XXII Przegląd Piosenki o Łodzi Łódzkie Skrzydła 2016 – wyniki

AOIA, Łódź, ul. Zachodnia 54/56 mapa

sobota 23.04.2016 do sobota 30.04.2016

obraz kobieta w łodzi przegląd piosenki o Łodzi

Festiwal „Łódzkie Skrzydła” przywraca pamięć o łódzkich piosenkach. W konkursowych zmaganiach w dniach 12 i 13 kwietnia 2016 r. wzięło udział kilkuset uczestników ze szkół, przedszkoli i placówek pozaszkolnych Łodzi i województwa, prezentując piosenki o Łodzi w występach solowych, zespołowych i chóralnych. Miasto Dzieci, patron medialny Festiwalu, publikuje wyniki przesłuchań.

Elżbieta Wojsa, organizator festiwalu, dziękuje m.in. wszystkim uczestnikom:

Byliście wspaniali! Dziękuję opiekunom, rodzicom, macie cudowne dzieci. Dziękuję poetom i kompozytorom za nowe piosenki o Łodzi, które skrzętnie zapiszemy i nagramy. Dziękuję AOIA za gościnę – bez Was nasze przesłuchania nie miałyby tej rangi. Dziękuję wszystkim organizatorom i wspomagającym nasz konkurs. Najserdeczniej dziękuję naszym jurorom, profesjonalnym, wiernym i bezinteresownym od wielu lat. Gratuluję laureatom, których jak zwykle mamy więcej niż było zaplanowane, ale nie można było postąpić inaczej. Przed nami koncerty, nagrania i inne atrakcje. Tegoroczną edycję kończymy uroczystym koncertem laureatów, na którym rozdamy nagrody i dyplomy, a będzie to 6 czerwca, w poniedziałek, w Auli Akademii Muzycznej, przy ul. Żubardzkiej 2 A, o godz. 11.00, na który już zapraszam. DZIĘKUJĘ!

 

XXII Przegląd Piosenki o Łodzi ,,Łódzkie Skrzydła 2016” – WYNIKI KONKURSU

Jury w składzie:

  1. Krystyna Pietranek-Kulis – muzyk, dziennikarz muzyczny- przewodnicząca jury

  2. Krzysztof Cwynar – piosenkarz, kompozytor, animator kultury

  3. Leszek Bonar – teoretyk muzyki, dziennikarz

  4. Beata Kurman – nauczyciel rytmiki i teoretycznych przedmiotów muzycznych

  5. prof. dr hab. Jolanta Gzella – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, mezzosopranistka

  1. dr Stanisław Kierner – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, basbaryton

  1. prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, sopran koloraturowy

  1. Anna Klimanek – studentka Edukacji Artystycznej UŁ, muzyk

  2. Elżbieta Wojsa – etnomuzykolog, członek Zarządu TPŁ– sekretarz jury

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

    1. Grupa wiekowa do 7 lat:

Kategoria: Solista do 7 lat:

Najmłodsze uczestniczki podczas występu na festiwalu Łódzkie Skrzydła 2016Nagroda specjalna dla najmłodszych solistek (na zdjęciu):

Duet: Lena Szadkowska i Gabrysia Malik (lp. 50) – Przedszkole Miejskie nr 23
opiekun: Izabela Bąkolik, Beata Reguła

I miejsce

Aleksander Maląg (lp. 16) – Społeczna Szkoła Muzyczna I st.
opiekun: Marlena Barszczewska

II miejsce ex aequo

Jagoda Tranda (lp. 6) – Szkoła Podstawowa nr 164
opiekun: Monika Rzepecka

Duet: Ewa Grzegorek i Weronika Rzeźnik (lp. 51) – Przedszkole Miejskie nr 23
opiekun: Izabela Bąkolik, Beata Reguła

III miejsce

Milena Maciejewska (lp. 45) – Przedszkole Miejskie nr 220
opiekun: Halina Pietrzykowska-Zając

Wyróżnienia:

  • Oliwia Ceglarek (lp.48) – Przedszkole Miejskie nr 163
    opiekun: Agnieszka Pawlak, Paulina Reguła

Zespół do 7 lat:

I miejsce – Zespół instrumentalny „Muzykolandia” (lp.49) – Przedszkole Miejskie nr 12
opiekun: Krystyna Samborska

II miejsce – Zespół „Wesołe Nutki” (lp. 52) – Przedszkole Miejskie nr 214
opiekun: Dorota Panek, Monika Bartosiak

III miejsce – Zespół „Nutki” (lp. 3) – Przedszkole Miejskie nr 221
opiekun: Beata Krakus, Marta Kwaśniak-Wojtyś

Wyróżnienia:

  • Zespół „Montessorki” (lp.5) – Przedszkole Miejskie nr 220
    opiekun: Bogumiła Zdrojewska, Sylwia Gajewska
  • Zespół „Wesołe Nutki” (lp. 54) – Przedszkole Miejskie nr 153,
    opiekun: Krystyna Bogucka, Magdalena Majewska-Cicha, Marzena Bereśniewicz
    1. Grupa wiekowa 7 – 10 lat:

Kategoria: Solista 7-10 lat

I miejsce ex aequo

Amelia Jaworowska (lp. 30) – Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami integracyjnymi
opiekun: Dorota Chmielecka

Oliwier Woźnicki (lp.80) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2,
opiekun: Izabella Sulima

II miejsce ex aequo

Ada Piaseczna (lp. 15) – Społeczna Szkoła Muzyczna I st.
opiekun: Marlena Barszczewska

Maria Przybylska (lp. 19) – Szkoła Podstawowa nr 101
opiekun: Anna Karasińska, Andrzej Wierzbowski

Wiktor Sękalski (lp. 74) – Szkoła Podstawowa nr 142
opiekun: Liliana Ciszewska

III miejsce

Występ Dunyi i pierwszaków z SP 46 w Łodzi podczas Festiwalu Łódzkie Skrzydła 2016Dunya Alrubea z zespołem „Pierwszaki” (lp. 60) – Szkoła Podstawowa nr 46 (na zdjęciu)
opiekun: Dorota Będzia

Wyróżnienia:

  • Albert Halusiak (lp.1) – Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi
    opiekun: Beata Kurman
  • Trio: Melania Bielecka, Amelia Grzelewska, Zuzanna Grzyb (lp. 22) – Szkoła Podstawowa nr 152,
    opiekun: Anna Drzewiecka, Jerzy Mila
  • Natalia Gevorgian (lp. 28) – Szkoła Podstawowa nr 81
    opiekun: Ewa Maciejewska

Zespół 7-10 lat

I miejsce ex aequo

Zespół „Wiolinki” (lp. 13) – Społeczna Szkoła Muzyczna I st.
opiekun: Marlena Barszczewska

Zespół „Szafa Gra” (lp.70) – Szkoła Podstawowa nr 2
opiekun: Katarzyna Gronkiewicz

i Krzysztof Słomczyński

II miejsce ex aequo

Zespół wokalny „Piątka” (lp.55) – Szkoła Podstawowa nr 5
opiekun: Marlena Barszczewska

III miejsce ex aequo

Zespół „Tuzinki” młodsze (lp.33)  – Szkoła Podstawowa nr 12
opiekun: Izabela Muszyńska

Zespół „Ćwierćnutki” (lp. 68) – Szkoła Podstawowa nr 189
opiekun: Anna Drajling

Wyróżnienia:

  • Zespół wokalny „Tytka” (lp.18) – Klub Dąbrowa Filia CKM,
    opiekun: Marek Fete
    1. Grupa wiekowa 11 – 13 lat:

Kategoria: Solista 11-13 lat

I miejsce ex aequo

Aleksandra Wasik (lp. 17) – Społeczna Szkoła Muzyczna I st.
opiekun: Marlena Barszczewska

Oliwia Tomczak (lp.31) – Szkoła Podstawowa ABiS
opiekun: Emilia Jurczak

II miejsce ex aequo

Zuzanna Raducka (lp.21) – Szkoła Podstawowa nr 205
opiekun: Anna Jeżyńska, Ewa Kryszczuk

Duet: Julia Kunka, Lena Oleksik (lp.57) – Szkoła Podstawowa nr 202
opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska

III miejsce ex aequo

Trio: Oliwia Kulińska, Wiktoria Stępczyńska, Aleksandra Wardęszkiewicz (lp. 23) – Szkoła Podstawowa nr 152,
opiekun: Anna Drzewiecka, Jerzy Mila

Wiktoria Baraniak (lp. 37) – Szkoła Podstawowa nr 184
opiekun: Monika Sikora

Wyróżnienia:

  • Julia Ostrzycka (lp.56) – Szkoła Podstawowa nr 5
    opiekun: Marlena Barszczewska
  • Emilia Kozłowska (lp.64) – Szkoła Podstawowa nr 101
    opiekun: Anna Karasińska
  • Natalia Krych (lp.71) – Szkoła Podstawowa
    opiekun: Małgorzata Trela

Zespół 11 – 13 lat

I miejsce

Zespół „Tuzinki” starsze (lp. 70) – Szkoła Podstawowa nr 12
opiekun: Izabela Muszyńska

II miejsce ex aequo

Zespół „Ćwierćnuty” (lp. 69) – Szkoła Podstawowa nr 189
opiekun: Anna Drajling

Zespół wokalny SP 173 (lp. 77) – Szkoła Podstawowa nr 173
opiekun: Maria Sosnowska

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienia:

  • Zespół „Śpiewające szóstki” (lp. 32) – Zespół Szkół Specjalnych nr 6
    opiekun: Beata Bielicz-Kotlarska, Katarzyna Supczyńska
  • Zespół wokalno – instrumentalny „Triolki” (lp. 67) – Szkoła Podstawowa 46
    opiekun: Ewa Mikołajczyk
    1. Grupa wiekowa powyżej 13 lat:

Kategoria: Solista powyżej 13 lat

I miejsce ex aequo

Magdalena Barszczewska (lp.10) – Centrum Kultury Młodych
opiekun: Marlena Barszczewska

Karolina Królasik (lp. 79) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2
opiekun: Izabella Sulima

Grzegorz Szymański (lp. 84) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2
opiekun: Izabella Sulima

II miejsce ex aequo

Marta Pękala (lp.14) – Społeczna Szkoła Muzyczna I st. 94-017 Łódź
opiekun: Marlena Barszczewska

Julia Kuśnierczyk (lp.39) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19
opiekun: Dorota Kowalczyk

Natalia Kędzierska (lp . 42) – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19
opiekun: Dorota Kowalczyk

III miejsce ex aequo

Juliana Górecka (lp.43) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1
opiekun: Andrzej Wierzbowski

Aleksandra Wiśniewska (lp.44) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1
opiekun: Andrzej Wierzbowski

Wyróżnienia:

  • Sandra Górczyńska (lp.11) – Publiczne Gimnazjum nr 30
    opiekun: Monika Rzepecka
  • Laura Markus (lp. 12) – Publiczne Gimnazjum nr 30
    opiekun: Monika Rzepecka
  • Dominika Pankros (lp.36) – Zespół Szkół Przemysłu Mody
    opiekun: Marta Królikowska, Piotr Janik
  • Maria Łuczak (lp. 62) – Publiczne Gimnazjum nr 1
    opiekun: Ewa Maciejewska
  • Lawinia Lipowska (lp.78) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2
    opiekun: Izabella Sulima

Chór do 13 lat

I miejsce

Chór SP 202 im Jana Pawła II (lp. 58) – Szkoła Podstawowa nr 202 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Łodzi
opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska

II miejsce

Chór SP 34 (lp. 72) – Szkoła Podstawowa 34
opiekun: Izabela Muszyńska

III miejsce Chór SP 184 (lp. 38) – Szkoła Podstawowa 184
opiekun: Monika Sikora

Wyróżnienie: Chór SP 190 (lp. 76) – Szkoła Podstawowa 190 (na zdjęciu)
opiekun: Wiesława Najgebauer

Chór SP nr 190 w Łodzi podczas występu na festiwalu Łódzkie Skrzydła 2016

Lista piosenek premierowych 2016, do umieszczenia w kolejnej edycji śpiewnika:

  1. Kocham moje miasto” (lp 5.1) muzyka: Dorota Wiśniewska
  2. Hej wiosno, wiosno zielona” (lp. 6,1) słowa i muzyka: Monika Rzepecka
  3. Kierunek Łódź” lp. (10,1) muzyka: Cezary Mogielnicki; słowa: Urszula Kowalska
  4. Wiosenne marzenia” (lp. 12,2) słowa i muzyka: Monika Rzepecka
  5. Słońce i deszcz” (lp. 14,1) słowa i muzyka: Marta Pękala
  6. Maraton w Łodzi” (lp. 19,1) muzyka: Andrzej Wierzbowski; słowa: Barbara Zytka
  7. Spacer po Piotrkowskiej” (lp. 22,2) słowa i muzyka: Jerzy Mila
  8. Podróż rikszą” (lp. 30,1) muzyka: H. Stasiak; słowa: Aleksandra Gąszczyk
  9. To nasza Łódź” (lp. 38,1) muzyka: Piotr Adamus; słowa: Monika Sikora
  10. Łódź moim miastem” ( lp. 42,2) muzyka: D. Wiśniewska; słowa: B. Chmielewska
  11. Bajkowa Łódź” (lp. 47,1) słowa i muzyka: Agnieszka Łuczak
  12. Czego w Łodzi brak kolego” (lp.58,1) muzyka: Dorota Smolarek-Dąbrowska; słowa: Katarzyna Matusiak
  13. Zmiany” (lp. 68,2) słowa i muzyka: Anna Drajling
  14. Łódź na pięć” (lp. 70,1) słowa i muzyka: Krzysztof Słomczyński
  15. Tu mówi Łódź” (lp.72,2) muzyka: Marek Muszyński; słowa: Iwona Gliszczyńska
  16. Łódzki poranek” (lp. 76,1) muzyka: Wiesława Najgebauer; słowa: Czesław Czika

Piosenki premierowe do nagrania w Studiu Nagrań „Radia Łódź”

Przed nagraniem, wymagane będzie oświadczenie autorów i wykonawców piosenki, w którym wyrażają zgodę na jej publikację i nagranie (wzór przekażemy wszystkim autorom i wykonawcom)

    1. Kierunek Łódź””(lp. 10,1)

muzyka: Cezary Mogielnicki
słowa: Urszula Kowalska
wykonanie: Magdalena Barszczewska
opiekun: Marlena Barszczewska

    1. Łódź moim miastem” (lp. 45,2)

muzyka: D. Wiśniewska
słowa: B. Chmielewska
wykonanie: Milena Maciejewska

    1. Czego w Łodzi brak kolego” (lp.58,1)

. muzyka: Dorota Smolarek-Dabrowska
słowa: Katarzyna Matusiak
wykonanie: Chór SP 202
opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska

    1. Łódź na pięć” (lp. 70,1)

słowa i muzyka: Krzysztof Słomczyński
wykonanie: zespół „Szafa gra”
opiekun : Krzysztof Słomczyński i Katarzyna Gronkiewicz

    1. Tu mówi Łódź”(lp. 72,2)

muzyka: Marek Muszyński
słowa: Iwona Gliszczyńska
wykonanie: Chór SP 34
opiekun : Izabela Muszyńska

    1. Hej Wiosno zielona” (lp. 6,1) –warunkowo

słowa i muzyka: Monika Rzepecka
wykonanie: Jagoda Tranda
opiekun: Monika Rzepecka

    1. Maraton w Łodzi” (lp. 19,1) – warunkowo

muzyka: Andrzej Wierzbowski
słowa: Barbara Zytka
wykonanie: Maria Przybylska
opiekun: Andrzej Wierzbowski

    1. Zmiany” (lp. 68,2) – warunkowo

słowa i muzyka: Anna Drajling
wykonanie Zespół „Ćwierćnutki” SP 189
opiekun: Anna Drajling

Elżbieta Wojsa – sekretarz jury

XXII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2016”

 

Przegląd Piosenki o Łodzi jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi od 1992 roku, cieszy się ogromną sympatią i niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczestników i ich opiekunów.

Adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczestników zajęć w placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu Łodzi i regionu.

Konkurs niekonwencjonalnie, bo poprzez piosenkę, inspiruje i zachęca do poznawania historii, tradycji i współczesnego oblicza naszego miasta, pogłębiając tym samym więzi z „Małą Ojczyzną”. Stwarza możliwość rozwijania umiejętności artystycznych i twórczości własnej. Pomaga ocalić od zapomnienia najstarsze łódzkie piosenki, które są cennym źródłem informacji o naszym mieście oraz stanowi inspirację do tworzenia nowych utworów, które z kolei są swoistym dokumentem obrazującym współczesną Łódź.

Organizatorzy:

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi
Szkoła Podstawowa nr 46 w Łodzi
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Rada Osiedla „Katedralna”

Patronaty honorowe nad XXI Przeglądem Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła” 2016 przyjęli:

Prezydent Miasta Łodzi
Rada Miejska w Łodzi
Kuratorium Oświaty w Łodzi
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
Akademia Muzyczna im. im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Patronaty medialne przyjęli:

Telewizja TOYA
Radio Łódź S.A.
TVP3 O/Łódź
Portal MiastoDzieci.pl

Koncert laureatów XXII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2016″ zaplanowany został na 6 czerwca 2016 w Auli Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Początek o godz. 11.00.

Do zobaczenia!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
towarzystwo przyjaciół łodzi logo

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi

SEKRETARIAT TPŁ CZYNNY: w dniach: poniedziałek - czwartek w godzinach: 11:00 - 14:00 W lipcu i sierpniu - przerwa wakacyjna Na działalność Towarzystwa składają się m.in.: - Spacery Sekcja turystyczna Towarzystwa Przyjaciół Łodzi od wielu lat organizuje sobotnie spacery po Łodzi i najbliższej …

Więcej

Adres:

Łódź, ul. Piotrkowska 17 lok. 12

Kontakt:

607 828 892
tplodz1959@wp.pl
http://www.tplodzi.eu/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzykapatronat

Zobacz także