Wydarzenia w Muzeum Krakowa dla dzieci. Podgórskie Archiwum

Muzeum Podgórza
📅 niedziela 25.02.2024
Podgórskie Archiwum
Muzeum Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia!

Zapraszamy na Święto Oddziału Podgórze + Początek.

Wiele z ważnych, podgórskich dokumentów pochodzących z czasów powstania miasta znajduje się dziś w zasobie Archiwum Narodowego w Krakowie, instytucji partnerującej wystawie „Miasto pod Kopcem Kraka”. Rocznica powstania Podgórza staje się więc wyśmienitą okazją do rozszerzenia opowieści o archiwaliach zaprezentowanych na wystawie, ale także przedstawienia innych, nie mniej ważnych w badań nad początkami miasta dokumentami jakie posiada Archiwum. Zaprezentuje je wytrawna badaczka związana z Podgórzem, Pani dr Kamila Follprecht.
Prowadzenie: dr Kamila Follprecht, Archiwum Narodowe w Krakowie

„Podgórskie Archiwum – najstarsze dokumenty dotyczące miasta Podgórza w zasobie Archiwum Narodowego w Krakowie”
25.02.2024 godz. 13:00
Muzeum Podgórza

Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny.
Miejsce: Sala Spotkań Muzeum Podgórza.