Zimowisko filmowe w Agrafce 2022

Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8 mapa

poniedziałek 17.01.2022 do piątek 28.01.2022

15

Zimowisko filmowe w Agrafce 2022

Kino Agrafka zaprasza młodych Widzów do wspólnego spędzenia zimowych ferii przed kinowym ekranem i w towarzystwie ciekawych gości.

Bilety: 15 zł

17 stycznia | poniedziałek
10:30 Przed seansem: „W przestworzach …”. O skokach ze spadochronem opowiedzą żołnierze z 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie.
MOJE ŻYCIE TO CYRK | Mon Cirque a Moi
reż. Miryam Bouchard, Kanada 2020, 105’

13:00 CHŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi
reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’

18 stycznia | wtorek
10:30 Przed seansem: „Książkowi bohaterowie”. O literaturze dziecięcej opowie Barbara Sadurska, autorka książek nagrodzona Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza.
DZIECI Z BULLERBYN | Alla vi barn i Bullerbyn
reż. Lasse Hallström, Szwecja 1986, 91’

13:00 CHŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi
reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’

19 stycznia | środa
10:30 Przed seansem: „Z głową w chmurach”. Spotkanie z Tomaszem Zachwieją, studentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, pasjonatem modelarstwa.
CHŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi
reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’

13:00  CHŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi
reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’

20 stycznia | czwartek
10:30 Przed seansem: „Na ratunek”. Podstawowy kurs pierwszej pomocy poprowadzi Ewelina Moskal, instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa.
JAK OCALIĆ SMOKA | Dragevokterens jul
reż. Katarina Launing, Norwegia/Holandia/Czechy 2020, 82’

13:00  HŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi
reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’

21 stycznia | piątek
10:30 Przed seansem: „I cóż, że ze Szwecji”. O ciekawostkach w Szwecji opowie Iza Baran, Studentka Zakładu Filologii Szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU| LasseMajas detektivbyrå – Tågrånarens hemlighet
reż. Moa Gammel, Szwecja 2020, 82’

13:00 CHŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi
reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’

24 stycznia | poniedziałek
10:30 Przed seansem: „Wszystko mu grało”. Warsztaty muzyczne poprowadzi Piotr Bzowski, muzyk i aranżer.
WIKI I JEJ SEKRET | Mystere
reż. Denis Imbert, Francja 2021, 87’
Pokaz przedpremierowy!!!

13:00 WIKI I JEJ SEKRET | Mystere
reż. Denis Imbert, Francja 2021, 87’
Pokaz przedpremierowy!!!

25 stycznia | wtorek
10:30 Przed seansem: „Oswojona zebra i uśmiechnięte znaki”. O bezpieczeństwie w ruchu drogowych opowiedzą Strażnicy z Krakowskiej Straży Miejskiej.
NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA | Myši patři do nebe
reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova, Czechy/Polska/Francja/Słowacja 2021, 87’
Pokaz przedpremierowy!!!

13:00 WIKI I JEJ SEKRET | Mystere
reż. Denis Imbert, Francja 2021, 87’
Pokaz przedpremierowy!!!

26 stycznia | środa
10:30 Przed seansem:  „Pieskie życie” Spotkanie z Olą Palczewską, psycholożką i miłośniczką psów.
NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN | Mer om oss barn i Bullerbyn
reż. Lasse Hallström, Szwecja 1987, 95’

13:00 WIKI I JEJ SEKRET | Mystere
reż. Denis Imbert, Francja 2021, 87’
Pokaz przedpremierowy!!!

27 stycznia | czwartek
10:30 Przed seansem: „Przed obiektywem”. O fotografii portretowej opowie i przeprowadzi mini warsztaty fotograficzka Agnieszka PIecko-Żak.
VIGGO I GADAJĄCA GĘŚ | Gooseboy
reż. Steen Rasmussen, Michael Wikke, Dania 2019, 87’

13:00 WIKI I JEJ SEKRET | Mystere
reż. Denis Imbert, Francja 2021, 87’
Pokaz przedpremierowy!!!

28 stycznia | piątek
10:30  Przed seansem: „Na antenie”. O tajnikach pracy radiowca opowie Łukasz Wojtusik, dziennikarz radia RMF Classic i autor podcastu „Alfabet Wojtusika”.
SZYBCY I ŚNIEŻNI | Racetime
reż. Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, Kanada 2019, 89’

13:00 NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA | Myši patři do nebe
reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova, Czechy/Polska/Francja/Słowacja 2021, 87’

O FILMACH:

MOJE ŻYCIE TO CYRK | Mon Cirque a Moi, reż. Miryam Bouchard, Kanada 2020, 105’
Dwunastoletnia Laura, wychowywana wśród artystów cyrkowych, od zawsze w trasie koncertowej ze swoim tatą Billem, potajemnie marzy o innym, mniej szalonym życiu. W szkole dziewczynki pojawia się nowa nauczycielka, która dostrzega w Laurze potencjał i mocno wierzy w jej talent do nauki. Czy to oznacza zmiany? I co na to tata Laury?
Bohaterka filmu, w przeciwieństwie do swojego taty – wiecznego artysty (jest klaunem w cyrku) i obieżyświata, odkrywa w sobie pasję do nauki i od tej chwili ma jedno pragnienie: dostać się do prywatnej szkoły. W tej decyzji wspiera ją nowa nauczycielka, która mocno w nią wierzy i pomaga Laurze podczas egzaminów wstępnych. Jednak tata dziewczynki nie do końca rozumie, dlaczego jego dziecko tak bardzo różni się od niego samego i nie chce podążać tą samą drogą życiową co on. Takie konflikty zdarzają się, kiedy rodzice czy opiekunowie mają dla swoich dzieci zupełnie inne pomysły na życie… A przecież wszyscy różnimy się od siebie!
Kategoria wiekowa 9 +

CHŁOPIEC Z CHMUR | Donne-moi, reż. Nicolas Vanier, Francja/Norwegia 2019, 113’
Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.
Kategoria wiekowa 7 +

JAK OCALIĆ SMOKA | Dragevokterens jul, reż. Katarina Launing, Norwegia, Holandia, Czechy 2020,
Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?
W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?
Kategoria wiekowa 6 +

DZIECI Z BULLERBYN | Alla vi barn i Bullerbyn, reż. Lasse Hallström, Szwecja 1986, 91’
Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie. Film jest ekranizacją powieści Astrid Lindgren o tym samym tytule.
Kategoria wiekowa 6 +

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU| LasseMajas detektivbyrå – Tågrånarens hemlighet, reż. Moa Gammel, Szwecja 2020, 82’
Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?
Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje . Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!
Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa uwielbianego Martina Widmarka.
Kategoria wiekowa 6 +

WIKI I JEJ SEKRET | Mystere, reż. Denis Imbert, Francja 2021, 87’
Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią.
Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.
Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?
Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.
Kategoria wiekowa 7 +

NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA | Myši patři do nebe, reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova, Czechy/Polska/Francja/Słowacja 2021, 87’
Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.
Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem okazuje się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!
Kategoria wiekowa 6 +

NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN | Mer om oss barn i Bullerbyn, reż. Lasse Hallström, Szwecja 1987, 95’
Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?
Kategoria wiekowa 6 +

VIGGO I GADAJĄCA GĘŚ | Gooseboy, reż. Steen Rasmussen, Michael Wikke, Dania 2019, 87’
Viggo jest nastoletnim chłopcem, który woli żyć w fikcyjnym świecie. Całe dnie spędza grając w ulubioną grę. Pewnego dnia, ku zaskoczeniu chłopca, na jego balkonie ląduje gęś. Okazuje się, że potrafi ona mówić ludzkim językiem. Bardzo chce dogonić swoją rodzinę, ale niestety nie może odlecieć, bo złamała skrzydło. Viggo musi pomóc nowo poznanemu przyjacielowi. Razem wyruszają w cudowną, kolorową i fantastyczną podróż, która okazuje się o wiele trudniejsza niż Viggo sobie wyobrażał. Przepiękny film o sile przyjaźni i magii natury.
Kategoria wiekowa 6 +

SZYBCY I ŚNIEŻNI | Racetime, reż. Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, Kanada 2019, 89’
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie.
Wyścig saneczkowy we wsi. Sanie zaprojektowane przez Frankiego rozpadają się tuż przed przekroczeniem mety. Frankie nie akceptuje przegranej i domaga się rewanżu. Udowadnia, że jego przeciwnik Zac oszukiwał. Rewanż będzie możliwy pod warunkiem, że Frankie wraz z przyjaciółmi zbuduje nowy tor wyścigowy. Frankie wraz z przyjaciółmi przyjmuje wyzwanie. Obie drużyny przygotowują się do wyścigu. Zac, wiedząc, że ma do czynienia z wyjątkowym przeciwnikiem, nie ma skrupułów i za wszelką cenę dąży do zwycięstwa.
Kategoria wiekowa 6 +

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Krowoderska 8
(w budynku YMCA, I piętro)
31-142 Kraków


Kontakt:

012 430 01 79
kino@kinoagrafka.pl
http://www.kinoagrafka.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:filmzima