Wystawa piosenek – koncert i działania dla rodzin
UD

Wystawa piosenek – koncert i działania dla rodzin

U-jazdowski, Sala im. Wojciecha Krukowskiego, Laboratorium
🗺 mapa
📅 czwartek 06.12.2018 do sobota 08.12.2018
30 zł
Wystawa piosenek - koncert i działania dla rodzin

Ośmiu zawodników tajemniczej drużyny, pięć wróbli, trzy zegary, dwie osy, dwa koty, jeden mazurek, szumy, szelesty i deszcz. Oto główni bohaterowie miniatur, piosenek, improwizacji i zabaw, które mali i duzi słuchacze usłyszą i których doświadczą podczas tego koncertu: wydarzenia specjalnego, realizowanego w ramach lubianego i popularnego cyklu „Smykowizje”.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zrealizowało w ramach tego cyklu wiele działań artystycznych: koncertów i performansów muzycznych, które odbywały się niemal zawsze w przestrzeniach wystaw sztuki współczesnej. Teraz dzieci, ich rodzice i opiekunowie będą mogli usłyszeć i bawić się przy zainspirowanych wystawami i wspólnymi działaniami, kilkunastu premierowych miniaturach wokalno-instrumentalnych, skomponowanych przez Agnieszkę Widlarz – kompozytorkę i edukatorkę muzyczną, autorkę ponad 100 piosenek i miniatur muzycznych dla dzieci i edukatorów. Miniaturom towarzyszyć będą nowoczesne, niezwykle sugestywne a często zabawne i pełne poczucia humoru ale też istotnych muzycznych odniesień, improwizacje muzyków zespołu Hashtag Ensemble, zespół dziecięcych głosów i barwny świat kształtów i kolorów, czyli rysunków, tworzonych również na oczach widzów.

Cykl jest też pierwszym etapem tworzenia współczesnego, atrakcyjnego repertuaru utworów dla najmniejszych i nieco większych dzieci, świadomie i z pełną uwagą odnoszących się do możliwości percepcyjnych i wykonawczych najmłodszego słuchacza i wykonawcy. U-jazdowski tym samym inicjować będzie powstawanie nowych dzieł artystycznych, poruszających tematy aktualne i współczesne dzieciom i edukatorom muzycznym, a jednocześnie uwrażliwiających na sztukę, w szczególności poprzez metodę łączenia sztuk, takich jak np. w tym wypadku: sztuki wizualne, muzyka i poezja.

Premierowa prezentacja nawiąże w formie do jednego z najbardziej znanych cykli, łączących muzykę i sztuki wizualne: „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego. Cykl zainspirowany jest problematyką świata muzyki i dźwięków oraz poparty kilkuletnimi obserwacjami w ramach dwóch istotnych na mapie Warszawy, ale i Polski, długofalowych projektów, adresowanych do rodzin z małymi dziećmi: realizowanej od 2011 roku „Smykofonii” Fundacji Muzyka jest dla wszystkich oraz rozpoczętych w 2016 roku „Smykowizji”, realizowanych w partnerstwie z Fundacją. Prezentowane podczas koncertu premierowe 12 miniatur jest z jednej strony efektem stałej obserwacji małych dzieci w otoczeniu rodzin w inspirujących przestrzeniach wypełnionych obiektami sztuki współczesnej, z drugiej: rozmowami z edukatorami muzycznymi i reakcjami nauczycieli muzyki, które stały się dla autorów cyklu drogowskazem potrzeb tych grup.

Kompozycja i premiera 12 miniatur jest pierwszym etapem przed udostępnieniem odpowiednio przygotowanego materiału nutowego edukatorom i nauczycielom muzyki, ale także rodzicom i opiekunom, zainteresowanym rozwojem kreatywności i wrażliwości muzycznej dzieci.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert i działania dla rodzin z dziećmi 0-9 lat
wydarzenie specjalne w ramach cyklu „Smykowizje”
streaming online na kanałach U-jazdowskiego

8 grudnia, godz. 12.00 – koncert
6 grudnia, godz. 18.00 – otwarta Mikołajkowa próba generalna
U-jazdowski, Sala im. Wojciecha Krukowskiego, Laboratorium

Wykonawcy:
Dorota Miśkiewicz – głos, gościnnie
Marta Grzywacz – głos
Małgorzata Czajka – głos, gościnnie

Hashtag Ensemble w składzie:
Anna Ćwiek-Karpowicz – flet
Kamila Wąsik-Janiak – skrzypce
Marta Piórkowska – skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Dominik Płociński – wiolonczela
Mateusz Loska – kontrabas
Krzysztof Kozłowski – instrumenty klawiszowe
Hubert Zemler – perkusja
Lilianna Krych – w roli dyrygenta

Zespół głosów dziecięcych

prowadzenie: Anna Szawiel
rysunki: Aleksandra Galewicz

Wstęp: bilet rodzinny 30 złotych (wejście dla maksymalnie 2 osób dorosłych i 2 dzieci)
Przedsprzedaż biletów w kasie U-jazdowskiego, od dnia 20 listopada 2018 roku

Zapraszamy do wydarzenia fb: https://www.facebook.com/events/2301841030141484/

402 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent