Zima w mieście 2012 Kraków

środa 01.02.2012 do piątek 24.02.2012

Pokaz z kriogeniki, zadania matematyczne sprzed lat, „papierowa zima” i „zwierzaki cudaki”, turniej strzelecki JudoShot, warsztaty z autoprezentacji, japoński film animowany „Księżniczka Mononoke” jako punkt wyjścia do rozważań o japońskiej mitologii shintoistycznej – to tylko mały wycinek propozycji Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana przygotowanych na tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży.

W programie znalazły się m.in. warsztaty, wykłady, zwiedzanie, wycieczki poza Kraków, zajęcia artystyczne, sportowe oraz dla najmłodszych – ferie wydają się być zdecydowanie zbyt krótkie, aby w pełni skorzystać ze wszystkich proponowanych przez Centrum Młodzieży atrakcji. 

Jak zatem wygląda program dwóch feryjnych tygodni w Centrum?
Ci, którym bliski jest duch sportowej rywalizacji, mogą brać udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych (gry zespołowe), judo i strzeleckich, a tych, którzy uwielbiają spacerować, zwiedzać i poznawać, Centrum Młodzieży zaprasza m.in. na wspólne wycieczki do Pałacu bpa Erazma Ciołka, Obserwatorium Astronomicznego UJ, Podziemi Rynku Głównego, Zamku Królewskiego w Niepołomicach czy Lipnicy Murowanej.

Wśród propozycji zajęć artystycznych znalazły się między innymi warsztaty i koncert gospel, nauka gry na gitarze i keyboardzie, warsztaty filmu animowanego, plastyczne i fotograficzne oraz otwarte zajęcia wokalne.

Na pasjonatów wiedzy czekają zajęcia filmoznawcze, wykłady i projekcje z zakresu historii sztuki i kulturoznawstwa, dedykowany tegorocznym maturzystom kurs z historii najnowszej, bliskie spotkania z przyrodą i matematyką oraz warsztaty dziennikarskie i z zakresu autoprezentacji. No i gratka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy szczególnie interesują się historią najnowszą oraz politologią: wycieczka oraz wyjazd studyjny do Warszawy, połączone ze zwiedzaniem Sejmu RP.

"Wesoła zima przedszkolaka", czyli zabawy twórcze, plastyczne i muzyczne; zajęcia w Pracowni Rzemiosła – zabawy plastyczne, "papierowa zima", "zwierzaki cudaki"; konkursy i spotkania z postaciami z bajek czy wreszcie filmy, gry i zabawy na podstawie baśni filmowych – to z kolei propozycje dla dzieci najmłodszych (w tym już od 3. roku życia).

Centrum Młodzieży, jak co roku, zaprasza także do skorzystania z oferty zajęć świetlicowych. To propozycja skierowana szczególnie do tych rodziców, którzy w trakcie ferii będą pracować zawodowo, a chcieliby, aby ich pociechy spędziły ten czas kreatywnie i pod dobrą opieką. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat i będą się odbywać w siedzibie Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38, w godz. 8:00 – 16:00. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się m.in. gry, zabawy, warsztaty tematyczne oraz wycieczki po Krakowie. Koszt zajęć świetlicowych to 18 zł dziennie za osobę (90 zł za jeden tydzień), co stanowi pokrycie kosztów obiadu, materiałów oraz ewentualnych przejazdów i biletów wstępu. Zapisów i wpłat można dokonywać w kasie Centrum Młodzieży (ul. Krupnicza 38) w godz. 11:00 – 17:00 (tel. 12 430 00 15). Informacje o programie zajęć świetlicowych są dostępne na stronie www.cmjordan.krakow.pl w zakładce "Zima" lub pod nr tel. 012 430 00 15, wew. 214.

Udział w zaplanowanych przez Centrum Młodzieży na tegoroczne ferie otwartych zajęciach, wykładach, warsztatach jest oczywiście bezpłatny. Płatne są jedynie zajęcia świetlicowe (informacje powyżej) oraz całodzienne wycieczki poza Kraków (należy się na nie zapisywać wcześniej, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona)

Program i informacje: http://www.cmjordan.krakow.pl/zima 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
CMK Jordan

Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana

Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana to publiczna placówka wychowania pozaszkolnego działająca w systemie edukacji narodowej.
Jesteśmy największym młodzieżowym domem kultury w Małopolsce. Od 1952 roku wspieramy krakowskie szkoły oraz rodziców w mądrym, twórczym zagospodarowywaniu …

Więcej

Adres:

Siedziba główna: ul. Krupnicza 38, 31 - 123 Kraków
Filia nr 1 ul. Topolowa 22
Filia nr 2 33-388 Gołkowice Górne 163 k. Starego Sącza
Pracownia Plastyki CM
ul. Basztowa 15/Rynek Kleparski 4Kontakt:

centrala tel.: 12 430 00 15
zapisy@cmjordan.krakow.pl
http://www.cmjordan.krakow.pl

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także