UD

Wystawa pracowni plastycznej tARTak

CK Zamek
🗺 mapa
📅 piątek 14.06.2024 do niedziela 16.06.2024
Wystawa pracowni plastycznej tARTak
Pracownia tARTak działa w Centrum Kultury ZAMEK od 15 lat jako jedna z kilkunastu propozycji programu edukacji artystycznej naszej instytucji. Pod okiem prowadzącej Sylwii Chudy-Leśnik swoje talenty rozwijają dzieci i młodzież w wieku od 8−16 lat, pochodzący z Polski, Ukrainy i Białorusi. Na zakończenie każdego sezonu zajęć organizowana jest wystawa prac młodych twórców(-czyń), zarówno debiutujących, jak i doskonalących swoje techniki plastyczne. Podczas zajęć uczestnicy(-czki) nabywają umiejętności warsztatowych (artystycznych), uczą się wykorzystywać metody tradycyjne i współczesne. W pracowni można zapoznać się z atelier artystów(-ek) zapisanych w dziejach historii sztuki. Pracownia tARTak to także miejsce kreacji, rozwijania wyobraźni, pasji i indywidualnych cech uczestników(-czek). Jest to również możliwe poprzez udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, w których uczestnicy(-czki) niejednokrotnie zdobywają nagrody i wyróżnienia.

ZESTAWIENIE 2024

To cykliczna wystawa pracowni plastycznej, zwieńczenie całego roku pracy. Są na niej prezentowane najlepsze prace uczestników(-czek) warsztatów, wybrane przez instruktorkę Sylwię Chudy-Leśnik.

Motywem przewodnim wystawy ZESTAWIENIE 2024 jest inspiracja twórczością jednego z najbardziej poetyckich artystów XX wieku – Marca Chagalla. Szukając swojej drogi w życiu, szybko zauważył, że różni się od innych: „Musiałem znaleźć zawód szczególny, zajęcie, które nie pozwoliłoby mi zapomnieć o niebie i gwiazdach i dzięki któremu odnalazłbym własny sens życia. Tak, tego właśnie szukałem”.*

*Marc Chagall „Moje życie”, IRSA Publishing House, Kraków, 2003

Koncepcja aranżacyjna wystawy: Magdalena Tomczewska

380 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent