Zupełnie inna bajka – warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 11-14 lat

Muzeum Łazienki Królewskie online mapa

poniedziałek 12.04.2021 do poniedziałek 19.04.2021

50

Młodzież w wieku 11-14 lat zapraszamy na warsztaty teatralne w kameralnej grupie, podczas których poznać można będzie warsztat aktorski, pracując z własnym ciałem, głosem i emocjami, a także z przedmiotem jako rekwizytem teatralnym.

Na warsztatach pobawicie się w teatr online / teatr w domu. Będziecie wykonywać ćwiczenia aktorskie i brać udział w procesie tworzenia scenariusza (teatr w procesie). Jeśli się zgodzicie, przy obecności i wsparciu prowadzącej, stworzycie teatr o Was, dla Was. To Wy wykreujecie swoich bohaterów, wyposażycie ich w umiejętności, osobowości, moce, życia i atrybuty. Nie będziecie recytować bajki, nie dostaniecie na pierwszym spotkaniu gotowego scenariusza do „wykucia”. Będziemy pracować na zaproponowanych tekstach, po to, aby poszukać w nich Was i Waszego świata. Wykorzystamy opowieść jako formę prezentacji naszej bajki, a w miarę zainteresowania czy potrzeby użyjemy do tego przedmiotu. Czeka nas sporo ciekawej pracy, zabawy i improwizacji oraz efekt, którego jeszcze nie znamy.

Terminy: 12, 19, 26 kwietnia oraz 10, 17, 24 maja 2021 r., godz. 17.30-19.30

Miejsce spotkania: przestrzeń wirtualna; link zostanie przesłany na adres e-mail, który użyty został do zgłoszenia i opłaty za warsztaty; jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, 24 maja 2021 r. zakończenie cyklu spotkań odbędzie się w łazienkowskich ogrodach lub obiektach, z pokazem dla zaproszonej publiczności

Wstęp: bilet w wysokości 50 zł za cały cykl, tj. sześć warsztatów; zakup biletu przez e-wejściówki

Zasady naboru do grupy: nie trzeba mieć przygotowania ani doświadczenia teatralnego, wystarczą dobre chęci i entuzjazm do pracy w zespole teatralnym; po zgłoszeniu uczestnictwa poprosimy o przesłanie krótkiego filmu z nagraniem (wykonanym np. telefonem) scenki inspirowanej zdaniem: „Dobrze to czasem być i małą” z bajki Ignacego Krasickiego pt. „Rybka mała i szczupak”

Prowadząca: Lidia Iwanowska – Szymańska

więcej informacji

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty