Zamek pełen artystów podczas Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Artyści Na Zamku w Suchej Beskidzkiej

📅 piątek 19.01.2018 do niedziela 21.01.2018
Ogólnopolski Konkurs Młodzi Artyści Na Zamku w Suchej Beskidzkiej

Muzyka nie zna wieku i nie ma granic. O tym już niebawem przekonać będą się mogli zarówno młodzi adepci skrzypiec i wiolonczeli, jak i zagorzali melomani, bowiem zbliża się tegoroczna – druga już – edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Artyści Na Zamku w Suchej Beskidzkiej.

Inicjatywa ta odbywa się po raz drugi w małopolskim mieście powiatu suskiego – Suchej Beskidzkiej. Jej organizatorami są ponownie Stowarzyszenie ArtSonore oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej, którzy wspierają rozwój młodych muzyków. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest rozstrzygany pośród najmłodszych początkujących artystów – uczniów szkół muzycznych I stopnia.

Sukces! A zatem kontynuujemy

Ubiegłoroczna edycja przeszła najśmielsze oczekiwania – zarówno organizatorów, jak i pedagogów, a także samej młodzieży. Ilość zgłoszeń była ogromna, poziom gry bardzo wysoki, a sama inicjatywa świetnie przeprowadzona i zorganizowana – z pewnością te i wiele innych czynników zadecydowały o tym, by odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Artyści Na Zamku. Tegoroczna jego odsłona planowana jest w dniach od 18 do 20 stycznia (przesłuchania zgłoszonych) oraz 21 stycznia, kiedy to odbędzie się Koncert Laureatów – w miejscu szczególnym – pięknych wnętrzach magnackiej rezydencji, na Zamku w  Suchej Beskidzkiej.

Moc wrażeń, moc atrakcji

Dla każdego z dzieci i nauczycieli już sam udział w Konkursie jest wydarzeniem prestiżowym i ważnym. Projekt muzyczny Stowarzyszenia ArtSonore i Szkoły Muzycznej budzi ogromny podziw i zaangażowanie nie tylko świata muzyki, ale także władz miasta Sucha Beskidzka oraz lokalnych instytucji – patronat honorowy objął bowiem Burmistrz – Pan Stanisław Lichosyt, partnerem konkursu natomiast został Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także licznych sponsorów i patronów medialnych. Za ich wkład i pomoc organizatorzy serdecznie dziękują, mając nadzieję, że i w przyszłości uda się im współpracować – przy kolejnych edycjach Konkursu. Warto także dodać, że na uczestników oprócz wspaniałych występów i fantastycznych nagród, czeka jeszcze jedna niespodzianka – w jury Konkursu zasiądzie bowiem znana w środowisku artystycznym pedagog z wieloletnim doświadczeniem, autorka książek i opracowań dla młodych instrumentalistów – Ewa Iwan. Obecność tak wybitnej osobistości to z pewnością ogromne wyróżnienie tak dla inicjatorów, jak i uczniów, nauczycieli, a także samego Konkursu jako idei.

Przyjdź i wspieraj Młodych Artystów

Po wnikliwych przesłuchaniach, przyjdzie czas na wspaniały Koncert Laureatów, na którym zaprezentują się wyróżnieni w Konkursie uczniowie. My już teraz zapraszamy – zarówno na Finał zmagań naszych uczestników, jak i na sam etap wyłaniania zwycięzców – bowiem przesłuchania konkursowe mają charakter otwarty i odbywają się w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Bądźmy tam – by wspierać sztukę, muzykę i rozwój młodych artystów, a także nacieszyć ucho i ducha obcowaniem z kulturą.

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

Piątek, 19 stycznia 2018 r.

godz. 12:00 Wiolonczele Grupa III godz.

14:00 – 15:00 przerwa

godz. 15:00 Skrzypce Grupa III

17:00 – 17:30 przerwa

17:30 Skrzypce Grupa III (ciąg dalszy)

Sobota, 20 stycznia 2018 r.

godz. 10:00 Wiolonczele Grupa II godz.

11:30 – 12:00 przerwa

godz. 12:00 Skrzypce i Wiolonczele Grupa I

godz. 13:15 – 14:30 przerwa

godz. 14:30 Skrzypce Grupa II

godz. 17:30 – 18:00 przerwa

godz. 18:00 Skrzypce Grupa II (ciąg dalszy)

Niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Koncert Laureatów

Sala Rycerska Zamku w Suchej Beskidzkiej