Woda bez tajemnic w Laboratorium Wyobraźni PPNT

Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, bud. A, wejście A2 mapa

sobota 16.07.2016

Woda bez tajemnic w Laboratorium Wyobraźni PPNT

Dzieci uwielbiają zabawy z wodą – przelewanie, rozlewanie i chlapanie to źródło niekończącej się przyjemności. Dlatego Laboratorium Wyobraźni PPNT przygotowało warsztaty, które łączą tą naturalną pasję z naukowymi ciekawostkami. 16 lipca, w sobotę, podczas warsztatów „Woda wodzie nierówna” dzieci i dorośli dowiedzą się, co w wodzie piszczy.

Wbrew pozorom woda nie zawsze jest taka sama, ma skomplikowaną i bogatą naturę, którą odkryć można w Laboratorium Wyobraźni PPNT. Podczas warsztatów „Woda wodzie nierówna” mali i duzi ciekawscy dowiedzą się, m.in. jak zbadać odczyn wody, jakie kolory może przybierać, co może w niej żyć, do czego może służyć i czy rzeczywiście wszystko się w wodzie rozpuszcza?
Zajęcia pozwalają dzieciom na samodzielne eksperymentowanie i obserwowanie zjawisk i żyjątek, dzięki czemu szybciej uczą się one prezentowanych na warsztatach ciekawostek z zakresu chemii i biologii.

 

Warsztaty „Woda wodzie nierówna” odbędą się o godz. 10:00 i 12:00 w sobotę, 16 lipca w Laboratorium Wyobraźni (Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, bud. A, wejście A2).

 

Aby wziąć udział w zajęciach należy wcześniej zarezerwować bilet za pośrednictwem strony wyobraznia.ppnt.poznan.pl. Kupując bilet na warsztaty, goście odwiedzają również interaktywną wystawę pełną ciekawostek fizycznych.

Zajęcia dedykowane są dzieciom od 5 do 15 roku życia (każdorazowo poziom warsztatów przystosowywany jest do biorących w nich udział dzieci).

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:warsztatywystawa

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także