Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia – rodzinne wycieczki

Kopalnia Soli Bochnia mapa

piątek 19.05.2023 do niedziela 11.06.2023

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia - rodzinne wycieczki

Dzień Dziecka, Długi Weekend Czerwcowy są najlepszym  czasem na wspólne, rodzinne zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia.

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci.

Podziemna Ekspozycja Multimedialna

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Dostępne są trzy warianty Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, różniące się stopniem trudności, długością trasy oraz czasem zwiedzania:

⇒ Trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialną (bez ograniczenia wiekowego, czas trwania ok. 3 godz.)

⇒ Trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialną i Podziemną Przeprawą Łodzią (dla osób powyżej 3 roku życia, czas trwania ok. 4 godz.)

⇒ Trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, Podziemną Przeprawą Łodzią i Przejściem Końską Drogą (dla osób powyżej 7 roku życia, czas trwania ok. 4 godz.)

⇒ Trasa turystyczna Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika – dedykowana dla rodzin z dziećmi, bez ograniczenia wiekowego, jest połączeniem zwiedzania trasy turystycznej z Ekspozycją Multimedialną ze spotkaniem z niezwykłym opiekunem kopalni Skarbnikiem. Pobyt w kopalni trwa ok. 3 h.

⇒Pobyt rekreacyjny w komorze Ważyn – dla osób , które chca czas spędzony po ziemia poświęcić rekreacji, odpoczynkowi, lub aktywności fizycznej. W komorze do dyspozycji gości pozostaje: boisko sportowe, sprzęt sportowy i fitness, solna plaża, solna piaskownica, minitężnia.

Zaplanuj zwiedzanie, kup bilet on – line: https://kopalnia-bochnia.pl/ebilety/

Bilety dostępne w kasie kopalni, przed zjazdem.

Kopalnia Soli Bochnia sp. zo.o.

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54

www.kopalnia-bochnia.pl

@kopalniabochnia (1)
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:wyjazdyzdrowie