:22
najbardziej podoba mi sie ,,Andrzejkowa Zabawa\'\'. Wgl wszystkie są fajne

Sara
2012-11-29 20:39:45
przydatne bo muszę praygotować zabawy na urodziny kuzyna i akurat są Andrzejki

alicjadiabolo
2012-11-29 20:42:24
super z szpilkami

alex
2012-11-29 21:12:34
dobre

olsztyn/barczewo
2012-11-29 21:13:55
ma ktoś z was skype xd

awesd
2012-11-29 21:15:28
przyda mi sie na jutro

kiki
2012-11-29 21:20:09
wsumie

KLAUDISIA
2012-11-29 22:00:00
spoko znam wszystkie

nam
2012-11-30 08:53:09
zajebiste

martyna
2012-11-30 10:16:58
potrzebuje bez szpilek bo do dla dzieci w wieku 6 lat ..!!

Aniuleczka
2012-11-30 12:42:59
eee... no całkiem całkiem fajne

dagmara pietrzkowska
2012-11-30 13:19:23
super

Kate
2012-11-30 15:21:05
Dzięki za podpowiedzi

paula
2012-11-30 15:32:36
trzeba samemu upiec ciastka i przed pieczeniem włoży kartki

PINA
2012-11-30 16:37:20
To jest fajne

olka
2012-11-30 16:53:14
super wróżby

ola
2012-11-30 18:22:26
świetne wróżby polecam :)

wiki
2012-11-30 18:56:43
fajne

kolok122
2012-11-30 19:05:22
fajne

Aleksandra
2012-11-30 20:36:14
super!!!!!:)

bogus
2012-11-30 20:48:55
hey

Basia
2012-11-30 21:44:50
dosyć fajne

Nika
2012-12-01 11:23:53
Fajne wróżby.

zuanna
2012-12-02 13:23:45
ja lubie ten czas andrzejków to najlepszy dźień

stóva
2012-12-02 18:35:56
Wróżba z włosem się sprawdziła mam chłopaka.

vanessa
2012-12-27 16:27:55
Fajne wrurzby na andrzejki. Najlepszy jest. Ten. Kolorowo andrzejkowo

ja
2013-10-09 15:05:59
spoko

jula
2013-10-18 18:18:35
wow wiekszoś tego będzie na przed wczesny andrezjkach u mojej koleżanki

gabrysia
2013-10-19 10:20:07
łał fajne to

natalka
2013-10-21 17:22:41
uzylam tylko 1 pomocy

Crazy:)
2013-10-29 15:49:58
Bardzo fajne wróżby:)Najlepsza ta z kubeczkami.Przyda się do szkoły:):):)

ElwiraXD
2013-11-02 15:36:45
Bardzo mi się to przydało bardzo dziękuje wyjdą fajne andrzejki :)

fajna.pl
2013-11-03 14:18:16
Fajne, nawet super. Szczegulnie,że mam młodsze rodzeństwo

PaTrYcJa
2013-11-07 16:43:02
fajne wróżby przydadzą się do szkoły =D

monia0009111
2013-11-08 21:34:45
No cóż bardzo fajny pomysł chętnie wykorzystam na szkolną dyskotekę dla naszych uczniów :) Z góry dziękuje Monika ...

zuzia
2013-11-12 16:31:34
nie no fajne skąd zeście do wzieli

:-)
2013-11-14 13:43:09
SORRY ALE MAŁO FAJNE WRÓŻBY WRÓŻBY!!! PODOBAŁA MI SIĘ TYLKO WRÓŻBA ANDRZEJKOWE KUBECZKI. JEST ZAWALISTA%

nick
2013-11-14 14:33:07
Git pomysły ;)

cucta
2013-11-14 14:59:40
fajne rorzby

Amla
2013-11-15 14:58:13
Mam dobrą wróżbę trzeba do pudełek po kinder niespodziance powsadzać jakiś karteczni np. życie jak w bajce i zamknąć trzeba wylosować i otwierasz i czytaś

Paulina
2013-11-16 16:19:37
Super te wróżby!!!!

janek
2013-11-16 16:55:57
lubię te pomysły

Jomi (Tomek Gawęcki) 10 lat
2013-11-18 17:40:05
Dzięki :D Jotro mam andrzejki w szkole i kilka wróżb mi sie na pewno przyda :) Pozdrawiam

Mila
2013-11-18 18:04:40
Fajne

natalia
2013-11-18 18:40:40
świetne wróżby

olo
2013-11-18 18:50:43
dzięki za pomoc w organizacji imprezy, można więcej wróżb i niech będą krótsze. :)

Kupa
2013-11-18 19:12:43
Superrr najlepsza wróżba z Serca i wróżba z monet genialne!!!!

Kulcacek xD
2013-11-18 21:48:49
LOL xD

Dagzaaaa
2013-11-19 14:31:01
zajebise łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hihihihihihihihihihihihihihhihihihihihih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

B0SK4
2013-11-19 15:57:19
Super wróżby.

Aleksandra
2013-11-19 18:34:59
andrejkowy zawód 1.Każdy losuje karteczkę z zawodę i może to się spełni

oliwka
2013-11-19 19:15:17
to są super wróżby polecam

Zuzanka :D
2013-11-19 20:35:20
Bardzo fajne :)

Misia :*
2013-11-19 20:41:05
Nawet ok. Robię gazetkę o tym lecz nie wiem czy wypali. 0.0 Ale dzięki Pozdrawiam: Misia (Michalina)

ola
2013-11-20 21:35:37
to jest super!!!!!!!!!!!!!! ale jeszcze trochę więcej wróżb

lola
2013-11-20 22:06:52
bardzo fajne jest to ostatnie o matematyce polecam jest bardzo fajne i sprytne zajmuje to tak przepisanie 1-2 godz ale opłaca się poświecić te jedna lub dwie godziny polecam bardzo fajna zabawa z tą matematyką a tym bardziej dla dzieci.

natalka
2013-11-21 11:05:22
super super super super super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

patrycja
2013-11-21 19:36:00
a są inne wrurzby?

klau
2013-11-21 20:26:51
zajebiste

kacwer
2013-11-22 12:16:56
nawet morze być(:

ftyk12
2013-11-22 13:04:43
Nawet fajne sprawdziłem to na dyskotece andrzejkowej wszyscy byli zadowoleni polecam

Kingusia
2013-11-22 15:01:01
Są bardzo spoko fajne pomysły. :D

Ola
2013-11-22 15:45:55
to jest super

niania
2013-11-22 15:48:43
znacie jakieś wróżby o miłości?

barbie
2013-11-22 17:22:31
Bardzo fajne wróżby

Violetta
2013-11-22 18:39:26
super wróżby

andziula
2013-11-22 19:59:31
odiazdowe wróżby

diana
2013-11-23 13:39:56
exstra!!!!!!!!!!!!! CHociać sá modrzy ludzie na swiecie!!!!!!!!!@@@****7&7

Kasia
2013-11-23 14:21:38
Dzięki ze świetną radę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

aga
2013-11-23 14:54:34
Wszystkie te pomysły są super , ale nie znalazłam tego co chciałam :-(

noniewiem
2013-11-23 16:59:44
nie jestem pewna czy to wypali

niki
2013-11-23 17:03:00
Dziękuje za pomoc w Andrzejokwych wrózbach wielkie dzięki super wróżby

aleksandra
2013-11-23 17:16:31
fajne wróżby

Emma
2013-11-24 08:59:11
Na biórku przygotowałem wróżby już chwile potem nie miałam pomysłów i usiadłam przed komputer i patrzę na andrzejkowe wróżby

ROJO
2013-11-24 17:16:00
Dzięki o.o

natala
2013-11-26 13:04:18
Niezłe..

olka
2013-11-26 15:01:14
to są dobrze pomysły Tylko wszystkie znam :]

Jolanta
2013-11-26 15:56:23
fajne

KloSika_xd_
2013-11-26 16:52:55
Dzięki, bardzo mi to pomogło :)

Nikodem
2013-11-26 18:46:09
Spoko :-)

kuba
2013-11-26 18:59:16
Lubię placki

kiwi1234
2013-11-26 19:20:17
bardzo fajne !

kornelia
2013-11-26 19:39:10
takie tam

gabrysia
2013-11-26 20:06:57
wporzo

MADZIA 456
2013-11-26 20:28:31
DZIEKI ZA POMOC

Ala
2013-11-26 22:05:26
dzięki!!!

jdae
2013-11-27 14:06:56
dzieki

kola
2013-11-27 14:48:59
takie sobie

asik1233
2013-11-27 15:37:42
fajne a z lania wosku wyszedł mi pies i koniczyna a nawet serce a kocham sie w kod mati k

Stellelandiea
2013-11-27 16:10:43
fajne

Wiktoria
2013-11-27 16:18:49
Andzeki :) weście kartki i napiszcie na nich jakiś zawód i gotowe :)

wiki
2013-11-27 18:16:00
super dzięki za pomoc

sara
2013-11-27 19:16:06
super pomysły jutro dskoteka przyda się

Hania
2013-11-27 20:24:20
Przyda się na mikołajki

roksana
2013-11-27 21:03:53
Świetne!

Gosia
2013-11-27 21:15:18
fajne

lol
2013-11-27 21:19:32
spoko lol :-p

Zozol
2013-11-28 07:15:31
Fajne przyda mi się do klasowyh andrzejek:-)

kupaa
2013-11-28 08:55:12
może być

Martyna
2013-11-28 12:16:34
Nie wiem co wybrać ratunku.Jak narazie wybrałam kolorowe karteczki.

Outsider
2013-11-28 14:35:40
Wróżby bardzo fajne , ale trochę ich mało. (;__;)

Oliwka
2013-11-28 15:55:30
Świetne.Super pomysł.

Edyta
2013-11-28 15:56:17
Dzięki pomogłaś (łeś) mi (awaryjna sytuacja) dzięki jeszcze raz super poprostu super dzięki młoda (młody) jesteś wporzo młoda (młody) zaprasza na mojego bloga TO & OWO!!!

karolcia 55
2013-11-28 16:20:40
jest okej ale u nas nie robimy nic z panią tylko oddzielnie. pani włancza muzyke a my się bawimy. dzięki za te świetne pomysły lubie tą strone odpiszcie pa

lili
2013-11-28 18:21:35
nawet super

Slodka
2013-11-28 18:29:21
Dajcie jakieś do szkoły !!

simex20
2013-11-28 18:50:06
potrzebne mi wiecej (:

Ewa
2013-11-28 19:02:03
Super andrzejki będą

michal
2013-11-28 19:02:53
Super

rokana
2013-11-28 20:00:54
fajne wróżby!!!!!

suzuki
2013-11-28 20:31:00
Spoko przydały się na imprezie Andrzejkowej hahahahahhahHaha

Lolek
2013-11-28 21:00:44
Jej fajna zabawa na andrzejkach klasowych polecam ja lolek

KACPER
2013-11-28 21:27:36
PRZYDADZĄ MI SIĘ NA ANDRZEJKI W KLASIE

a.z.m
2013-11-28 21:29:11
super bardzo mi to pomogło w przygotowaniach do imoprezy andrzejkowej

sylwiam.
2013-11-28 23:43:44
super, dużo tego, więc jest w czym wybierać i nie tylko dla dzieci ;D

Przemek
2013-11-29 08:04:44
Swietne wrużby ale dzienki za pomoc :)

hihi
2013-11-29 12:44:33
hahahahahahahahahahah fajne

kotek1234567890
2013-11-29 14:06:04
dzięki przydały się 3

sexapil
2013-11-29 16:09:54
Extra. Ale można też po prostu wziąć kartkę papieru i napisać wróżby. Lub wziąć papier i namalować znak zodiaku, podpisać znak i już. Ale pomysł xd

iga
2013-11-29 16:42:22
:)

gosia
2013-11-29 18:37:23
jestem gosia będę szcześcliwa bardzo

gosia
2013-11-29 18:38:59
jestem gosia będę szcześcliwa \\ będę

Natalia...fb
2013-11-29 19:07:50
Spoko wróżba z butelką :D

wilk
2013-11-29 20:57:39
za duzo tego...

K.z
2013-11-30 11:27:05
Niewiem co będzie\"\'!! !!!!! ??????????ŹŹŹŹŹŹŹ&&

Nikt
2013-11-30 11:30:49
Rety ile tego

ziomalka112
2013-11-30 12:06:23
super ! ^^

Amelia
2013-11-30 12:57:40
niezbyt fajne wróżby. powinny być takie,do których potrzeba podstawowych przyborów.nie podoba mi się ta strona.

pola
2013-11-30 13:44:51
ok

Marta
2013-11-30 13:53:34
supcio

Natalia
2013-11-30 14:02:52
świetne podpowiedzi :D

violetta
2013-11-30 14:05:41
Fajne wróżby

jodła
2013-11-30 14:28:51
wszystkie te wróżby mi się przydały i spędziłam wesołom przygode ze znajomymi i dziękuję

ała
2013-11-30 15:04:05
sprawdziły się

hm..
2013-11-30 15:27:29
niektóre mi się dla dzieci nie podobają, ale mogą być

kaka
2013-11-30 16:49:56
no fajne

klaudia z hiszpani
2013-11-30 17:16:05
grandes pozos para estas predicciones me han ayudado en el caso de Andrew

medal
2013-11-30 17:27:46
Dzieki fajne wrozby:).

michał
2013-11-30 17:31:14
Sssssssssuuuuuuuupppppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zuzzkaa
2013-11-30 17:50:51
To mi sie podobalo. Mialam piątke to byla cala prwda:):)

natalia
2013-11-30 19:07:35
świetne wróżby będzie świetna zabawa dziś wieczór :)

jang
2013-11-30 19:12:16
wszystko się sprawdziło

hhhypcia.65845871
2013-11-30 19:16:57
extra

lola2010-11-23 20:50:22
2013-11-30 20:09:20
supciooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kocham te wRÓŻBy juhu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ola
2013-12-01 00:19:53
Fajne :)

hjhy
2014-01-22 11:41:14
e tam przecierz to tylko zabawa.

asik
2014-01-26 18:40:12
ale wysmienite wozby

hikimiki
2014-09-29 15:08:51
niektóre wspaniałe niekóre mniej

ola
2014-10-20 21:26:54
wielki dzieki :) Super sa te wrozby

koko
2014-10-22 19:05:44
myślałam że będzie coś lepszego

kinga
2014-10-22 20:57:55
dawaci wróżby

Pola K.
2014-10-30 21:29:27
Bardzo fajne :D Do dziś pamiętam,jak w tamtym roku ja i moje koleżanki wróżyłyśmy sobie,to jednej się wylał wosk na nogi,druga przez przypadek, kiedy jadła ciasteczko z wróżbą,połknęła wróżbę,ja mało co nie zabiłabym się o ścianę,jak robiłyśmy wyścigi butów... Ale imprezka się udała :D :D

ana2005
2014-11-03 17:54:38
to ze znikającym atramentem to najlepsze ale wezme chyba wszystkie

jula
2014-11-04 21:24:53
Spoko :I

Aneta Wójcik
2014-11-07 14:21:29
Mam 14 lat ale super, zabawa się udała

Dawid
2014-11-09 11:34:36
Świetne wróżby ja ich potrzebuje więcej ale są i tak świetne

langus
2014-11-12 16:36:57
ale to zajebiste

Pokręcona
2014-11-12 19:24:08
Fajne przyda mi się

vici
2014-11-12 21:53:14
przydatne

vici
2014-11-12 21:59:47
superrr pożyteczne

Ania
2014-11-13 16:50:41
Fajne, ale co do andrzejkowej numerologi, to jeśli ktoś urodził się np. 29.12.2003, to wyjdzie 19 a 1+9 to przecież 10 a więc co mamy wpisać?

Kinia
2014-11-14 14:43:00
Jeśli chodzi o datę 29.12.2003 to 2+9+1+2+2+0+0+3=19, a 9+1=10. PS Bardzo fajne ale moja kumpela ma to samo a ja chciałam coś świeższego. ;-

Jula
2014-11-14 14:44:30
2+9+1+2+2+0+0+3=19 1+9=10 1+0=1

jula111
2014-11-14 14:45:10
kiepskie zabawy tylko dla maluszków ja szukam dla starszych

izaidominik
2014-11-14 17:44:29
supeeeeeeeeeeer

Anna
2014-11-15 13:56:57
Dzięki za zabawy są supergiganci itp

Patrycja
2014-11-15 14:06:25
Wróżbita Bogumił ma na swojej stronie Wróżby Andrzejkowe - www.wrozbitabogumil.pl

Kinga
2014-11-17 15:02:56
A macie może pomysły jak mogą wygladać takie andrzejki? Z przyjaciółkami musimy takie poprowadzić :-)

viola i leon
2014-11-17 18:16:41
fajna strona tylko nie ma tu tego co szukam!!!!!:( 0

Donnia
2014-11-17 19:44:25
Superto mi bardzo pomogło dokonałam wyboru.M Polecam!!!!!

Ewa
2014-11-17 21:05:19
Większość z tych wróżb znałam, ale przynajmniej sobie przypomniałam. Bardzo mi się spodobała wróżba \'\'Andrzejkowa numerologia\'\'. Dziękuję i polecam. :)

MartiSówka115
2014-11-18 17:35:29
Fajowe wróżby niektóre się powtarzają pozatym spoczko loczko! ;)

KarolinaJ
2014-11-19 11:46:44
SUPER#$#@@@@#$%^

weronikia
2014-11-19 14:16:11
suoer napewno skorzystam \" SUPER\"

sabina
2014-11-19 17:12:19
jest super dziękuje za pomoc w orgwnizowaniu zabawy andrzejkowej w szkole dokładniej w (Klasie 4)

dominika
2014-11-20 09:43:03
te wróżby są superowskie ale ja potrzebuje ich więcej

wigier212
2014-11-20 14:28:31
Jestem przewodniczącym szkoły i mam zorganizować wróżby a te są naprawde pomocne

zakochana w maksi....
2014-11-20 18:34:32
zrobie tak bo sie zakochałam w maksymilianie

Missy
2014-11-20 21:20:11
organizuję z koleżankami Andrzejki dla całej szkoły... około 550 uczniów...

dorcia
2014-11-21 13:12:11
fajne pomysły dwa wybrałam dziecku do szkoły!

sebakarcz
2014-11-21 14:56:21
Pomysły są zarombiste na pewno jakiś wykorzystamM

Maja lat 7 kl 2b
2014-11-21 15:24:27
ktos ma piłke?

marcelinka85
2014-11-21 19:37:29
bardzo fajne i dziękuje za rade bo przygotowuje klasowe andżejki.bardzo ciekawe pomysły.jeszcze raz dziękuje i do widzenia ^-^

ewelinka
2014-11-22 09:18:16
nawet nawet brakuję mi tylko jednej rzeczy...........ale nie powiem jakiej

alicja
2014-11-22 09:38:06
niesamowite wróżby na andrzejki.Polecam

Dominika
2014-11-22 10:07:00
Te wróżby są super :*.

JustynaXD
2014-11-22 16:12:58
Olaa z ciasta robisz placek potem składasz kartke na pół i wkładasz do srodka i zamykasz

aluninika
2014-11-22 16:27:17
pokrój ciasto na trójkąty i wsadź do ciastka i zawin

DARIA I OLIWKA
2014-11-22 17:01:30
PRZYGOTOWUJEMY ANDRZEJKI DLA KLASY I TERA MAMY SUPER POMYSŁY NA ZABAWY DLA KLASY!

dżuana
2014-11-22 18:20:10
Fajne ale nie ma przykłdowych wrożb !

majakitka2005
2014-11-22 22:13:45
Z tej stronki mam dużo pomysłów a musze zaplanować całe andrzejki Wszystko przepisuje.

martyna
2014-11-23 14:24:47
niektóre znam ale spoko jest

Mery
2014-11-23 15:20:49
Świetne organizuje andrzejki w szkole przynajmniej mam jak i co wróżyć Dzięki:D!!!

mała
2014-11-23 21:45:48
Najlepsza wróżba to kolorowo-andrzejkowo Bardzo mi się przydała :_

alanus
2014-11-24 08:18:09
fajne wróżby

wiktoria
2014-11-24 15:43:02
Bardo fajne ale my je mamy co rok:) więc może inne

zuza
2014-11-24 15:48:36
Robię andrzejki z harcerstwa dla małych z 1-3 i tu znalazłam sporo wróżb ciekawa jestem jak małym będą się podobać :) ^-^ mam nadzieję że bardzo ;) P.S. fajna stronka;D :D

Paa683942
2014-11-24 17:03:55
super

alfonsa
2014-11-24 18:26:23
fajne

2023
2014-11-24 18:27:31
nawet nawet więcej wrurzb

karola
2014-11-24 19:02:57
Organizuje impreze andrzejkową w klasie ta strona mi pomogła

mariolka123
2014-11-24 19:10:10
zajebiste-bardzo mi pomogło na szkolne andrzejki

anonim
2014-11-24 20:08:03
dosyć dobre

Filmy
2014-11-25 09:06:27
Oglądaliście już ? obejrzyjfilmyonline.blogspot.com/

Michał
2014-11-25 13:45:43
fajne pomysły

Orba
2014-11-25 15:23:59
Nie da sie

karolina kuzimska
2014-11-25 15:55:28
ala i kara poydrawiaja z laskowic

Creeper
2014-11-25 16:49:49
Wykorzystam te wróżbę z groszem to super pomysł i na pewno spodoba się klasom 1-6 w mojej szkole! Pozdrawiam!

paulinastefaniak20032wp.pl
2014-11-25 17:28:55
Super jest ta wróżba z kwiatami!!!!:)

barew
2014-11-25 17:35:45
dodre

ANDRZEJkowa
2014-11-25 17:35:55
Bardzo fajne pomysły ! Pomogły mi bardzo.

bartixer
2014-11-25 18:20:40
Ta strona się przydaje jest super

kuki.pl
2014-11-25 18:22:10
Ala i Kara pozdrawiają z laskowic jupi

nika
2014-11-25 18:57:08
bardzo fajne pomysły przydały mi się w szkole

jula
2014-11-25 18:57:51
Nula kartki wkłada sie do ciasta a je sklada sie by wyszedł z nich kwadrat (:(;

XD Karola
2014-11-25 19:27:12
Super Wykorzystam Polecam

kot
2014-11-25 19:30:06
niechce mi sie tego czytac ale mozecie mi zrbic filmy, to bendzie ok

Karolina
2014-11-25 20:17:35
To jest takie pomysłowe! Uwiiiielbiam andrzejki i katarzynki.

Miljasia28
2014-11-25 20:22:34
Mam osiem lat. Z koleżanką robiłam kwiaty z wróżbami! ;)

Miljasia28
2014-11-25 20:24:56
Bo w piątek są \"andrzejki i przyszłam do niej,bawiłyśmy się robiąc to.:;

986304
2014-11-25 21:27:29
superrrrrrrrrrr tego właśnie szukałam

mikcki
2014-11-26 13:41:25
nawet fajne

Olgitass
2014-11-26 14:14:35
E takie sobie

ola
2014-11-26 14:46:34
Super! Na pewno przydadzą mi się te wróżby, bo jutro mam imprezę Andrzejkową w szkole!

ola
2014-11-26 14:48:01
Super! Na pewno przydadzą mi się te wróżby, bo jutro mam imprezę Andrzejkową w szkole!

koxu 123
2014-11-26 15:09:48
takie sobie

goniee
2014-11-26 15:21:14
Fajne!

paulka
2014-11-26 15:38:26
dobre fajne wróżby tylko niektórych nie rozumiem ale wróżby spoko spoko:)

wika
2014-11-26 16:04:12
to są świetne wróżby mam nadzieje że dla uczniów z klasy 4 się przydadzą świetne!!!!!!!!!! ;)

mika
2014-11-26 16:09:07
superanckie

qweta
2014-11-26 16:35:11
sssssssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr nnnnnnuuuuuudddddddddnnnnnnnnnnnneeeeeeeeee

WiGa
2014-11-26 17:01:42
Przydadzą się. XD

naxi
2014-11-26 17:27:54
ciekawe pomysły ale nie wiem czy sprawdzą się w mojej klasie

wiki1234
2014-11-26 17:56:38
omg....sweet

karola
2014-11-26 18:38:41
dzięki temu mam 5 pomysłów i będę się dobrze bawić , a pieniądze pójdą na góre grosza :)

miki
2014-11-26 20:15:21
fajna jest wróżba z włosem ukocanej

bunia
2014-11-26 21:10:48
dziękuję za wróżby,które są potrzebne mi do przedszkola są świetne

natalka
2014-11-26 21:27:42
zajebiste wróżby

liklly82
2014-11-27 10:39:09
to idziemy wróżyć! Dzięki!

kasiu landia
2014-11-27 12:53:44
Fajne dzieki

bożena
2014-11-27 14:42:16
Dzięki. Się przyda bo jutro czyli 2014-11-28 na Andżejki:)

Agata
2014-11-27 15:27:13
olaa musisz ma malych karteczkach napisac wróżbe zawinac w folie aluminiowa i okleic ciastem

jojo0010
2014-11-27 15:59:22
super wybrałam z kwiatami

emilka
2014-11-27 16:37:41
dajcie wrorzby

Szczurrrruuurrruuu
2014-11-27 16:47:34
Extra! Były mi potrzebne wróżby do szkoły i szukałąm przez godzinę! I w końcu znalazłam tę stronę. Naprawde super. Wielkie dzięki!

gaBI
2014-11-27 16:48:42
super wruzby radzej ich wszystkich

LOKI
2014-11-27 17:40:29
a znacie jakies zabawy do 3 kl. bo 2 koledzy siE WE MNIE ZAKOCHALI

Lala15
2014-11-27 18:18:32
Fajne

Natka
2014-11-27 19:51:47
Bardzo przydatne :)

wawa
2014-11-27 20:04:39
fajne

z a
2014-11-27 20:06:23
bardzo dziękuję

wawa
2014-11-27 20:11:13
Fajne

reyven clou 230
2014-11-27 20:31:53
fajne pomysły wykorzystam je!!!!!!

okok
2014-11-27 21:43:40
Dzięki za pomov

Lizzy Meesler
2014-11-27 22:57:22
Fajne to, ale trochę mało! :/

KasiaXXL
2014-11-28 09:53:12
Bardzo fajny artykuł! Ja co roku robię Andrzejki moim dzieciaczkom, a inspiracje i pomysły biorę też z tej stronki: http://www.andrzejkowewrozby.com.pl/

hinki
2014-11-28 15:01:32
bardzo fajna zabawa

ja
2014-11-28 15:02:44
lubie placki

46567
2014-11-29 10:57:40
Trochę nudne

Xdlily
2014-11-29 12:22:49
Fajne kolezanki lub koledzy sie ucieszą

gaba
2014-11-29 13:15:02
nie nie nie

Amelka
2014-11-29 14:25:11
pop

kinga
2014-11-29 18:08:40
Spij na dworze w nomiocie albo gdzieś inndziej ten chłopak który ci się podoba to szybko bendziesz miał powodzienie

jan
2014-11-29 18:15:59
jak zrobić to serce?

mudzia
2014-11-29 19:48:12
świetne wróżby, ale trochę ich za dużo

Mońka123
2014-11-29 22:22:17
Bardzo mi się przyda na następny rok w szkole bardzo dzienki bardzo fajne pomysły w zorganizowaniu imprezy andrzejkowej bardzo mi się przyda i jeszcze raz dzięki.bardzo!

Michelle
2014-11-30 10:55:40
Bardzo fajne wróżby! Dzięki za pomoc :D pozdrawiam. ;3

Maja
2014-11-30 12:43:24
No super! Teraz z moimi kolezankami bedzie fajna zabawa!

anndgdh
2014-12-02 18:22:09
Spoko super zabawy replica watches replica handbags gucci replica handbags replica handbags Coach Outlet cheap handbags replica bags replica handbags

Jaga ;D
2015-11-01 15:10:31
fajne ;)

Oliwia
2015-11-04 18:44:11
Fajne, ale niektórych się nie da zrobić np. w 5 klasie (za dziecinne zabawy)

Julia
2015-11-04 20:28:44
Fajne zabawy

jacek
2015-11-05 08:27:06
fajne wróżby

quenn
2015-11-09 21:02:45
super wyprubuje

Martyna
2015-11-10 20:12:54
Super stronka bardzo mi pomogła urządzić imprezkę Andrzejkową!:)

dupsko
2015-11-11 15:43:56
Nawet nawet

Emila:)
2015-11-16 17:54:45
NAWET FAJNE

lollollol
2015-11-16 20:10:12
super naprawdę genialne do przygotowania andrzejek dla dzieciaków.

oliwia
2015-11-17 14:54:15
super !!!!

eciepecie
2015-11-17 15:46:33
można jeszcze wróżyć z rąk i z kart :D

anna
2015-11-17 15:53:14
supcio fajne i nie trudne dzięki wielkie :)

catty
2015-11-17 17:57:24
Fajne wróżby. Pozdrawiam.

Narewka
2015-11-18 16:42:46
Zamiast ciastek można kupić dużych cukierków czekoladowych itp. Można karteczkę ze złotą myślą lub wróżbą włożyć do środka, lub napisać, wydrukować to na wąskim paseczku i dookoła cukierka owinąć i skleić. Fajnie jest cukierki rozdać na koniec imprezy by zanieśli do domu również swoim najbliższym złotą myśl.

Emilia
2015-11-18 19:44:47
Niesamowite! Mamy już niedługo Andrzejki! To mi się naprawdę sprzydało! Dziękuję!

kluska
2015-11-19 16:20:45
super pomysły każdy morze znaleźć coś dla siebie.

lolek
2015-11-19 19:11:11
lolowate extra i zajebiste poprostu LOL

mateusz
2015-11-19 19:42:45
bardzo mi się podoba:):):):)

misiak54321`
2015-11-20 16:37:37
TO JEST WRÓŻBA NARYSUJ SERCE I NAPISZ 3 CHŁOPAKÓW LUB DZIECZYN NAPISZ 1,2,3,4 ILE TO JEST DZIECI NAPISZ W WILA D DOM J JARMARK Ś ŚMIETNIK GDZIE BEDZIESZ MIESZKAŁ I CO JAK WYSZŁO ::):);):):):):):)

misiak54321`
2015-11-20 16:39:33
HEJKA CO TAM JA ZABAWA JA W PONIEDZIAŁEK MAM IMPREZE W SZKOLE KLASOWA ANDZRZEJKI

Korlelia
2015-11-20 18:20:29
no nawet fajne są pomysły

krispin
2015-11-20 19:34:39
Dzięki za pomoc. Sam nie wymyśliłbym takich wróżb. Polecam szczególnie zabawę z kubeczkami i z datą urodzenia. Jeszcze raz THX. :33

krispin :33 he he
2015-11-20 19:36:27
thx

dodo
2015-11-20 20:37:01
super

Anka
2015-11-21 07:49:03
Dzięki za podpowiedz będe mieć w czwartek impreze andrzejkową i sprzyda mi się jedna wrórzbaQđ;-)

MIONKTO
2015-11-21 15:24:47
EKSTRA JUHU!!!!!!!!!!!!!!!!

wiktoria123
2015-11-22 10:03:52
fajne tylko nie wiem które wybrać

klaudii
2015-11-22 18:19:40
fajne podobają mi sie supik

ffagua
2015-11-23 12:44:10
ile czytania!!!

lolka
2015-11-23 14:27:31
Niewiem którą wrużbe wziąść do pomysłu na impre andrzejkowom :):):):)^_^ *_*:):):):) paparatki

bj06
2015-11-23 14:27:32
mega fajne wróżby najlepsz z kubkami

ola
2015-11-23 15:31:44
swietne pomysly

Oliwia
2015-11-23 15:42:39
dzienki za wrurzby są super :) !!!!!!!!!!!!

Poonn
2015-11-23 16:51:05
może być :)

Sam
2015-11-23 17:33:22
Super&!!! Bardzo mi pomogły przy Andrzejkach wszystkim się podobało. Dziękuję!!!

Oliwia
2015-11-23 17:40:09
Wróżby są bardzo fajne i na pewno jakąś z nich wykorzystam jakąś z nich. Pozdrawiam, Oliwia.

jagoda1305
2015-11-23 18:00:46
Na pewno wykorzystam :-)

anakinokamilo
2015-11-23 18:16:29
wróżba nr.1 kartkę papieru białego i potnij go na małe prostokonty. i napisz nazwy zawodów itp.

anita
2015-11-23 18:46:45
WRÓŻBA-Potrzebne będą balony(tyle ile uczestników)i karteczki z wróżbami. Do balonów wkładamy karteczki, uczestnicy dmuchają balony i jak pęknie to wróżba wyskakuje. MIŁEJ I UDANEJ ZABAWY ANDRZEJKOWEJ DLA WSZYSTKICH. BĘDĘ ZOSTAWIAŁA TROCHĘ DODATKOWYCH POMYSŁÓW W KOMENTARZACH. Zabawy i wróżby które podaje testowałam i są udane a andrzejki wychodzą rewelacyjne.

mgr Grażyna
2015-11-23 18:56:10
Fajne polecam te wróżby. W szkołach postarajcie się żeby te andrzejki w tym roku i następnym nie wyglądały jak normalny dzień w szkole, pozwólcie na to by dzieci w tym dniu nie miały zajęć lekcyjnych,żeby się mogły zabawić. Polecam ANDRZEJKI na wesoło w piątek wtedy następnego dnia można odpocząć po zabawie. Wszystkim dzieciom,nauczycielom i pracownikom szkoły życzę udanych i wspaniałych andrzejek. Dyrektor szkoły podstawowej w Warszawie.

ola123
2015-11-23 19:28:45
fajne

UndHerdo
2015-11-23 20:58:15
super !

jjagaa
2015-11-24 08:16:10
napewno wykorzystam -dziękuję

Wikotria
2015-11-24 14:07:19
bardzo mi się podobają pomysły

pati
2015-11-24 16:38:11
fajne te wróżby

kornelia
2015-11-24 17:37:49
pomogły mi

natai
2015-11-24 18:11:26
super strona teraz już wiem jakie są wróżby

rogoza
2015-11-24 18:27:29
fajne tylko z tymi bucikami to było kto pierwszy wyjdzie za mąż

Azazo 9
2015-11-24 18:58:28
Super ’ fuun i fajnie

miśka
2015-11-24 19:05:26
skorzystałam dzieki :3

jewelele
2015-11-24 19:28:09
użyję ich na te andzejki

Enderman
2015-11-24 20:50:24
Fajne wykorzystam to:)

zosiulek54
2015-11-25 14:52:08
thx

Dagmara
2015-11-25 14:54:41
Bardzo mi się wasze wróżby przydały do szkoły.Bardzo wam za to dziękuje że mi pomogliście!!!!!!!!

MichaszekMeister
2015-11-25 15:13:21
Jakie jeszcze mogą być wróżby? Czy tylko te?

wiki miki
2015-11-25 19:14:49
fajne całkiem dobre

Iwona
2015-11-25 20:05:11
Super pomysły

zajebistaxd
2015-11-25 20:26:16
te wróżby są super

agnieszkaaa
2015-11-26 09:44:03
Świetne pomysły na andrzejkowy wieczór. Bardzo prosty przepis na ciastka z wróżbą znalazłam również na http://supermamy.limango.pl/wrozby-andrzejkowe-nie-tylko-dla-dzieci/ . Zrobiłam je w zeszłym tygodniu na próbę i wyszły całkiem ok!

: (
2015-11-26 15:06:44
fajne ale mogły być lepsze

nicol angel
2015-11-26 17:44:33
pomóżcie proszę bo mamy w szkole andrzejki

jan
2015-11-27 10:06:44
LOL ile komentarzy

Kula
2015-11-27 10:08:33
fajne

Loluś
2015-11-27 17:24:20
Extra! Jutro ide do koleżanek!

julia
2015-11-27 18:22:00
i mam fajne zabawy na andrzejki DZIENKUJE

Zuzu
2015-11-27 18:52:36
Podoba mi się.

tomasz
2015-11-28 11:37:22
bardzo pmocne

hyhyhyhyhy
2015-11-28 15:04:59
Wróżby bardzo ciekawe :) Najlepsze to ,,Andrzejkowa wróżba z monetą\'\' i ,,kolorowo-andrzejkowo\'\' Na zabawy dla dzieci polecam ;)

Tricky
2015-11-28 15:51:14
Hihihi, numerologia w ANDRZEJKI!

pola
2015-11-28 15:52:03
mogły by być bardziej urozmaicone :)

nom
2015-11-28 16:02:54
Naprawdę pożyteczne, dzięki, super zabawy!

Natalia
2015-11-28 16:39:08
12.03.2005 wyszło mi 4

olisSASASD
2015-11-28 17:20:59
FAJNE WRÓŻBY NA ANDRZEJKI POLECAM

Basia
2015-11-28 18:22:21
Super

tonia
2015-11-28 21:52:01
nie złe!

nati
2015-11-29 09:38:23
mało madzie weóżb ja wykorzystałam 1 dajcie więcej

zuzia
2015-11-29 14:52:38
dzięki za to że mi pomogłeś/aś

Kasia
2015-11-29 15:03:10
W sumie to znalazłam kilka fajnych informacji na temat wróżb andrzejkowych na tej stronie. Domyślam się że szukacie również wróżb miłosnych na andrzejki tutaj znalazłam fajną stronkę twojeprzeznaczenie.pl ma wiele różnego rodzaju przepowiedni dotyczących miłości

Lalalove
2015-11-29 19:15:34
To jest super

zuzick
2015-11-29 19:20:48
boskie

Michał+Patrycja
2015-11-29 19:54:26
Super zobaczymy czy się sprawdzą

Ala
2015-11-30 15:12:36
coś

franceska4455
2015-11-30 17:41:26
fajne ale trochę :)

wiktoria
2015-11-30 18:30:20
ale można skorzystać jak ktoś chce!!!

Daria
2015-11-30 22:10:24
Bardzo fajne

Ewelinka
2015-12-09 17:43:59
Całkiem całkiem nawet mi się przydadzą wielkie dzięki

W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


Konkursy
Muzyczny konkurs Miasta Dzieci Muzyczny konkurs Miasta Dzieci

Wszędzie dookoła wyprzedaże i "wietrzenie magazynów", nadszedł czas również na zimowe porządki w "magazynie" Miasta Dzieci! Różnica polega na tym, że u nas nagrodę można zdobyć bez wychodzenia z domu i nic to nie kosztuje :) A takich prezentów mamy dla Was aż 15!!!!

Bajki ze śniegu. Konkurs Bajki ze śniegu. Konkurs

Zimową porą zapraszamy na konkurs, w którym nagrodą jest pozycja "Bajki ze śniegu dla dzieci i tych, którzy dziećmi być nie przestali". Ta książka powstała o tej porze roku, kiedy pada śnieg, słońce kryje się za horyzontem i nie ma ochoty wyjrzeć i rozjaśnić smutku ludzi mieszkających na dalekiej Północy - zatem na czasie :)

wszystkie
Czytelnia
Prezent dla współczesnej babci i nowoczesnego dziadka

Kiedyś kwiatek i laurka, a dziś? Firmy produkujące gadżety i upominki prześcigają się w pomysłach na prezenty dla babci i dziadka. Czy naprawdę czekoladki i narysowany przez wnusia portret babci nie wystarczą? Czy współcześni dziadkowie tak bardzo różnią się od dziadków sprzed 20-tu, 30-tu lat, że i prezenty trzeba wymyślać inne?

Skład produktów spożywczych lubianych przez dzieci

Przy okazji sejmowej i medialnej dyskusji na temat żywności genetycznie modyfikowanej (GMO) częściej zwracamy uwagę na to co jemy i co wchodzi w skład kupowanej żywności. Czasem z pozoru zdrowe i nieszkodliwe rzeczy zawierają składniki, które już wcale tak zdrowe nie są. Oto kilka przykładów:

Zakupy z Alma24.pl
dodaj produkt
Czekoladki mleczne z mleka alpejskiego z nadzieniem kakaowym (40%)
cena: 9,99 zł
Formuła Taft Perfect Flex z płynną elastyną zapewnia 100% kontrolę i doskonałą elastyczność stylizacji!
cena: 12,99 zł
STR8 to zapachy dla wymagających mężczyzn pragnących się wyróżnić i podkreślić swój indywidualizm
cena: 25,9 zł
Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
luty 
dzisiaj
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
nasi eksperci
Wojciech Eichelberger
Psycholog, psychoterapeuta, współtwórca Instytutu Psychoimmunologii
Aneta Strelau
Dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem
zadaj pytanie