XIII Jarmark Bożonarodzeniowy w Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie mapa

niedziela 18.12.2016

jarmark świąteczny w Szreniawie

W niedzielę 18 grudnia br. w godzinach 10.00 – 16.00 na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się  XIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Cyklicznie impreza ma charakter handlowo-rekreacyjny. Nawiązuje ona do dziedzictwa kulturowego jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami.

Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby. Oprócz tego, nasi (szczególnie młodsi) goście będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zajęciach poświęconych malowaniu bombek, pieczeniu pierników, odlewaniu świeczek z pszczelego wosku  czy wykonywaniu ozdób choinkowych. Jak co roku, nasze pociechy obejrzą efektowne przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci. Starsi zaś wsłuchają się w najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Bez wątpienia pobyt w Muzeum malowniczo i radośnie przybliży nas do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Spotkajmy się w Szreniawie bawiąc się, ciesząc się i przeżywając razem urokliwe świąteczne chwile.

 

W programie m.in.:

  • O godzinie 11.15 oraz 14.45 przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci pt.: Świąteczna wizyta bałwanka grupy  „Dobry Teatr” (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
  • O godzinie 12.15  Hej kolęda, kolęda… w wykonaniu solistów, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego pod dyrekcją Doroty Muchy i Laury Stieler oraz Orkiestry Smyczkowej tej szkoły pod dyrekcją Laury Stieler (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
  • O godzinie 13.30 Kolędowo… jazzowo… w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena (Sala konferencyjna w pałacu )
  • muzealne stanowiska interaktywne umożliwiające indywidualną aranżację ozdób świątecznych na stół i choinkę oraz własnoręczny wypiek łakoci
  • żywa szopka bożonarodzeniowa ze zwierzętami i rzeźbami naturalnej wielkości

    Warsztaty dla dzieci odbywają się w pawilonie 22 i Pałacu. Większość stanowisk handlowych usytuowana będzie w pawilonie 8 oraz 14.
    DOŁĄCZCIE DO NAS. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie