Wydarzenia w Muzeum Krakowa dla dzieci. Buty od tańca przetarte

Pałac Krzysztofory mapa

niedziela 24.03.2019

teatralna-szafa

Muzeum Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci i młodzieży!

24 marca o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na wspólny spacer Buty od tańca przetarte w ramach Muzeomanii z cyklu Mały wielki Kraków. Przewodnikiem będzie Grzegorz Szymanowski
Start: Pałac Krzysztofory

Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl

Istnieje takie powiedzenie, że ktoś tanecznym krokiem idzie przez życie. Jedno jest pewne: taniec ma niezwykłą moc, która uwalnia się wraz z każdym gestem tańczącego. Podczas spaceru spróbujemy wytyczyć taneczny szlak przez Kraków. Gdzie potajemnie tańczyła królowa Jadwiga? Gdzie tańcowali mieszczanie krakowscy z okazji ślubu siostrzenicy Stefana Batorego? Kto organizował najlepsze potańcówki na Wawelu? Jak płynnie walca tańczyli nasi pradziadkowie w hotelu Grand? Gdzie bawiła się krakowska awangarda? Zapraszamy na spacer, podczas którego zwiedzimy Kraków tanecznym krokiem. 

Mały wielki Kraków

Mały wielki Kraków to cykl spacerów miejskich odkrywających przed uczestnikami zupełnie nowe opowieści i miejsca ukryte w tkance miasta. Tematem wiosenno-letnich przechadzek będzie ruch – rozumiany zarówno jako aktywność fizyczna, zabawy na świeżym powietrzu, jak i sposób poruszania się po mieście, czy… taniec! Nasze spotkania pozwolą przyjrzeć się historii miasta, która odcisnęła trwały ślad na jego wizerunku.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Więcej

Adres:

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 KrakówKontakt:

centrala: (012) 61-92-30
info@mhk.pl
http://www.mhk.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także