Zima w mieście w Muzeum Powstania Warszawskiego i Fotoplatikonie Warszawskim

Muzeum Powstania Warszawskiego i Fotoplatikon Warszawski mapa

poniedziałek 31.01.2022 do piątek 11.02.2022

Zima w mieście w Muzeum Powstania Warszawskiego i Fotoplatikonie Warszawskim

W ramach akcji „Zima w mieście” podczas zimowych ferii 2022 Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych. Lekcje odbywają się w dni robocze od 31.01 (poniedziałek) do 11.02 (piątek), o godz. 10.15.

Przyjmujemy uczniów w wieku I-VI klasy SP do 30 osób. Dla uczniów ze szkół warszawskich lekcje są darmowe.

Obowiązuje rejestracja: smp@1944.pl

W wiadomości należy podać nazwę instytucji zamawiającej, liczbę i wiek uczniów, imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz numer telefonu do kontaktu.

Szczegółowe informacje pod numer telefonu: 22 539 79 39.

Ferie wokół Legend Warszawskich w Fotoplastikonie Warszawskim

W ramach ferii zimowych zajęcia dla najmłodszych odbędą się także w Fotoplastikonie Warszawskim. Dzieci odkryją niesamowite legendy dotyczące naszej stolicy. W pierwszym tygodniu ferii usłyszą legendę m.in. o Warsie i Sawie, o królu strażniku czy niespełnionym marzeniu. W trakcie spotkań będą wykonywać ciekawe i twórcze zadania plastyczne, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Warsztaty poprowadzi grupa twórcza „Sztuczki ze sztuką”, którą tworzą absolwentki historii sztuki, przybliżające najmłodszym zagadnienia związane ze sztuką.

W drugim tygodniu zagrają w teatrze. Będą mogli wcielić się w rolę złego Bazyliszka, księżniczki zamienionej w Złotą Kaczkę, pięknej Syreny, Mistrza Tyma – twórcę dzwonu na Kanonii czy odważnego Janka Kominiarczyka. Zwieńczeniem opowieści będzie wykonanie prac artystycznych m.in. modelu Warszawskich kamienic, woreczków pachnących czarami, surrealistycznych kolaży czy złotych orderów. Warsztaty w drugim tygodniu ferii poprowadzi Marzena Szugiero – historyczka i kulturoznawczymi, przewodniczka miejska, pasjonatka judaistyki i kostiumologii. Od lat związana jest z edukacją nieformalną (współpracuje m.in. z fundacją Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz Muzeum m.st. Warszawy).

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zajęcia odbywają się w dni robocze: od 31.01 (poniedziałek) do 11.02 (piątek) w godz. 12.00 – 13.30
Obowiązuje rejestracja: mkoziara@1944.pl

Ograniczona liczba osób, wstęp bezpłatny

Miejsce: Fotoplastikon Warszawski,
Al. Jerozolimskie 51

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie