Zobaczyć, zwiedzić, doświadczyć – Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

wtorek 13.09.2016 do wtorek 20.09.2016

moja pierwsza wizyta w kinie

Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim w życiu maluchów pojawiły się kolejne szanse na wielkie odkrycia. Jedną z nich jest Moja Pierwsza Wizyta w Kinie – projekt edukacyjny Multikina i Pracowni Ferment Kolektiv, skierowany do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych, pozwalający dzieciom na niecodzienne spotkanie z kinem.

Jak to się dzieje, że film pojawia się na ekranie? Po co w sali kinowej tajemnicza smuga światła? Gdzie można kupić bilet na seans? Kto rządzi w kinie? I skąd bierze się popcorn? Wizyta w kinie może nie tylko dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń, ale również przynieść sporo pytań. Dzięki Mojej Pierwszej Wizycie w Kinie ciekawość dzieci zostanie zaspokojona. Projekt edukacyjny obejmuje nie tylko seans starannie wyselekcjonowanych filmów dla najmłodszych (cenione na całym świecie filmy zagraniczne oraz perełki z klasyki polskiej animacji), ale też unikatowy program zwiedzania kina.

Podczas każdej Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie nad grupą przedszkolaków lub uczniów czuwa animator. Pokazuje dzieciom najciekawsze zakamarki kina, w prosty sposób wyjaśniając ich funkcję początkującym amatorom kina. Dzieci poznają w ten sposób m.in. kabinę projekcyjną (w większości kin), kasy biletowe i barowe, a czasem nawet specjalny pokój urodzinowy. Dzięki temu mają okazję nie tylko zobaczyć, jak działa kino i wysłuchać, do czego służą obecne tu sprzęty, ale także zdobyć inne, zupełnie nowe, doświadczenia: spróbować swoich sił w obsłudze kasy czy skosztować słodkiego i słonego popcornu.

Dobrą powtórką zdobytych wiadomości jest krótki film edukacyjny prezentowany przed właściwym seansem. Podsumowuje on zdobyte podczas zwiedzania wiadomości, a ponadto podpowiada małym widzom, jak należy zachować się w kinie. Gwiazdy – Grażyna Torbicka i Katarzyna Bujakiewicz, opowiadają z ekranu o początkach swoich filmowych pasji, inspirując najmłodszych do pielęgnowania nowych fascynacji.

Aby umówić wizytę, należy skontaktować się z najbliższym Multikinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Informacje szczegółowe na temat Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, wraz z bieżącym repertuarem, dostępne są na stronie multikino.pl

Cena biletu: 12 PLN; opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmszkoła

Zobacz także