Wydarzenia w Muzeum Krakowa dla dzieci i rodziców

oddziały Muzeum mapa

niedziela 26.01.2020

Wydarzenia w Muzeum Krakowa dla dzieci i rodziców

Muzeum Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci i młodzieży!

26 stycznia (niedziela) godz. 11.00 – Ogniste opowieści (warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi)
Rynek Podziemny
Pod ziemią bywa gorąco. Nic więc dziwnego, że właśnie w podziemiach krakowskiego rynku będziemy rozmawiać o tych krakowskich legendach, w których pojawia się ogień. Dowiemy się, kto ratował Kraków przed pożarem, dlaczego Smok Wawelski ział płomieniami i jak skończył się dla miasta najazd tatarski. Postaramy się wspólnie przygotować ilustrację do jednej z poznanych opowieści. Przybywajcie – będzie gorąco!
Prowadzenie: Justyna Kutrzeba-Synowiec

26 stycznia (niedziela) godz. 14.00 – Propaganda wczoraj i dziś (warsztaty plastyczne dla młodzieży w wieku 13-15 lat)
Fabryka Emalia Oskara Schindlera
Podczas warsztatów bliżej poznamy zjawisko propagandy. Szczególnie dokładnie przyjrzymy się, jak wyglądało ono podczas II wojny światowej i jak działa w czasach nam współczesnych. Oglądając plakaty tworzone w Europie w latach 1939–1945, zastanowimy się nad istotnymi cechami propagandy. Poznamy również mechanizmy stojące za działaniami agitacyjnymi i sposoby docierania do odbiorców. Poznamy też odpowiedź na pytanie, czy w dzisiejszych czasach stosuje się działania propagandowe, a jeśli tak, to gdzie i w jaki sposób są one wdrażane. W trakcie warsztatów przeanalizujemy, czy wszechobecna dzisiaj reklama jest formą propagandy. W części warsztatowej spotkania, bazując na zdobytej wiedzy, stworzymy własne plakaty i zastanowimy się, jak współczesne działania marketingowe wpływają na człowieka.
Prowadzenie: Mateusz Zdeb

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory