Zbiórka elektrośmieci pomoże spełnić marzenia chorych dzieci

sobota 01.06.2013

Popsuty telewizor, zużyty monitor, przestarzały telefon komórkowy  okazuje się, że i one mają swoją wartość. Przynosząc je do Bonarki w jedną z najbliższych 4 sobót, można nie tylko pozbyć się uciążliwych śmieci, ale i spełnić marzenia jednego z podopiecznych Fundacji „Mam marzenie”.

Sławek – bo o nim mowa – marzy o poprawie losu dzieci leżących w szpitalu w Rabce Zdrój. Chciałby, by jego rówieśnicy nie nudzili się, a w ich szarej rzeczywistości pojawiło się urozmaicenie. Dlatego marzy on o wyposażeniu szpitalnej sali w telewizory. W spełnieniu tego życzenia pomóc może każdy klient Bonarki, który w jedną z 4 sobót (11, 18, 25 maja lub 1 czerwca), w godzinach od 10.00 do 16.00 dostarczy do Bonarki elektrośmieci, tj. zbędne sprzęty RTV. Zostaną one zutylizowane przez firmę Tomad, a część wygenerowanego dochodu zostanie przekazana na spełnienie życzenia. Realizacja marzenia rozpocznie się 11 maja – i nie jest to data przypadkowa. Właśnie wtedy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Marzeń, inicjatywa Fundacji "Mam marzenie”, w realizację którego w tym roku włączyła się Bonarka.

Elektrośmieci zbierane będą w lokalu znajdującym się przy wejściu do Bonarki od placu przy biurowcach. Finał zbiórki planowany jest na 1 czerwca, wtedy to okaże się, czy udało zebrać się wystarczającą liczbę odpadów. Sama zbiórka to część obchodów X urodzin Fundacji "Mam marzenie”, współorganizowanych przez Bonarkę. Odbędą się one 1 czerwca (w Bonarce) oraz 8 czerwca (na Małym Rynku).

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie