Zimowe warsztaty teatralne wzorowane na tureckim teatrze Karagoz

Teatr Syrena, Litewska, Warszawa, mapa

wtorek 07.02.2017 do niedziela 26.02.2017

teatr karagoz ferie zimowe 2017 warszawa

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO turecki Teatr cieni Karagöz, to jedna z kilku tego typu tradycyjnych technik teatralnych, jakie możemy spotkać w Azji. Początki teatru Karagöz są dość niejasne. Jedni są przekonani, że przybył do Turcji na początku XVI wieku z Egiptu, inni mówią, że to rodzima tradycja, która zrodziła się w Bursie – niedaleko Stambułu – w XIV wieku. Teatr ten od swojego powstania aż do końca XIX wieku był w Turcji jedną z najbardziej popularnych rozrywek.

Część praktyczna warsztatów przybliży dzieciom podstawy animacji. Podczas pracy uczestnicy będą wykonywać figurki według własnego pomysłu, stworzą prostą scenografię i odegrają krótkie scenki przed publicznością.
Inscenizacja będzie oparta na oryginalnym scenariuszu bajki „Alicja w Krainie Czarów”. Ten typ teatru i warsztatów daje możliwość stworzenia dzieła scenicznego od początku do końca przez dziecko. Daje to poczucie odpowiedzialności oraz samodzielności. Uczestnik warsztatów jest nie tylko aktorem– animatorem, ale również reżyserem, scenografem, kostiumografem.

 

ZIMOWE WARSZTATY TEATRALNE
WZOROWANE NA TURECKIM TEATRZE KARAGOZ
Termin: 21 – 25 lutego 2017 (5 spotkań) w godzinach 09:00 – 13:00
Pokaz finałowy: 25 lutego
Czas trwania 1 spotkania: 4 godziny
koszt karnetu: 275 zł

Rezerwacja:
tel. (22) 10 11 609/613
bilety@teatryrena.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Syrena w Warszawie spektakle dla dzieci i dorosłych w Warszawie

Teatr Syrena

Stołeczny Teatr Syrena to chyba najbardziej warszawski spośród wszystkich warszawskich teatrów. Od początku swojego istnienia Syrena obrała dwie linie repertuarowe, których konsekwentnie przestrzega do dziś jako zgodnych z oczekiwaniami publiczności. Z jednej strony teatr wystawia współczesne …

Więcej

Adres:

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa


Kontakt:

22 10 11 616, 22 10 11 617
bilety@teatrsyrena.pl
http://www.teatrsyrena.pl
facebook