Zajęcia dla dzieci w Muzeum Miejskim – Festiwal Krasnoludków

📅 piątek 07.09.2018
bezpłatne
Zajęcia dla dzieci w Muzeum Miejskim - Festiwal Krasnoludków

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Muzeum Miejskim Wrocławia okazji Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków organizowanego przez Biuro Promocji Miasta i Turystyki.

Kiedy: 7 września 2018
Gdzie: Zbiórka przed każdymi zajęciami pod pomnikiem
hr. Aleksandra Fredry.
Dla kogo: dzieci w wieku 6-9 lat (+ opiekunowie)
Rezerwacja miejsc w Dziale Pedagogicznym
pod nr tel. 71/ 347-16-96 w. 332. Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcia:

15.00-16.00 „Tropem legend wrocławskiego Rynku” – zajęcia terenowe

„Podróż” po Rynku i innych miejscach związanych z legendami, w których czasie wysłuchamy opowieści o życiu legendarnych mieszkańców miasta, w tym karzełka z wieży kościoła św. Elżbiety. Odbycie się zajęć terenowych jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

15.00-16.00 „Karzełki i olbrzymy w mitach skandynawskich” – zajęcia na podstawie prezentacji multimedialnej

Gawęda o mitach wikingów, w których występują magiczne postacie o nadprzyrodzonych mocach — karzełki i olbrzymy. Opowieść ubarwią wyświetlane reprodukcje obrazów przedstawiających mityczne postacie.

16.00–17.30 „Śladami krasnali wrocławskich” – zajęcia terenowe

Niezwykły spacer po Rynku i okolicy w poszukiwaniu najmniejszych mieszkańców Wrocławia — krasnali. Dowiemy się jaką rolę odgrywają one w życiu wrocławian i z jakimi miejscami są związane.
Odbycie się zajęć terenowych jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

16.00-17.30 „Baśniowy świat ilustracji w książkach dla dzieci naszych dziadków” – zajęcia warsztatowe na podstawie prezentacji multimedialnej

Wędrówka w czasie do dzieciństwa naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Poznamy dawne ilustracje do książek dla dzieci, na których przed wojną i w czasach PRL-u wychowywały się starsze pokolenia. Przyjrzymy się ilustracjom, które znały na pamięć. Zobaczymy także te zapomniane, często trudno osiągalne, które kiedyś były dla nich oknem do świata baśni. W drugiej części zajęć odbędą się warsztaty projektowania własnych ilustracji do ulubionych baśni.

Strona muzeum: www.mmw.pl
Strona Festiwalu Krasnoludków: http://krasnale.pl/festiwal/