Z kolęda przez wieki w Klubie Jedność

Klub Jedność, ul. Drożyska 3c mapa

niedziela 22.01.2017

Wstęp wolny

Z kolęda przez wieki w Klubie Jedność

Okres Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższej rodziny, połączony z piękną staropolską tradycją śpiewania kolęd. Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych bożonarodzeniowych polskich tradycji. Nie da się ukryć, że tradycja kolędnicza była wyjątkowo zakorzeniona w polskiej wsi, była to tradycja kultywowana z dziada pradziada, od setek lat. 

Warto o niej pamiętać w czasie rodzinnych spotkań przy świątecznym stole i przyzwyczajać do niej swoje dzieci. Być może w naszym otoczeniu są starsze osoby, które pamiętają starsze kolędy i pastorałki. Poprośmy je o zaśpiewanie tych utworów zanim zostaną one całkowicie zapomniane. A jeśli poczujemy niedosyt, wystarczy przyjść do Klubu Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który zaprasza wszystkich do wysłuchania dawnych i zapomnianych już kolęd i pastorałek oraz do wspólnego kolędowania. Można będzie zobaczyć występ dzieci z Klubu Jedność oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 142. Kolędy i pastorałki zaprezentują także zaprzyjaźnione zespoły z sąsiadujących osiedli nowohuckich: Branic, Chałupek, Kościelnik, Przylasku Rusieckiego i Wróżenic.

Wstęp wolny.

22.01. GODZ. 15.00, Z KOLĘDĄ PRZEZ WIEKI

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Z kolęda przez wieki w Klubie Jedność

Klub Jedność

Klub Jedność działa w strukturach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W ofercie różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in.: • kółko ekologiczno - plastyczne i archeologiczne • kursy językowe • zajęcia taneczne i plastyczne • zajęcia ruchowe - pilates i …

Więcej

Adres:

os. Wolica
ul. Drożyska 3c,
31-988 Kraków


Kontakt:

12 681 00 70, 506 957 110
jednosc@krakownh.pl
http://www.krakownh.pl