Zdrowy talerz dziecka – warsztaty o zdrowym żywieniu

ul. Urocza 14, II piętro, wejście od ul. Cyraneczki (obok Technicoloru), Józefosław mapa

piątek 03.06.2016 do sobota 04.06.2016

Plakat zdrowa-mama 2 warsztaty dla rodziców o żywieniu dzieci

Przyjdź do Biblioteki na warsztaty o zdrowym żywieniu i warsztaty kulinarne. Jak przygotować „Zdrowy talerz dziecka”? Dowiesz się 3 i 14 czerwca na warsztatach edukacyjnych i kulinarnych organizowanych w Bibliotece w Józefosławiu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką prawidłowego odżywiania, w szczególności kobiety ciąży, kobiety karmiące piersią oraz rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów małych dzieci. Na warsztaty kulinarne zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

W ramach projektu „Zdrowa mama, zdrowe dziecko” odbędą się dwa warsztaty:

  • 3 czerwca o godzinie 18.00 „Zdrowy talerz dziecka” – nauczymy się zasad odżywiania i przygotowywania zdrowych posiłków dla dzieci,

  • 14 czerwca o godzinie 18.00 „Rodzinne warsztaty kulinarne” – zdobytą wiedzę przełożymy na praktykę i będziemy gotować.

Edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” Dorota Szostak przedstawi uczestnikom, jak przygotowywać zdrowe dania dla dzieci oraz wspólnie przyrządzimy kilka przykładowych posiłków.

Zapisy na warsztaty drogą mailową pod adresem jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie na numer 22 390-58-87. Warsztaty odbywają się w Bibliotece w Józefosławiu, ul. Urocza 14, II piętro, wejście od ul. Cyraneczki (obok Technicoloru).

Zapraszamy również 12 czerwca na Piknik Rodzinny w Józefosławiu przy ul. Ogrodowej 2 na stoisko Biblioteki, gdzie odbędą się pokazy kulinarne, porady dietetyka, pokazy noszenia dzieci w chuście, konkursy, quizy, zajęcia plastyczne.

Warsztaty realizowane są w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców dzieci w pierwszym roku życia. Szczegółowe informacje na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych znaleźć można na: www.1000dni.pl.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie