Zimowa podróż artystyczna po Europie

poniedziałek 24.01.2022 do piątek 28.01.2022

Zimowa podróż artystyczna po Europie

Ferie w mieście mogą być ekscytującą przygodą sięgającą daleko poza znajome miejsca. Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach dla dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie Krakowa. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w projekcie „Zimowa podróż artystyczna po Europie” są bezpłatne dzięki współfinansowaniu ze środków Miasta Krakowa w ramach konkursu „Zimowe wydarzenia kulturalne organizowane w Krakowie”.

Unikatowe warsztaty językowe, artystyczne i kulturalne przeznaczone dla uczestniczek i uczestników w wieku 7-13 lat odbędą się w dniach 24 – 28 stycznia 2022. Program został starannie przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego, a jego realizacja będzie możliwa dzięki współpracy z siedmioma filiami Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Artyści, animatorzy kultury, instruktorzy różnych dziedzin sztuki i lektorzy języków obcych poprowadzą dzieci i młodzież nie tylko przez różne miejsca na mapie Europy, ale także przez tajniki sztuki, architektury, obyczajów, przyrody, języka i kulinariów naszych bliższych i dalszych europejskich sąsiadów. Spotkania będą miały także wyjątkowy charakter ze względu na udział wolontariuszy programu „Europejski Korpus Solidarności”. Szczegółowe informacje znaleźć można na profilu FB Stowarzyszenia Na Rzecz Dworku Białoprądnickiego oraz na stronach Klubów Kultury: KK Mydlniki, KK Przegorzały, KK Wola, KK Wena, KK Chełm, KK Wola, KK Łokietek.

Klub Kultury Chełm https://chelm.dworek.eu

Klub Kultury Chełm zaprasza do fascynującego i uroczego państwa – Włoch. Uczestnicy poznają język włoski i będzie okazja do nauki tradycyjnych i nowoczesnych tańców włoskich.

Klub Kultury Łokietek https://lokietek.dworek.eu

W Klubie Kultury Łokietek uczestnicy będą uczyć się podstawowych słówek i zwrotów w języku angielskim i chorwackim z pomocą różnorodnych środków artystycznych pod kierunkiem instruktorów i wolontariuszki Zrinki. Za każdym razem tematem warsztatów będzie inna dziedzina. Zajęcia plastyczne wprowadzą do kultury i sztuki wybranych krajów.

Klub Kultury Paleta https://paleta.dworek.eu

Dla tych, którzy marzą, aby odwiedzić jedno z największych muzeów świata – paryski Luwr, czy zobaczyć Niemcy w pigułce Klub Kultury Paleta proponuje warsztaty, podczas których uczestnicy ożywią największe dzieła sztuki, stworzą projekt własnego samochodu, poznają świat jaskiń, powędrują także śladami Pippi Pończoszanki.

Klub Kultury Mydlniki https://mydlniki.dworek.eu

Wolontariuszka z Grecji poprzez zabawę nie tylko poszerzy geograficzne horyzonty uczestników, zabierając ich w środku zimy do ciepłego kraju, ale poprowadzi zajęcia w języku angielskim. Doświadczeni instruktorzy i bogaty program jest gwarancją świetnej a przede wszystkim mądrej zabawy.

Klub Kultury Przegorzały https://przegorzaly.dworek.eu

W Klubie Kultury Przegorzały królować będzie praska secesja, słowacki folklor, animacja poklatkowa i komputerowa, gry, zabawy i misz-masz językowy – oto przepis na fantastyczne ferie! Kto dołączy?

Klub Kultury Wena https://wena.dworek.eu

Klub Kultury Wena zatrzyma się na stacji „Hiszpania” – lektorka i instruktorki zadbają o to, aby ten czas wykorzystać na wprowadzenie dzieci i młodzież w tajniki hiszpańskiej kultury i języka. Nie zabraknie również wyzwań artystycznych, inspirowanych kulturą i sztuką Hiszpanii.

Klub Kultury Wola https://wola.dworek.eu

Warsztaty kulturalne, połączone z ciekawą wiedzą o sztuce, architekturze oraz kulinariach Hiszpanii wypełnią cały tydzień w Klubie Kultury Wola. W programie m.in: codzienne warsztaty rękodzieła, plastyczne, artystyczne, taneczne oraz gry i zabawy ruchowe.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy i kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzima