Zabawy Okolicznościowe 250 m pod ziemią – Andrzejki

Kopalnia Soli Bochnia mapa

środa 27.11.2019

Zabawy Okolicznościowe 250 m pod ziemią - Andrzejki

Na specjalne okazje proponujemy zabawy okolicznościowe 250 metrów pod ziemią. Andrzejki, Mikołajki i Bale Karnawałowe to wydarzenia, które organizujemy tak, aby zagwarantować znakomitą zabawę najmłodszym uczestnikom nie zapominając o tradycjach, z których się wywodzą.

Andrzejki w kopalni oferta dla szkół

Tradycje – bawią, uczą, rozwijają

Tradycje i obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie można symbolicznie potraktować jako mosty łączące historię i współczesność, ludzi młodych i starszych. To piękne, że gdy wszystko wokół się zmienia, a czas pędzi nieubłaganie, jest coś, co towarzyszy nam niezmiennie od lat, na co możemy czekać z utęsknieniem i radosną ekscytacją. I choć te ważne w naszej kulturze zwyczaje także z czasem zmieniają swoje oblicze, to stojące za nimi wartości i idee pozostają niezmienne. Dzieci poznają tradycje i obyczaje w swoich domach, ale też uczą się o nich w szkole. Czy poza wymiarem kulturowym mogą one wzbogacić także rozwój społeczno – emocjonalny uczniów?

Jesienną porą Kopalnia Soli Bochnia proponuje dzieciom zabawę andrzejkową, która organizowana jest tak, aby zagwarantować znakomitą zabawę nie zapominając o tradycjach, z których zwyczaj się wywodzi. Choć zabawa jest tym, co wysuwa się na pierwszy plan, to udział w takim wydarzeniu nie jest pozbawiony ważnych i korzystnych dla rozwoju dzieci „efektów ubocznych”.

Zabawa i rozwój poprzez spotkania z tradycją

W naszej kulturze istnieją nie tylko tradycje, które skłaniają nas do ważnych przemyśleń i zachowania powagi, ale też takie, które wiążą się głównie z radością i zabawą. Jesienną porą Kopalnia Soli Bochnia proponuje dzieciom zabawę andrzejkową, która organizowana jest tak, aby zagwarantować znakomitą zabawę nie zapominając o tradycjach, z których się wywodzi. Choć zabawa jest tym, co wysuwa się na pierwszy plan, to udział w takich wydarzeniu nie jest pozbawiony ważnych i korzystnych dla rozwoju dzieci „efektów ubocznych”.

Andrzejkowy dzień wróżb, czarów i magii to znakomita okazja do zaangażowania i rozwoju dziecięcej wyobraźni. Uczniowie, którzy myślą w sposób mniej schematyczny i być może na co dzień mają trudności, by „wpasować się” w wytyczone im ramy, mogą przy tej okazji uwolnić wodze swojej fantazji. Aura tajemniczości, jaka wpisana jest w klimat podziemnych komór kopalni z pewnością sprawi, że dzień ten będzie jeszcze bardziej magiczny. W naszej kulturze Andrzejki to także ostatnia szansa na zabawę przed adwentem. Wychowawca może wykorzystać ten fakt, by porozmawiać z dziećmi o tym, że istnieje czas zabawy i czas spokoju, a podział taki dotyczy nie tylko roku kalendarzowego, ale też np. dnia w szkole czy czasu na lekcji. Tak więc ciekawym „efektem ubocznym” andrzejkowej zabawy może być większe zrozumienie i poszanowanie wobec obowiązujących w szkole i w klasie zasad.

Warto poznać tradycję z różnych jej stron

Spotkania dzieci z tradycją to z jednej strony lekcja historii i faktów, z drugiej natomiast możliwość poznania pewnych wartości i idei, które za tymi tradycjami stoją. Dopełnieniem tego jest doświadczanie tradycji poprzez własne działania i aktywność – poprzez zabawę ale też tworzenie z innymi relacji, które wynikają z jej obchodów. Spotkania dzieci z tradycją warto organizować w taki właśnie sposób, by mogły poznać ją ze wszystkich tych stron.

Nie bez znaczenia jest też miejsce świętowania. Kopalnia Soli Bochnia łączy w sobie historię z nowoczesnością, to miejsce związane od wielu lat z regionem i zamieszkującymi go ludźmi, ich życiem i pracą. Jej podziemna sceneria łączy w sobie nowoczesny klimat z aurą tajemniczości i magii, co z pewnością pozytywnie oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię. Zapoznając dzieci z tradycjami, warto więc zadbać nie tylko o wzbogacenie ich wiedzy ale też o rozwój społeczno-emocjonalny, a taką ciekawą naukę zwieńczyć przyjemną zabawą w niepowtarzalnym klimacie.

Oferta zabawy andrzejkowej dla szkół obejmuje: tradycyjne andrzejkowe wróżby i zabawę w podziemnej dyskotece z odpowiednio dobranym repertuarem oraz słodki poczęstunek dla uczniów i opiekunów. Pobyt bezpłatny przysługuje 1 opiekunowi na każde 10 dzieci.

Cennik​ Andrzejki 46 zł

1. Oferta dostępna wyłącznie dla grup zorganizowanych.
  2. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
  3. Pobyt bezpłatny przysługuje 1 opiekunowi na każde 10 dzieci.
  4. Liczebność grupy zjeżdżającej do kopalni z jednym przewodnikiem nie może przekraczać 30 osób.
  5. Do każdej zabawy istnieje możliwość dokupienia zwiedzania kopalni w cenie 20 zł/os.

Cennik obowiązuje od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r.

Rezerwacje i informacje:

Kopalnia Soli Bochnia

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

+48 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl3

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

W Bochni, położonej zaledwie 40 km na wschód od Krakowa, znajdziemy najstarszą polską kopalnię soli kamiennej, która po blisko ośmiu wiekach eksploatacji zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami oraz surowym, autentycznym charakterem.

Dla turystów udostępnione są trzy trasy turystyczne …

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60