Weleda
Weleda Baby

Zrób swojego robaka Mo – akcja twórcza

Scena Wspólna
🗺 mapa
📅 sobota 03.06.2023
Zrób swojego robaka Mo - akcja twórcza
– Niebiletowane wydarzenie promocyjne –

Poznajcie robaka Mo, a także świerszcza i mrówki, jeża i wrony, wszystkie małe nieludzkie istoty, które są bohaterami arkusza poetyckiego Wiersze dla twojej córki Agnieszki Wolny-Hamkało zilustrowanego przez osobę ukrywającą się pod pseudonimem twórczym Richie Acapulco. Przyjrzyjmy się z bliska tym małym zwierzątkom, które żyją tuż obok nas, a jednak wędrują swoimi odrębnymi, nie zawsze przecinającymi się z ludzkimi ścieżkami. Jak wygląda ich codzienność? Czy umiemy sobie wyobrazić, co może się wydarzyć w ich przyszłości?

Arkusz Wiersze dla twojej córki ma właśnie swoją Biennalową premierę! To nie lada gratka, bo ukazuje się specjalnie przy okazji 24. Biennale Sztuki dla Dziecka. Autorka, znana m.in. z pięknej, gęstej prozy o dorastającej Adeli spotka się z czytelnikami i czytelniczkami.

To zupełnie wyjątkowy otwarte działanie, do którego można dołączyć w każdej chwili.

Wszyscy zainteresowani przyrodą, pisaniem oraz aktywnością twórczą mile widziani – każdy i każda z Was znajdzie tu coś dla siebie!

Posłuchamy, jak autorka czyta swoje wiersze, jeśli tylko zechcemy, możemy porozmawiać o jej inspiracjach. Lub o tym, jak przygląda się przyrodzie i co ją w niej najbardziej inspiruje. Przyjrzymy się także ilustracjom wykonanym przez Richie Acapulco. Ta kreska może Wam przypominać ilustracje znane z Lata Adeli. A może nawet – pod okiem doświadczonej i tryskającej pomysłami animatorki, Agnieszki Cienciały – stworzymy własne prace plastyczne inspirowane robakiem Mo lub innymi zwierzęcymi postaciami z arkusza.

wiek: dla osób w każdym wieku
czas trwania: 3 godziny

211 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent