XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD

Jasne Błonia, Szczecin
📅 niedziela 05.06.2016
XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD
Miasto to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje pasje i marzenia, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne oraz potrafiący powiedzieć głośno NIE, kiedy trzeba reagować na niesprawiedliwe czy niesprzyjające mieszkańcom działania.
To właśnie oni czekają na to by Was poznać i podzielić się z Wami swoim doświadczeniem, a przede wszystkim pozytywną energią, którą czerpią z aktywnego działania każdego dnia. Zapraszamy wszystkich Szczecinian oraz gości naszego miasta na Jasne  Błonia na Wielki Piknik Pasji czyli  XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędzie się w niedzielę 5 czerwca  2016 r., w godz. 11:00 – 18:00.

W trakcie Wielkiego Pikniku Pasji mieszkańcy będą mogli odwiedzić blisko 160 stanowisk przygotowanych przez przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Zielona przestrzeń Jasnych Błoni zmieni się 5 czerwca w makietę miasta POZARZĄDOWA.

Co czeka gości POZARZĄDOWA:

Rondo Historii – tutaj wraz z grupami rekonstrukcyjnymi goście będą mogli przenieść się w czasie.

Zaułek Artystów – a w nim galerie na świeżym powietrzu,  wystawy malarstwa, rzeźby i rękodzieła.

Plac Uśmiechów – to strefa w której każdy maluch znalazł coś dla siebie. Gościniec Smaków – uraczy gości regionalnymi pysznościami.

Zakątek Zdrowia i Urody –  jego mieszkańcy podpowiedzą m.in jak zadbać o zdrowy tryb życia.

Szpaler Życzliwości – tutaj żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Park Aktywnych – a w nim gry i zawody sportowe dla małych i dużych. Skwer Zaufania – tutaj goście zdobędą wiedzę na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

Bulwar Marzeń – tutaj każdy będzie mógł wyrazić swoje oczekiwania i marzenia w stosunku do szczecińskich organizacji pozarządowych. Aleja Biznesu – goście Pozarządowa będą mieli  okazję poznać przedsiębiorstwa, które w swojej codziennej pracy kierują się społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Amfiteatr im. III Sektora – na profesjonalnej scenie organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność. Będzie  głośno i wesoło!

Szczecińskie organizacje pozarządowe, na 158 stanowiskach, będą prezentowały swoje działania i projekty. To nie tylko okazja do spotkania się z przedstawicielami NGO-sów, ale to również możliwość wzięcia udziału w przygotowanych warsztatach, spotkaniach czy konkursach.
Podczas Wielkiego Pikniku Pasji czekają na szczecinian liczne atrakcje. Pokazy i Warsztaty ze Street Dancu ze szkołą tańca Replay Dance i Michałem Pawłowskim uczestnikiem You Can Dance. Najbardziej kolorowe i zwariowane warsztaty street artu dla całej rodziny.
Ekstremalnie oszałamiający tor skimboard’owy dla wszystkich uczestników „Spotkania pod Platanami”. Mrożące krew w żyłach pokazy skoków rowerowych z rampy. SkatePark Andegrand.pl ustawiony na centralnym parkingu przy Jasnych Błoniach.  Muzycznie warsztaty beatbox’ingu. Spotkania z Legendami Szczecińskiego Sportu. Wyginanie z Joginami dla zdrowia i urody ze szkołą Jogi Klasycznej. Pokazy i zajęcia z Mistrzem Świata w sztukach Walki Marcinem Parchetą.
Podzielmy się swoją energią i radością działania z mieszkańcami Szczecina – zbudujmy wspólnie POZARZĄDOWO!

CO: XV Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI
GDZIE: Jasne Błonia, Szczecin
KIEDY: niedziela, 5 czerwca  w godz. 11:00 – 18:00

ORGANIZATORZY: Gmina Miasto Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Fundacja Sektor 3, Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom, Stowarzyszenie Media Dizajn

Patronat medialny: Kurier Szczeciński

X edycja Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych oraz XV edycja Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Projekt pn. „Przygotowanie i realizacja działań  w okresie od 30 maja do 05 czerwca 2016 roku w ramach organizacji X edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, zwanego dalej w treści ogłoszenia TIP oraz XV edycji Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, zwanego dalej w treści ogłoszenia PP” jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin.

Biuro Organizacyjne Imprezy:
budynek INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury,
al. Wojska Polskiego 90 (1 piętro)
godziny otwarcia: poniedziałek – piątek, w godz. 10:00 – 17:00

www.platany.szczecin.pl